Syrenka
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 5992) Ilość stron (szacowana): 399

Syrenka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.94
Audiobook - najniższa cena: 22.39
wciąż za drogo?
31.49 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
27.29 zł
30.90 zł
32.54 zł Lub 29.29 zł
28.65 zł
28.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Szósta część rewelacyjnej sagi o Fjällbace! We Fjällbace w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Cztery miesiące później przypadkowy spacerowicz natrafia na jego zwłoki w skutym lodem jeziorze…

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy znajomy zmarłego, pisarz Christian Thydell, zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Zaniepokojony zwierza się Erice Falck, a ona pokazuje jeden z listów Patrikowi. Patrik jest przekonany, że Christianowi grozi niebezpieczeństwo. Ktoś szczerze go nienawidzi i nie zawaha się spełnić groźby. Kiedy znalezione zostają zwłoki kolejnego mężczyzny, policja doszukuje się wspólnego wątku, a trop prowadzi w przeszłość...

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

O e-booku Syrenka blogerzy napisali: 

Lackberg jest autorką, na której powieściach się nie zawiodłem, jest pisarką posiadającą talent w tworzeniu historii, które mocno zapadają w pamięć. Kryminalna zagadka pozwala nam na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach, a my możemy poczuć się niczym detektyw poszukujący prawdy. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Syrenką jestem szczerze zachwycona i wysunęła się ona zdecydowanie na prowadzenie w moim osobistym rankingu wszystkich części tej serii. Jeżeli poszukujecie ciekawej i dobrej powieści na chłodniejsze wieczory, ta historia powinna zwrócić Waszą uwagę. - Natalia Świętonowska - Inthefuturelondon

Syrenka od Camilla Läckberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Człowiek nigdy nie wie wszystkiego o drugim człowieku. Nawet o tym ukochanym, z którym żyje na co dzień.
Trzeba żyć dalej, przestać żałować tego, co mogło być i skupić się na tym, co się ma.
Nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą cię kochać. (...) lepiej mieć własne zdanie, niż próbować dogodzić innym.
Sięgając po książki Camili Lackberg zawsze mogłem liczyć na solidną dawkę kryminału. Po przeczytaniu Syrenki mogę przyznać, że nie sądziłem, że dawka ta będzie tak ogromna. Znając twórczość tej autorki mogłem spodziewać się wiele. Jednak ta część sagi kryminalnej przerosła moje najśmielsze oczekiwania związane z tym gatunkiem.

Autorka mistrzowsko zawiązała intrygę, stworzyła zagadkę, której odkrywanie dostarczyło mi wiele emocji zapierających dech w piersiach. I jeszcze ten wyjątkowy, niepowtarzalny klimat, który jest znakiem rozpoznawczym Lackberg – Camili Lackberg.

Tym razem we Fjallbace w tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Po kilku miesiącach zwłoki, skute lodem, odnalazł przypadkowy spacerowicz. Lecz nie tylko to zmrozi naszą czytelniczą krew. Dodatkowych dreszczy emocji zapewni nam fakt, że znajomy zmarłego, pisarz Christian Thydell otrzymuje anonimowe pogróżki. Mężczyzna zwierza się ze swych problemów Erice Falck. Ta przekazuje tę informację swojemu mężowi Patrikowi. Znając go możemy być pewni, że policjant nie pozostawi tej sprawy.

Emocje podgrzewają kolejne zwłoki mężczyzny. Czy wszystkie te sprawy mają wspólny element? Czy Patrick zdoła je połączyć i schwyta mordercę?

Camila Lackberg ponownie łączy kryminał z powieścią obyczajową. Dlatego też miłośnicy tych dwóch gatunków sięgając po Syrenkę będą mogli zatopić się w lekturze tej książki, czerpiąc z niej wiele czytelniczych przyjemności. Szósty tom Sagi o Fjallbace to kryminał na szóstkę z plusem.

Dodatkowo styl autorki oraz klimat tej powieści sprawiają, że Syrenka jest książką, którą warto przeczytać i umieścić na półce Najlepszych Interesujących Książek. Bez wątpienia ten tytuł wzbogaci biblioteczkę miłośników kryminałów i powieści obyczajowych.

Camila Lackberg jest autorką, na której powieściach się nie zawiodłem, jest pisarką posiadającą talent w tworzeniu historii, które mocno zapadają w pamięć. Kryminalna zagadka pozwala nam na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach, a my możemy poczuć się niczym detektyw poszukujący prawdy. A prawda jest taka, że Syrenka to powieść, którą zdecydowanie polecam każdemu miłośnikowi dobrej literatury.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Od momentu, kiedy postanowiłam nadrobić wszystkie części Sagi o Fjällbace, ich lektura idzie mi dość wolno, chociaż do przeczytania zostały mi jeszcze tylko dwa tomy i będę na bieżąco. Nie ukrywam, że sprawia mi to ogromną radość, no ale nie o tym dziś. Syrenka z jakiegoś powodu przykuła moją uwagę od samego początku, kiedy tylko do mnie przyszła. Nie mam pojęcia, co było tego powodem, faktem jednak jest to, że mój wzrok często biegł w stronę tego tytułu. Kilka dni temu nareszcie udało mi się sięgnąć po tę część i no cóż. Camilla Läckberg po raz kolejny zawróciła mi w głowie.

W tajemniczych okolicznościach ginie pewien mężczyzna, którego kilka miesięcy później znajduje spacerowicz. Konkretniej mówiąc, znajduje jego zwłoki, uwięzione w skutym lodem jeziorze. Sprawa zaczyna komplikować się bardziej, kiedy znajomy zmarłego mężczyzny, pisarz Christian Thydell zaczyna otrzymywać anonimowe groźby. Patrik i Erika są przekonani, że grozi mu niebezpieczeństwo. Ktoś darzy go ogromną nienawiścią i nie zawaha się, by zmienić swoje słowa w czyny. Kiedy zostają znalezione zwłoki kolejnego mężczyzny, policja doszukuje się jakiegoś połączenia, a wszystkie tropy uparcie prowadzą w przeszłość...

Przyznam szczerze, że nie wiedziałam czego mam się spodziewać po tej powieści. Autorka mogła mnie zaskoczyć dosłownie wszystkim, ale mogła mnie też ogromnie rozczarować - z resztą, możliwości było całkiem dużo. Zaczynając tę powieść i brnąc przez pierwsze strony, wiedziałam już, że ta historia może wzbudzić we mnie mnóstwo emocji i niemało zaskoczyć. Jak się później okazało, rzeczywiście tak się stało.

O bohaterach nie będę się za bardzo rozpisywać, bo po co mam powtarzać to, co pisałam już w poprzednich recenzjach książek z tej serii. Wspomnę tylko o Christianie Thydellu, który właściwie odgrywa w tej historii prawie że główną rolę. Jest to postać, która zaciekawiła mnie od pierwszej strony, a to jak autorka przedstawiła jego portret psychologiczny, całkowicie mnie zachwyciło. Nie chcę tutaj za dużo pisać na jego temat, ponieważ to trzeba samemu odczuć na własnej skórze, ale musicie wiedzieć, że ten bohater to ogromna zaleta tej części cyklu.

Sama akcja powieści nie należy do tych najrówniejszych, ponieważ bywają momenty, gdy zwalnia odrobinę za bardzo, przez co może nużyć czytelnika, natomiast kiedy rusza z miejsca – wtedy nie ma możliwości, by się nudzić. Niemniej jednak szkoda, że miewa ona takie spadki. Zakończenie całej sprawy, które sprawiło, że siedziałam z otwartą paszczą, przez niektórych zostało uznane za bezsensowne i wyjęte z czterech liter – wszystko zależy od tego, jak kto na to patrzy. Mnie się bardzo podobało, zaskoczyło mnie, no i jeszcze ten twist na sam koniec książki... Autorka lubi się znęcać nad czytelnikami i to bardzo.

Syrenką jestem szczerze zachwycona i wysunęła się ona zdecydowanie na prowadzenie w moim osobistym rankingu wszystkich części tej serii. Jeżeli poszukujecie ciekawej i dobrej powieści na chłodniejsze wieczory, ta historia powinna zwrócić Waszą uwagę.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Uwielbiam kryminały. Naprawdę dobry kryminał to taki, który trzyma w napięciu do ostatniej strony. Przeczytałam całą serię, do której zalicza się właśnie Syrenka i muszę przyznać, że przy czytaniu każdej kolejnej części coraz szybciej odgadywałam przebieg wydarzeń.

 • Awatar

  Rzecz dobra, choć jak na Lackberg już trochę przegadana. Sama intryga ciekawa, złożona i trzymająca w napięciu. Ja jednak coraz częściej wolę obserwować losy głównych bohaterów Eriki i Patrika.
  To, że w odbiorze oni właśni dominują, zupełnie nie przeszkadza, choć sama historia kryminalna traci na jakości. Lackberg wydaje się, że potrzebuje dużego zastrzyku nowości fabularnej i powoli chyba już także bohaterów.

 • Awatar

  "Syrenka" była pierwszą częścią sagi Läckberg, co do której nie byłam przekonana. Czytało mi się od początku dość ciężko i spodziewałam się, że tak będzie już do końca. Na całe szczęście - pomyliłam się. Jakieś 100-200 stron przed końcem wystarczająco, żeby czytać jednym ciągiem do oporu, bez względu na godzinę. Skończyłam po 1:00 w nocy i... niemal bałam się zasnąć, wciąż mając w głowie Syrenkę.

Warto zerknąć