ebook LEMologia
5 / 5.00 (liczba ocen: 1) Ilość stron (szacowana): 255

LEMologia

Wydawca:  Self-publishing
Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

 

5 lat po wydaniu papierowej wersji przewodnika po wszechświecie Stanisława Lema, zatytułowanej „Co to są sepulki? – wszystko o Lemie” zapraszamy do wspólnej zabawy jej wersją interaktywną. Tym razem zamiast odsyłaczy typu „Ijon Tichy, patrz – Dzienniki Gwiazdowe” mamy linki, którymi możemy wędrować po labiryncie haseł, a zamiast słownych zachwytów nad rysunkami Daniela Mroza, mamy same rysunki.

 

Dużo się wydarzyło przez te 5 lat, doszły więc nowe hasła, poświęcone np. polskiemu satelicie „Lem” albo odnalezionemu po śmierci pisarza maszynopisowi książki, którą on sam – swój najokrutniejszy recenzent – nazwał „Sknoconym kryminałem”. Przez najbliższe 5 lat wydarzy się jeszcze więcej, lepiej więc mieć stale uaktualnianą aplikację niż papierową książkę.

 

Wojciech Orliński, dziennikarz i fan science-fiction, uczył się czytać na Lemie. To jednak nie znaczy, że czytał tylko Lema, w swojej książce potrafi więc nanieść twórczość swojego ulubionego pisarza na szersze tło polskiej i światowej literatury. Napisał więc dzieło pełne ciekawostek i zaskakujących czasem powiązań, które ciągle budzi pokusę, żeby kliknąć dalej i dowiedzieć się jeszcze więcej.

 

 

W tym wydaniu znajdziecie:

 

– ponad 130 rozdziałów pasjonującej opowieści o Stanisławie Lemie i jego książkach!

– kultowe ilustracje autorstwa Daniela Mroza – niektóre pojawiły się ostatni raz w druku ponad 30 lat temu!

 

LEMologia od Wojciech Orliński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć