ebook Jeszcze dzień życia
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 1378)

Jeszcze dzień życia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.84
Audiobook - najniższa cena: 24.94
wciąż za drogo?
18.90 zł Lub 17.01 zł
18.90 zł Lub 17.01 zł
27.99 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
15.84 zł
17.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Reportaż z burzliwych, chaotycznych narodzin wolnej Angoli, nazwany przez samego mistrza gatunku jego „pierwszą prawdziwą książką”.

Rok 1974. W Portugalii wybucha rewolucja, reżim wojskowy Salazara zostaje obalony, kolonie – wśród nich Angola – odzyskują niezależność. Na ulicach Luandy zaczyna wrzeć. W nastroju wyczekiwania na moment zagłady europejscy osadnicy opuszczają miasto razem z całym swoim dobytkiem. Gorączka ucieczki opanowuje wszystkich, Luanda pustoszeje. Rozpoczyna się prawie trzydziestoletnia wojna domowa.

Ryszard Kapuściński przyjeżdża do kraju podzielonego przez armie. Przez pewien czas jest tam jedynym korespondentem zagranicznym. Wśród niewiarygodnego zamętu spotyka kolejne osoby, których losy stają się ilustracją okrucieństwa wojny: comandante Ndozi, comandante Farrusco i komisarza politycznego Ju-Ju z partii MPLA, jeńców wojennych z przeciwnej FNLA, Carlottę, piękną dziewczynę-żołnierza, która ochrania zagranicznych dziennikarzy...
Strefa przyfrontowa przechodzi z jednych rąk w drugie. Nigdy nie wiadomo, kto czuwa na następnym posterunku. Każdy może być ostatnią osobą, którą reporter zobaczy. Ale – co równie prawdopodobne – może jemu i towarzyszącym mu żołnierzom uda się wyrwać dla siebie jeszcze dzień życia.

Reportaż z Angoli – nazwany przez autora jego „pierwszą prawdziwą książką” – to wyjątkowe połączenie wojennej relacji z artyzmem literatury – tak charakterystyczne dla Ryszarda Kapuścińskiego.

Jeszcze dzień życia od Ryszard Kapuściński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wojna jest rzeczywistością tylko dla tych, którzy tkwią w jej zakrwawionym, wstrętnym, brudnym wnętrzu. Dla innych jest stronicą książki, obrazem na ekranie, niczym więcej.
Kiedy strach nadejdzie, sen rzadko się zdarza.
Ludzie tak znikają bez śladu, tak zupełnie bezpowrotnie, najpierw ze świata, a potem z naszej pamięci.
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć