Fake news. Jak dezinformacja infekuje umysły i jak się na nią uodpornić
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 12)

Fake news. Jak dezinformacja infekuje umysły i jak się na nią uodpornić
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.90
wciąż za drogo?
-28% 25.19 zł
-40% 26.90 zł
40.49 złpremium: 26.99 zł Lub 26.99 zł
35.09 zł Lub 31.58 zł
44.99 zł Lub 40.49 zł
29.69 zł
34.78 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Fałszywe informacje są jednym z najpoważniejszych problemów naszych czasów. Każdy jest podatny na ich wpływ. Często są nastawione na wywoływanie polaryzacji społecznej, pojawiają się pod postacią teorii spiskowych, wpływają na nasze wybory polityczne, kształtują opinie na ważne, globalne zjawiska. Niczym wirusy zakażają umysły i namnażają się w zastraszającym tempie. Niby o tym wiemy, lecz i tak ulegamy ich zgubnemu wpływowi. Dlaczego tak się dzieje? I czy możemy temu zaradzić? W Fake news dr Sander van der Linden tłumaczy, jak oddzielać prawdę od fikcji i opierać się destrukcyjnym czynnikom wpływu społecznego, a co najważniejsze – radzi, jak za pomocą opracowanych przez jego zespół „szczepionek” uodpornić siebie i innych na atakującą nas zewsząd dezinformację.

Świetna książka, która znakomicie przedstawia wyzwania związane z przeciwdziałaniem wpływowi fałszywych informacji, ukazując naszą daleko idącą podatność na manipulacje i teorie spiskowe. - prof. sir David Spiegelhalter, autor The Art od Statistics.

Wnikliwa i wyczerpująca analiza problemu objaśniająca, dlaczego nasze mózgi przyjmują fałszywe informacje, i podsuwająca sposoby obrony przed tą plagą współczesności. - Marianna Spring, BBC, specjalistka ds. dezinformacji i mediów społecznościowych.

Bardzo mnie cieszy, że wreszcie mamy tę książkę. Nie było dotąd niczego podobnego. - prof. Robert B. Cialdini, autor superbestselleru Wywieranie wpływu na ludzi.

O e-booku Fake news blogerzy napisali:

Sander van der Linden ze szczególną wnikliwością, drobiazgowością analizuje mechanizmy mające na celu przeciwdziałać negatywnemu wpływowi fałszywych informacji. Dzięki tej książce będziecie potrafili wyczuć co jest prawdą, a co fałszem. Szczerze polecam. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Fake news. Jak dezinformacja infekuje umysły i jak się na nią uodpornić od Sander van der Linden możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Każdego dnia nasz mózg bombardowany jest setkami informacji. Środki masowego przekazu prześcigają się w przekazywaniu informacji. W imię klikalności. Oglądalności. Popularności. Pytanie tylko, na ile te informacje są sprawdzone, rzetelne. To sprawia, że często zastanawiam się nad jakością dziennikarstwa, które dziś ze względu na chaos niekoniecznie ma taką wiarygodność jak to było kiedyś. Dziś każdy z nas może być dziennikarzem, lecz warto zadać sobie pytanie, na ile jest ono rzetelne, prawdziwe? Jak oddzielić prawdę od fałszu? Jak odnaleźć się w świecie, który z każdej strony karmi nas wiadomościami? Jak poradzić sobie w świecie dezinformacji? Jak rozpoznać fake newsy?

Tego dowiemy się z lektury książki napisanej przez holenderskiego psychologa społecznego, który specjalizuje się w badaniach nad fałszywymi informacjami, dezinformacją, psychologią wpływu, negocjacją przekazu nauki i mechanizmami perswazji. Sander van der Linden w książce Fake news pokazuje nam jak za pomocą opracowanych przez jego zespół mechanizmów oddzielić prawdę od fikcji, a tym samym uodpornić siebie na destrukcyjną moc dezinformacji, która często sieje popłoch, panikę. To właśnie dezinformacja może zasadniczo zmienić postrzeganie otaczającego nas świata, a tym samym wypaczyć nasze reakcje, zachowania. Ważne, aby nie przejęła ona nad nami kontroli, lecz abyśmy sami potrafili uodpornić się na jej negatywne skutki.

Psychologiczne uodpornienie przeciwko dezinformacji jest kluczem do tego by tak właśnie było. Kluczem, który posiada Sander van der Linden. A dziś dzieli się nim z nami na kartach swej książki Fake news. Ważne, aby po nią sięgnąć i dopasować dobór wiadomości, które będziemy potrafili rozdzielić na dwie kategorie: prawda, fałsz. Dzięki temu będziemy mieć wiarygodny, prawdziwy obraz świata. Autor ze szczególną wnikliwością, drobiazgowością analizuje mechanizmy mające na celu przeciwdziałać negatywnemu wpływowi fałszywych informacji. Dzięki tej książce będziecie potrafili wyczuć co jest prawdą, a co fałszem. Szczerze polecam.

Jak nasz mózg oddziela fakty od fikcji? W jaki sposób rozprzestrzenia się wirus dezinformacji? Jak go powstrzymać? Czym jest trolling? Jak zaszczepić się przeciw technikom dezinformacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziemy w książce Fake news. Proszę mi wierzyć, że ta recenzja napisana jest w oparciu o lekturę książki, która zawiera prawdziwe informacje. Dlatego też możecie być pewni, że zasiadając do jej czytania do Waszej świadomości napływać będą informację pozbawione fałszu, dezinformacji. A ja pragnę poinformować Was, że umieszczam tę książkę na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć