Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 19)

Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 31.14
wciąż za drogo?
46.71 złpremium: 31.14 zł Lub 31.14 zł
-7% 31.14 zł Lub 28.03 zł
36.90 zł
40.48 zł
41.52 zł Lub 37.37 zł
37.87 zł
39.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Michał Urbaniak – legenda jazzu, kompozytor i aranżer. Wirtuoz pięciostrunowych skrzypiec i saksofonu. Artysta, który przekracza gatunki – to on wprowadził do jazzu elementy rocka, rapu i hip-hopu

Z dziennikarzem Jackiem Góreckim rozmawia o muzyce i pasji, miłości i ojcostwie, o polityce, Ameryce i Polsce. Wraca pamięcią do spędzonych w Łodzi dzieciństwa i młodości, pierwszych koncertów i podróży do Stanów Zjednoczonych, zawodowych sukcesów i współprac z gwiazdami światowego formatu: Milesem Daviesem, Herbiem Hancockiem, Natalie Cole czy Erykah Badu. W tej opowieści życie prywatne jest nierozłącznie splecione z zawodowym – artysta wspomina między innymi współpracę z pierwszą żoną Urszulą Dudziak czy przyjaciół artystów, którzy znacząco wpłynęli na jego drogę twórczą: Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofa Komedę, Wojciecha Karolaka, Zbigniewa Namysłowskiego czy Tomasza Stańkę.

Dla Urbaniaka ta rozmowa jest z jednej strony rozliczeniem z przeszłością, z drugiej – próbą odzwierciedlenia osobistego spojrzenia na siebie i rzeczywistość. Dzieląc się swoją opowieścią, pragnie zachęcić czytelników do śmiałości w odkrywaniu świata i jazzu, odwagi do odpowiadania na najważniejsze i najtrudniejsze pytania i do poszukiwania własnej drogi – nawet tej najbardziej wyboistej.

O e-booku Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem blogerzy napisali:

Świetnie poprowadzona, szczera i autentyczna "spowiedź" Michała Urbaniaka. Gawędziarski talent Michała Urbaniaka dorównuje jego muzycznemu mistrzostwu. Super lektura, bezdyskusyjnie konieczna do przeczytania. -  donos kulturalny - Krzysztof Komorek

Michaś. Wywiad rzeka z Michałem Urbaniakiem od Jacek Górecki możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
To już druga książka, która bierze sobie na cel życiorys Michała Urbaniaka. Po wydanej ponad dekadę temu „Ja, Urbanator” przyszedł czas na kolejną opowieść znakomitego muzyka o sobie.

Michał Urbaniak zwierzył się tym razem ze swoich losów Jackowi Góreckiemu. Dziesięć spotkań ułożonych jest chronologiczno-tematycznie. Możemy więc posłuchać o dzieciństwie bohatera książki, perypetiach rodzinnych, intrygującym epizodzie aktorskim oraz oczywiście o niezwykłej karierze muzycznej i związanych z nią doświadczeniach.

A talent do opowiadania jest u Michała Urbaniaka rozwinięty jest niemal tak dobrze jak muzyczne mistrzostwo. Z jednej strony Urbaniak nie gryzie się w język i bez skrępowania mówi to co myśli. Nie kryjąc się zupełnie z takim podejściem. Z drugiej strony ta szczerość jest na tyle autentyczna, że nawet kiedy nie sposób się z nim zgodzić, to trudno też jest się na niego zezłościć.

Trzeba też przyznać, że rozmowę świetnie prowadzi Jacek Górecki, nie narzucając swoje obecności, a jednocześnie umiejętnie i nienachalnie nadając jej pożądany kierunek. Całość uzupełniają liczne fotografie i wybrana dyskografia. Książka liczy nieco ponad trzysta stron i czyta się ją „na jednym oddechu”.

Super lektura, bezdyskusyjnie konieczna do przeczytania.

I jeszcze uwaga poza recenzją. Przeszkadza mi w tej książce jedna rzecz: z lekka bufoniasty wstęp, w którym autor wywiadu skupia się za bardzo na sobie. Ze szkodą i dla książki i dla własnej osoby. To zaledwie nieco ponad dwie strony, za to napisane w irytującym , oderwanym od klimatu rozmów tonie. Nie rozumiem po co to było?

Ocena: 4/6
czytaj więcej
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć