Sen o Kilimandżaro
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 50)

Sen o Kilimandżaro
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 32.90
Audiobook - najniższa cena: 32.90
wciąż za drogo?
44.91 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
32.90 zł
38.92 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
41.00 zł
41.86 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Gdy Charlotte zgadza się na oświadczyny starszego Christiana, nie wie, że jej życie zmieni się nie do poznania. Po odkryciu, że Christian nie był z nią szczery, postanawia opuścić Niemcy i wyruszyć w podróż, by gdzieś na krańcu świata znaleźć szczęście…

Pełna wzruszeń powieść bestsellerowej autorki Anne Jacobs!

W cieniu Kilimandżaro młoda kobieta szuka szczęścia wbrew wszelkim przeciwnościom…

Charlotte marzy o wielkim świecie i podróżach do egzotycznych krajów. Nie spieszy jej się do ślubu, jednak gdy oświadcza jej się znacznie starszy Christian, zafascynowana jego sklepem z egzotycznymi przyprawami i tytoniem, zgadza się na jego zaloty. Wkrótce gorzko tego żałuje, odkrywając że Christian nie był z nią do końca szczery.

Charlotte wie, że mają tylko jedną szansę na przyszłość: opuszczenie Niemiec i rozpoczęcie nowego życia daleko stąd…

O e-booku Sen o Kilimandżaro blogerzy napisali:

Sen o Kilimandżaro to powieść spisana z myślą o pasjonatach literackiego piękna. - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Sen o Kilimandżaro od Anne Jacobs możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pasjonująca powieść. Zagnieżdżona emocjami w echu egzotycznych marzeń, pięknie napisana, niezwykle subtelna w przebiegu zdarzeń. Anne Jacobs z dużą czułością wkrada się do życiorysu młodej bohaterki, podąża śladem delikatnie nakreślonej wrażliwości, razem z nią otwiera słowa nowego rozdziału. Sen o Kilimandżaro okazuje się historią fabularnie raczej wyciszoną, skupioną na odkrywaniu przynależności, na poszukiwaniu kruszyn szczęścia, także na pragnieniach przygaszonego nieco serca.

To niezaprzeczalnie jedna z tych historii, która domaga się odpowiedniego czytelnika – miłośnika łagodnie sportretowanych scen, nastawionego na poruszającą eksplorację uczuć, żądnego także przygodowych wrażeń. Autorka wspaniale balansuje między lekkością powieści obyczajowej oraz finezją literatury pięknej, pozwala cieszyć się estetyką zdań, każe też dogłębnie zapoznać się z czarującym charakterem młodej bohaterki – już w wieku nastoletnim skrzywdzonej bolesną żałobą, w dorosłości potraktowanej równie traumatyczną stratą, następnie także okrutnie panoszącym się kłamstwem, a jednak nieugiętej w walce o zdefiniowanie własnej tożsamości, konsekwentnej w dążeniu do realizacji wyśnionych w dzieciństwie marzeń. Afrykańska ziemia staje się tu przestrzenią dla nowego, choć niewątpliwie trudnego początku – tłem dla ilustrowanej sumiennie przyszłości, dla nieprzerwanie tlącej się kobiecej przyjaźni, wreszcie dla szczypty namiętności, która usilnie dobija się do drzwi. To mocno zajmująca lektura – przepełniona emocjonalną niepewnością, ale też siłą kobiecej odwagi, wytrwałością i niesamowitą wiarą w doścignięcie egzotycznych snów. Gdzieś ukradkiem wplecione zostają tu także ważne treści społeczne, wśród których najbardziej zaakcentowana zostaje dyskryminacja osób o innym kolorze skóry. To angażująca książka – zachwycająca w plastycznie spisanym krajobrazie, wartościowa, niepozbawiona refleksyjnych epizodów.

Charlotte to kreacja nieprzeciętna, choć wrzucona w przeciętną rzeczywistość. Kobieca determinacja staje tu do walki z głuchą niesprawiedliwością losu – z boleśnie przeżytymi stratami przeszłości, z kłamstwami i potrzebą przebaczenia, z sentymentalną próbą zdefiniowania własnej tożsamości. Anne Jacobs zaprasza w podróż odczuwalnie nieśpieszną, a przy tym nastrojową, barwną i fascynującą. Ucieczka z Berlina okazuje się nieśmiałą zachętą do eksploracji egzotycznych marzeń, przygodą uczuciową, refleksyjną i niepowtarzalną, otwierającą serce na gesty szczerej namiętności. Sen o Kilimandżaro to powieść spisana z myślą o pasjonatach literackiego piękna.

Ocena: 5-/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć