Biuro do spraw tajemnych
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 1719)

Biuro do spraw tajemnych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.99
Audiobook - najniższa cena: 29.24
wciąż za drogo?
29.99 zł
-9% 39.99 zł Lub 35.99 zł
42.90 zł
39.58 zł
45.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Burzliwa historia Francji roku 1830 czyni akcję powieści wiarygodną i bogatą w realia. Czytelnik zostaje wrzucony w wir politycznych intryg i poznaje arcyciekawe metody rozwijających się medycyny sądowej i kryminalistyki. Snobistyczne salony pełne posągów i kryształowych luster oraz zaplute spelunki i wilgotne piwnice, zaludnione przez wyrzutków społecznych i spiskowców – w takiej scenerii prowadzi śledztwo Valentin Verne. Samotny, skłonny do przemocy policjant skrywa ponury sekret. Po przeczytaniu «Biura do spraw tajemnych» byłem rozczarowany… tym, że nie mogę od razu się rzucić na kolejne tomy z Verne’em w roli głównej” – Marek Krajewski

KIEDY NAUKA INSPIRUJE ZBRODNIE

Jesień 1830 roku. Ciemne zaułki Paryża, który usiłuje otrząsnąć się z szoku rewolucji lipcowej.
Postęp nauki, w połączeniu z szalenie modnym ezoteryzmem, inspiruje nowy rodzaj przestępczości. Valentin Verne, młody inspektor, ale i zapalony student chemii i medycyny, z zamiłowaniem do tego, co nieprzeniknione i irracjonalne, musi rozwiązać serię zagadek związanych z dziwnymi zgonami. Mianowany przez prefekta na szefa „Biura do spraw tajemnych”, specjalnego wydziału, którego zadaniem jest tropienie tajemniczych przestępców, korzystających z dobrodziejstw dynamicznie rozwijającej się dziedziny wiedzy, ma zamiar udowodnić swoje niezwykłe umiejętności.

Ale kim tak naprawdę jest ten samotny policjant, którego obsesją jest schwytanie seryjnego mordercy znanego pod pseudonimem Wikary?
Kto kryje się za anielską twarzą, która tylko czasami ujawnia niepokojącą dzikość?
Kto jest łowcą, a kto ściganym?
Co odnaleźć można w splątanym labiryncie luster?

Od salonów pełnych blichtru, przez gwarne gospody, po rynsztoki spowite w wilgotnej, lepkiej mgle – przenieś się do dziewiętnastowiecznego Paryża i sprawdź, co się stanie, gdy nie będziesz już mógł zaufać zmysłom.

Są rzeczy na niebie i ziemi, jakie się czytelnikom kryminałów nawet nie śniły. Jeśli wam się wydawało, że znacie mrok zbrodni, to wam się tylko wydawało. Edgar Alan Poe byłby zazdrosny. Będzie głośno o tej książce. – Maciej Siembieda

O e-booku Biuro do spraw tajemnych blogerzy napisali:

Zaskoczyła mnie ta powieść, bo szczerze nie spodziewałam się tak wybitnie oddanego klimatu i stworzenia niemal mistycznej aury wokół kryminalnych wydarzeń. Lepka mgła wciągała mnie w te stopniowo rozwijające się wydarzenia i pozwalała na spokojne obserwowanie rozwoju nauki i postępu w pracach detektywistycznych przy kolejnych sprawach. - Rude recenzuje - Paula Sieczko

Biuro do spraw tajemnych od Éric Fouassier możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
A to dopiero szalenie zaskakująca historia!

Éric Fouassier zaserwował nam dziewiętnastowieczny mroczny, brudny i niebezpieczny Paryż, gdzie dochodzi najpierw do podejrzanego samobójstwa, a następnie do serii zagadkowych zgonów. Czy w mieście grasuje seryjny morderca?

Zaskoczyła mnie ta powieść, bo szczerze nie spodziewałam się tak wybitnie oddanego klimatu i stworzenia niemal mistycznej aury wokół kryminalnych wydarzeń. Lepka mgła wciągała mnie w te stopniowo rozwijające się wydarzenia i pozwalała na spokojne obserwowanie rozwoju nauki i postępu w pracach detektywistycznych przy kolejnych sprawach. Nie spodziewałam się, że kryminał retro może aż tak pozytywnie mnie zaskoczyć – jednak zazwyczaj sięgając po książkę z motywem historycznym mam sporo obaw, czy autor to dźwignie i mnie nie zanudzi. A tutaj, mimo że momentami łapałam się na myślowych skokach w bok, to jednak szybko nadchodziły kolejne elementy układanki, które pozwalały mi ponownie wskakiwać na kryminalne tory.

Zdecydowanie polecam Wam tę powieść, szczególnie jeżeli lubicie takie kryminały retro albo szukacie jakiegoś, do sprawdzenia czy ten gatunek Wam odpowiada – to idealna książka na taki pierwszy raz!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć