ebook Broniewski. Miłość, wódka, polityka
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 402) Ilość stron (szacowana): 363

Broniewski. Miłość, wódka, polityka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
19.90 zł
34.93 złpremium: 22.54 zł Lub 22.54 zł
37.56 zł Lub 33.80 zł
-9% 30.71 zł
31.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Pierwsza kompletna, oparta na materiałach źródłowych biografia Władysława Broniewskiego, ukazująca jego skomplikowane losy, fascynacje i rozczarowania polityczne, nieprzejednaną postawę polskiego patrioty, mimo pozorów uległości wobec władzy i nacisków politycznych. Wiele przytoczonych wierszy ukazuje, jak bardzo twórczość poety osadzona była w świecie osobistych doznań, przeżyć i przemyśleń, a nie była wynikiem koniunkturalnych rozgrywek. Bogaty materiał ilustracyjny.

Broniewski. Miłość, wódka, polityka od Mariusz Urbanek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Broniewski przez lata postrzegany był jako ikona komunizmu w Polsce. Szkolne wciskanie nam do głowy specyficznego wyboru jego tekstów i specyficzne ich omawianie zrodziło w kolejnych pokoleniach zafałszowany obraz tragicznego poety. Żołnierz Legionów o silnych lewicowych poglądach. Jednak nie cynik i karierowicz, ale wrażliwy na ludzki los człowiek, obdarzony talentem, walczący o swoje poglądy słowem. Ciekawe spojrzenie odkłamujące obraz poety i rzucające nowe światło na jego twórczość.

Warto zerknąć