ebook Pies Baskerville'ów
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 290449) Ilość stron (szacowana): 185

Pies Baskerville'ów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - najniższa cena: 2.40
Audiobook - najniższa cena: 10.00
2.78 złpremium: 1.79 zł Lub 1.79 zł
2.79 złpremium: 1.80 zł Lub 1.80 zł
2.40 zł Lub 2.16 zł
4.19 złpremium: 2.70 zł Lub 2.70 zł
4.72 złpremium: 3.04 zł Lub 3.04 zł
4.49 zł
4.50 zł Lub 4.05 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (51)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Klątwa wisząca nad rodem Baskerville'ów zbiera kolejne żniwo. Nie żyje Sir Karol, a miejscowi powtarzają, że za jego śmiercią stoi grasująca na wrzosowiskach hrabstwa Devon bestia. Legenda głosi, że za tajemnicze morderstwa odpowiada jeden z członków rodu - Henryk Baskerville, który zaprzedał duszę diabłu, ściągając klątwę na całą rodzinę. Rozwikłania zagadki podejmuje się najsłynniejszy detektywistyczny duet - Sherlock Holmes i jego wierny pomocnik Doktor Watson. Gdy w rodzinnej rezydencji Henryka detektywi trafiają na ślad zbiegłego z więzienia przestępcy sprawa wydaje się bliska rozwiązania. Ale w niedługim czasie podejrzany ginie, najwyraźniej rozszarpany przez dzikie zwierzę. Czy Sir Henryk, kolejny członek rodziny Baskerville'ów może czuć się bezpieczny? Sytuacja znacznie się komplikuje, a tajemnicę klątwy może rozwikłać tylko Sherlock Holmes.

"Pies Baskerville'ów" to jedna z najbardziej znanych powieści o Sherlocku Holmesie, która doczekała się ekranizacji kinowych (z Peterem Cushingiem w roli głównej - 1959) oraz telewizyjnych (z Jeremym Brettem - 1988 oraz z Matem Frewerem - 2000).

Pies Baskerville'ów od Arthur Conan Doyle możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie ma tak złego mężczyzny, po którym by nie płakała kobieta...
Legenda psa widmo

Od dawna już męczyła mnie myśl, że chociaż Sherlock Holmes to najpopularniejszy detektyw na całym ziemskim globie, ja nie miałam okazji zostać mu jeszcze przedstawioną. Chciałam jak najszybciej ten błąd naprawić, dlatego w bibliotece często zatrzymywałam się przy półce, na której gościli oni – panowie Sherlock i Watson – zawsze jednak wpadało mi w ręce coś innego, więc długo jeszcze kazałam na siebie czekać tym dwóm dżentelmenom.
Wydawnictwo MG, jakby czytając w moich myślach, postanowiło zmienić tą niezręczną sytuację, wydając Psa Baskerville'ów, trzecią powieść Sir Arthura Conana Doyla, w całkowicie nowej, przepięknej oprawie. Moje pierwsze spotkanie z Holmesem odbyło się zatem zupełnie nie po kolei, ale z satysfakcją mogę oznajmić, że należało ono do udanych.

Pewnego dnia do Sherlocka Holmesa i jego przyjaciela, Doktora Watsona, przybywa Doktor Mortimer, osobisty lekarz Charlesa Baskerville'a, informując detektywa o tragicznej śmierci swojego pacjenta. Wciąż jeszcze nie wierząc w to, co się wydarzyło, oznajmia, że przyjaciel jego najprawdopodobniej zmarł z przerażenia, uciekając przed bestią, psem monstrualnych rozmiarów i o diabolicznym wyglądzie, który według legendy rodzinnej jest swoistym fatum Baskerville'ów. Od momentu, kiedy Hugo Baskerville został zagryziony przez psa (po uprzednim porwaniu i więzieniu kobiety z sąsiedniej wioski) nad rodziną krąży „klątwa psa”, który ścigać ma Baskerville'ów, aż po ostatniego z rodu. Tak się pięknie składa, że po zmarłym Charlesie, pozostał jeszcze tylko jeden przedstawiciel rodziny – Henry. Watson i Holmes będą musieli otoczyć go opieką, dbając, by życie baroneta nie zostało wystawione na niebezpieczeństwo, próbując tym samym rozwikłać zagadkę. Kto zabił Charlesa Baskerville'a i czai się na życie Henry'ego? Czy za wszystkim naprawdę stoi pies-widmo, którego sam widok przeraża do śmierci? A może komuś zależy na śmierci Baskerville'ów? Czy Sherlock dotrze do prawdy?

Chociaż kryminały nie szokują nas już niczym, bo wszystko, co mogłoby pojawić się w tym gatunku zostało już wykorzystane, Pies Baskerville'ów zachwyca czytelnika swoim klimatem. Ponura angielska pogoda, wysokie góry i bagna, zapach najlepszego tytoniu Sherlocka, wyrafinowane i inteligentne żarty pomiędzy dwójką przyjaciół, rodzinna legenda, która mrozi krew w żyłach, dreszczyk grozy na widok upiornego psa, aż w końcu szarmancki uśmiech najpopularniejszego detektywa – czy można spodziewać się czegoś lepszego?
Ta trzecia powieść Conan Doyle'a to książeczka na zaledwie jeden wieczór, ale obfitująca w emocje i niezapomniane wrażenia. Chcę więcej!

Moja ocena: 5/6czytaj więcej
©Jej Wysokość Literatura
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dobrze się czyta, podobnie jak poprzednie części ta również przenosi czytelnika w klimatyczne miejsca, świetnie pobudzając wyobraźnię. Sherlock to klasyka, którą należy przeczytać prędzej czy później.

Warto zerknąć