ebook Heban
4.2 / 5.00 (liczba ocen: 13642)

Heban
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.12
wciąż za drogo?
15.12 zł Lub 13.61 zł
16.38 zł
18.90 zł
Inne proponowane

Opowieść o wielu twarzach Afryki – kontynentu ponad tysiąca języków, nieokiełznanej przyrody, skrajnych kontrastów, wciąż pozostającego dla większości Europejczyków nieprzeniknioną zagadką. Koniec lat 50., Ryszard Kapuściński pierwszy raz staje na kontynencie afrykańskim. Po zderzeniu z Ghaną – palącym słońcem, „wilgotnym piekłem”, zapachem tropiku, gwarnym tłumem płynącym ulicami Akry – obserwuje z bliska przewroty w Dahomeju i Nigerii, wojnę domową w Kongu. Aresztowany i skazany na śmierć, zostaje cudem ocalony przez żołnierzy ONZ. Ale już w 1962 r. jest pierwszym polskim korespondentem PAP na całą Afrykę, a w 1963 – świadkiem pierwszej konferencji przywódców państw afrykańskich w Addis Abebie.Wybuchają rewolucje, upadają rządy, zamachy stanu zbierają krwawe żniwo. Afryka uwalnia się od kolonizatorów, ale nie od wojen i terroru. Kapuściński zaś ciągle do niej powraca, zainteresowany życiem zwyczajnych ludzi, dla których często koszula i kanister to bezcenne skarby. Zmagających się ze słońcem pustyni, tropikalnymi deszczami, biedą i chorobami, żyjących od wieków w jednym miejscu, ginących w lokalnych konfliktach lub wybierających wegetację uchodźców. To oni są sercem Afryki, w którego bicie przez czterdzieści lat wsłuchiwał się polski reporter i którego rytm oddał w „Hebanie”.

Heban od Ryszard Kapuściński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Piękne i krzepiące w człowieku jest to uporczywe, heroiczne dążenie do normalności, jej poszukiwanie - niemal odruchowe i na przekór wszystkiemu.
Błaha rzecz staje się czymś ważnym, ponieważ tak o tym zdecydowaliśmy.
Ziemia jest święta. Ziemia daje ludziom życie, a to, co daje życie, jest święte.
Bo granica pamięci jest tu kresem historii. Wcześniej nic nie było. Wcześniej - nie istnieje. Historia to jest to, co się pamięta.
Człowiek zawsze umiera sam, moment umierania to najbardziej samotny moment jego życia.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć