ebook Studium w szkarłacie
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 231047)

Studium w szkarłacie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 4.72
Audiobook - najniższa cena: 13.22
4.72 złpremium: 3.04 zł Lub 3.04 zł
4.75 zł Lub 4.28 zł
5.94 zł
5.94 zł Lub 5.35 zł
9.29 złpremium: 5.99 zł Lub 5.99 zł
4.69 zł
5.94 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (13)
Inne proponowane

Sherlock Holmes i dr Watson prowadzą śledztwo w sprawie dwóch tajemniczych zabójstw popełnionych w Londynie. Czy to możliwe, żeby były zemstą za zbrodnię popełnioną przed laty na innym kontynencie? „W tej chwili moja uwaga skupiła się na samotnej, ponurej, zastygłej w bezruchu postaci, która leżała rozciągnięta na deskach. Jej puste, niewidzące oczy wpatrywały się w spłowiały sufit. Był to mężczyzna w wieku około czterdziestu trzech czy czterdziestu czterech lat, średniego wzrostu, o szerokich ramionach, z krótkimi, kręconymi, czarnymi włosami i krótką, szczeciniastą bródką. Ubrany był w ciężki surdut, kamizelkę oraz jasne spodnie, a jego kołnierzyk i mankiety były nieskazitelnie czyste. Obok niego, na podłodze, leżał zadbany i wymuskany cylinder. Dłonie miał zaciśnięte, ramiona rozpostarte, zaś jego nogi były podkurczone, tak jakby umierał w straszliwych męczarniach. Na jego twarzy zastygł wyraz przerażenia i, jak mi się wydawało, nienawiści tak silnej, jakiej nie widziałem jeszcze u żadnego człowieka. Widywałem już wiele przypadków śmierci, nigdy jednak nie ukazała mi ona swego bardziej przerażającego oblicza niż tutaj, w tym ciemnym, obskurnym domu, którego okna wychodziły na jedną z głównych arterii przedmieść Londynu”.Fragment powieści

Studium w szkarłacie od Arthur Conan Doyle możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Dobrze jest poznać się z najgorszej strony, gdy się ma razem zamieszkać.
W bezbarwnym kłębku życia wije się szkarłatna nić morderstwa, a naszym zadaniem jest wysupłać ją, oddzielić i zbadać każdy jej cal.
Dla wielkiego umysłu nie ma rzeczy małych.
Umysł ludzki to pusty pokoik, który powinno się umeblować według własnego wyboru.
Głupek zawsze znajdzie kogoś głupszego od siebie, kto zechce go podziwiać.
- Mówi się, że geniusz to bezgraniczna zdolność znoszenia trudów - zauważył z uśmiechem. - To zła definicja, ale słuszna dla pracy detektywa.
Większość ludzi, wysłuchawszy biegu wydarzeń, powie panu, co z nich wynikło. Połączą je sobie w umyśle i wywnioskują, co się dalej stać mogło. Ale niewielu znajdziemy takich, którzy z końcowego wyniku zdołają odtworzyć bieg wypadków, jakie do niego doprowadziły. O takiej właśnie zdolności myślenia mówiłem wspominając o rozumowaniu „wstecz”, czyli – analitycznym.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Generalne nie spodziewałem się aż tak bardzo wciągającej lektury, bo nie jest to mój ulubiony gatunek, ale... Miłe zaskoczenie, tekst bardzo przyjemny w odbiorze, mimo że nie najświeższej daty. Cała powieść robi wrażenie niezliczoną ilością powiązań, wydarzeń, które pozornie nie mają znaczenia. Nieśmiertelna i obowiązkowa pozycja dla fanów zagadek i kryminałów.

Warto zerknąć