Jak czy­tać i rozumieć etykiety
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Jak czy­tać i rozumieć etykiety
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.99
wciąż za drogo?
15.75 złpremium: 7.88 zł Lub 7.88 zł
14.99 zł Lub 13.49 zł
27.29 zł
29.00 zł
34.99 zł
26.80 zł
27.64 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Co oznacza E300? Czy amarant jest szkodliwy? Czy syrop glukozowo-fruktozowy to też cukier?

Etykiety umieszczane na opakowaniach produktów spożywczych mają funkcję nie tylko marketingową, lecz także – a może przede wszystkim – informacyjną. Umiejętność ich czytania pomoże ci w dokonywaniu właściwych wyborów żywieniowych, ponieważ wskazują m.in., jaką kaloryczność ma produkt, jaki jest jego skład, jakie substancje odżywcze zawiera, czy ma dużo soli lub cukru. Informacje te są szczególnie ważne dla osób, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia, np. na cukrzycę, nadciśnienie, alergie czy zespół jelita drażliwego.

Z książki dowiesz się:

  • jak rozszyfrować informacje zawarte na etykietach,
  • jak unikać pułapek zastawianych na nas przez producentów żywności,
  • jakie produkty wybierać, a z jakich zrezygnować.

Znajdziesz tu także przepisy na podstawowe produkty takie jak masło, jogurt, twaróg czy pieczywo, które możesz przygotować w domu bez użycia konserwantów, barwników i sztucznych dodatków.

 

Dietosfera to poradnia dietetyczna działająca od 2007 roku. Jej założycielki – Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska i Ewa Sypnik-Pogorzelska – są dyplomowanymi dietetyczkami. Zajmują się też edukacją żywieniową – prowadzą warsztaty i wykłady dla firm, szkół, przedszkoli, angażują się w kampanie edukacyjne i występują w mediach jako ekspertki.

Jak czy­tać i rozumieć etykiety od Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć