ebook Barbarzyńska Europa
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 195) Ilość stron (szacowana): 502

Barbarzyńska Europa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.90
wciąż za drogo?
39.74 złpremium: 23.84 zł Lub 23.84 zł
24.90 zł
41.83 zł Lub 37.65 zł
29.28 zł
35.56 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane
Publikacja wybitnego polskiego mediewisty poświęcona cywilizacji europejskiej – dziedzictwu nie tylko kultury starożytnych Greków i Rzymian, lecz także barbarzyńców.
 

Kiedy mówimy o korzeniach cywilizacji europejskiej, kojarzymy je przede wszystkim z kulturą klasyczną. Warto jednak pamiętać, że i ona nie była jednorodna. Składała się na nią kultura rzymska i grecka, a także hellenistyczna, która do źródeł naszej cywilizacji wniosła elementy despotycznych tradycji starożytnego Wschodu. Ale na oblicze Europy wpłynęło również dziedzictwo ludów spoza śródziemnomorskiego kręgu kulturowego, żyjących poza granicami starożytnych Grecji i Rzymu: na wschód od Renu, na północ od Alp i za Dunajem. Rzymianie określali te krainy wspólną nazwą barbaricum. Barbarzyńskie ludy: Celtowie, Germanie, Słowianie, ludy ugrofińskie wchodziły w orbitę śródziemnomorskiej cywilizacji stopniowo i w rozmaitych okolicznościach historycznych, co wpływało na rezultaty wzajemnego oddziaływania tradycyjnych kultur plemiennych i kultury klasycznej. Rozpatrując zatem rodowód dzisiejszej cywilizacji europejskiej, trzeba mieć na uwadze także owe barbarzyńskie korzenie – i o nich właśnie jest ta książka.

Barbarzyńska Europa od Karol Modzelewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć