Jedyne ocalałe
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 185495)

Jedyne ocalałe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.02
Audiobook - najniższa cena: 34.70
wciąż za drogo?
24.02 zł
38.61 złpremium: 25.74 zł Lub 25.74 zł
27.89 zł Lub 25.10 zł
32.90 zł
34.32 zł Lub 30.89 zł
25.68 zł
32.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kiedy wszyscy wokół nich giną, one przeżywają. Lisa, Samantha i Quincy – trzy ocalałe z masakry – próbują zapomnieć o przeszłości. Quincy nawet się to udaje, głównie dzięki lekom przepisanym przez psychiatrę. Ale wszystko się zmienia, gdy Lisa zostaje znaleziona martwa w wannie. Czy Quincy odnajdzie w sobie siłę, by sięgnąć w głąb swoich wspomnień i odkryć tajemnicę, którą przed śmiercią zostawiła Lisa? W jakim celu pojawiła się u niej nagle Samantha?

Myślisz, że najgorsze masz już za sobą?

Świat nazywa je „ocalałymi”. Jako jedyne przeżyły, mimo że wszyscy inni wokół nie mieli tyle szczęścia. Przeszły przez koszmar, który odcisnął na nich nieusuwalne piętno. Lisa, Samantha i Quincy. Nie znają się osobiście, lecz łączy je trauma oraz ciężar bycia ocalałymi. Codziennie próbują zapomnieć o masakrze, która stała się ich udziałem.

Quincy – głównie dzięki przepisanym przez psychiatrę lekom – nawet się to udaje. Ma troskliwego chłopaka, prowadzi popularny blog cukierniczy, mieszka w pięknym mieszkaniu. Ma również stałe wsparcie Coopa – policjanta, który przed dziesięcioma laty uratował jej życie. Wydaje się, że zostawiła przeszłość za sobą. Do czasu…

Kiedy Lisa zostaje znaleziona martwa w wannie, na progu mieszkania Quincy pojawia się Samantha i losy ocalałych się krzyżują.

Zaczyna się wyścig z czasem.

Co oznacza tajemnicza wiadomość, którą przed śmiercią zostawiła Lisa?
Czego naprawdę chce Samantha? Czy po latach Quincy odnajdzie w sobie siłę, by sięgnąć w głąb swoich wspomnień?
Czy odnajdzie tam odpowiedzi na pytania, których miała nadzieję nigdy sobie nie zadać?

O e-booku Jedyne ocalałe blogerzy napisali:

Niezaprzeczalnie wciągający thriller psychologiczny – fabularnie nieco rozciągnięty w czasie, a jednak tajemniczy, frapujący i nieodkładalny. - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Jedyne ocalałe od Riley Sager możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wiecie, że Jedyne ocalałe to debiut Sagera?

Dla tych, którzy już znają twórczość tego autora, Jedyne ocalałe może nie okazać się wybitnym thrillerem, jak niektóre wcześniej już wydawane tytuły, ale! mnie się bardzo miło patrzy, jak literacka pewność Sagera w tych wszystkich dziwactwach i eksperymentach ewoluowała z każdą kolejną książką.

Quincy Carpenter jest jedną z ocalałych. Przeżyła koszmar, który na zawsze odcisnął na niej piętno. Przetrwała masakrę, do której doszło tamtego lata. Wszyscy jej przyjaciele zginęli, a jej udało się uciec. Natychmiast stała się członkinią klubu, do którego nikt nie chciałby należeć – grupy dziewczyn nazywanych ocalałymi, które przez całe życie idą z tym piętnem. Chociaż każda z nich próbuje zapomnieć o koszmarze, dzieje się coś, co wszystkie te wspomnienia na nowo przywołuje i zaczyna się prawdziwy wyścig z czasem!

Dla mnie to naprawdę przyzwoity thriller, który polecam szczególnie na zbliżający się długi weekend. Wciąga, intryguje, spędza się przy nim naprawdę dobrze czas.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Rude recenzuje
Debiutancka powieść Riley’a Sagera niewątpliwie wyróżnia się na tle kolejnych propozycji tego autora. Równie intrygująca w treści narzuconych zdarzeń, wyraźnie nasączona fetorem niepewności, tak samo barwnie wrzynająca się w przestrzeń naruszonych wyobrażeń, a jednak odczuwalnie inna, z pewnością mniej mroczna i nieco mniej szalona. Jedyne ocalałe. Te które przeżyły to niezaprzeczalnie wciągający thriller psychologiczny – fabularnie nieco rozciągnięty w czasie, a jednak tajemniczy, frapujący i nieodkładalny.

Ta historia efektownie zasysa się w otchłani zaangażowanej wyobraźni, prowadząc odbiorcę nie tylko przez dotknięte brutalnością szczeliny ludzkiego umysłu, ale także przez obiektywnie mocne, wręcz drastyczne epizody przywoływanych nieustannie wspomnień. Tu drażliwa przeszłość wraca regularnie, przypominając o najbardziej traumatycznych chwilach tytułowych ocalałych – trzech rożnych, choć znamiennych w swych przeżyciach kobiet, które w pojedynkę przetrwały niewyobrażalny koszmar. Każda z nich w pewien sposób oszukała makabryczne przeznaczenie, każda próbuje egzystować w medialnym żniwie budzącego grozę wybawienia. Autor prowadzi tu czytelnika specyficznym dla siebie schematem, początkowo wrzuca go w odór realnego przerażenia, po czym dostrzegalnie wycisza poziom kreowanego napięcia, zmusza do obserwacji wyczerpującej gry psychologicznej oraz bacznego przyglądania się poszczególnym gestom, wydłużając ten etap do granic możliwości, aby na sam koniec, ponownie zderzyć oczy z zaduchem przenikliwego, choć w pewnej mierze przewidywalnego zła. Świetnie poprowadzona narracja jednej z ofiar, skonfrontowana zostaje tu z nieobliczalną wizytą drugiej, a wszystko w pokłosiu nagłej i niezrozumiałej śmierci trzeciej z nich. Tak zbudowana intryga nie pozwala na lekkomyślność, skupia zmysły na osobliwości tego przedstawienia, wymusza czujność i oczekiwanie na szokujące sceny zakończenia.

Enigmatyczna konfrontacja z przeszłością, która nie chce pozostać zapomniana. Zdumiewająca ucieczka przed niewyobrażalnym koszmarem staje się tu zarzewiem medialnej zachłanności, okazuje się także doskwierającą i nigdy niezabliźnioną raną, uwiedzionym przeznaczeniem. Debiut mistrza spektakularnych zwrotów akcji to thriller angażujący, jednocześnie mocno przeciągnięty w liczbie zapisanych stron, częściowo przewidywalny, z pewnością tajemniczy i intrygujący, ogłuszający brutalnością przerażających wspomnień. Riley Sager świadomie rozbudza uśpione instynkty zła, tym samym prowadzi z czytelnikiem wyrafinowaną i prowokującą grę, wyraźnie koncentruje się na skłonnościach ludzkiego umysłu.

Ocena: 5.6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Uwielbiam wiarygodność w książkach w takim wydaniu:

  Autorka w Ocalałych od samego początku stara się w wielu słowach przedstawić czytelnikowi, że życie bohaterki doświadczonej ogromnymi traumatycznymi przeżyciami, wróciło do normy i praktycznie ustabilizowało się. Będąca pod opieką kandydata na męża i policjanta, który ocalił ją z masakry, wiedzie pełne nowych doświadczeń życie kulinarnej blogerki. Jest bastionem rozsądku i spokoju, do czasu, kiedy pojawia się w jej życiu kolejne niepokojące zdarzenie. Wtedy się zaczyna:

  - Ojej, widzę basen pełen krwiożerczych piranii. Jak ja się boję bardzo piranii, chyba do nich wskoczę. Po czym obcina sobie trzy palce u rąk i wskakuje do tego basenu. Kiedy piranie zaczynają podgryzać jej pięty i odcięte trzy palce, przychodzą przemyślenia:

  - Ojej, co się ze mną dzieje, byłam taka zrównoważona, gdzie się podział mój rozsądek?
  Jednak po chwili bohaterka znowu myśli:

  - kurczę pieczone, mój rozsądek został rozwiany i ulotnił się. Ależ głupio postępuję, ale nic nie mogę z tym zrobić… Tak musi być, takie jest moje przeznaczenie…

  Prawda, że to ciekawe? Po takim wstępie odechciewa się właściwie czytać. No ale masz babo (właściwie chłopie) placek, czytaj, bo przecież chciałeś przeczytać pasjonujący thriller. No to czytam, tylko przez całą książkę nie potrafię odnaleźć niestety niczego, co by mnie w nim pasjonowało i choćby na chwilę zjeżyło moje króciutkie włosy. Kolejny raz wpadam w sidła nudnego, tandetnego thrillera, który wywołuj u mnie co najwyżej odruch ziewania. Ależ mnie nudzą takie książki, zatem znowu mam na jakiś czas problem rozwiązany z pasjonującymi thrillerami. Będę jej omijał szerokim łukiem.

Warto zerknąć