Prawdziwa głębia OSINT. Odkryj wartość danych Open Source Intelligence
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Prawdziwa głębia OSINT. Odkryj wartość danych Open Source Intelligence
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 49.50
wciąż za drogo?
49.50 zł Lub 44.55 zł
99.00 zł
59.40 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

OSINT (ang. open source intelligence) polega na pozyskiwaniu danych wywiadowczych z ogólnodostępnych źródeł. Jest to zestaw praktycznych umiejętności, które przydadzą się nie tylko analitykom - metody białego wywiadu okazują się pomocne na wielu ścieżkach kariery, a także w życiu codziennym. Łatwo się przekonasz, że OSINT pozwala uzyskać niezwykle cenne informacje, a przy tym jest satysfakcjonującym i ciekawym zajęciem!

Dzięki tej książce nauczysz się gromadzić publicznie dostępne informacje, korzystać z wiedzy o cyklu życia wrażliwych danych i przekształcać je w informacje wywiadowcze przydatne dla zespołów zajmujących się bezpieczeństwem. Opanujesz proces gromadzenia i analizy danych, poznasz również strategie, które należy wdrożyć podczas poszukiwania informacji z publicznie dostępnych źródeł. Ugruntujesz wiedzę na temat bezpieczeństwa operacyjnego i uświadomisz sobie, w jaki sposób niektórzy używają publicznie dostępnych danych do nielegalnych celów. Książkę tę szczególnie docenią inżynierowie społeczni i specjaliści do spraw bezpieczeństwa, a także kadra kierownicza.

Najciekawsze zagadnienia:

  • strategie stosowania urządzeń IoT do gromadzenia danych wywiadowczych
  • pozyskiwanie danych przy użyciu publicznie dostępnych informacji transportowych
  • techniki poprawy bezpieczeństwa operacyjnego
  • zagrożenia związane z ogólnodostępnymi danymi
  • metody gromadzenia danych wywiadowczych stosowane przez najlepsze zespoły do spraw bezpieczeństwa

Dostrzegaj to, co pozostaje niewidoczne dla innych!

 

Prawdziwa głębia OSINT. Odkryj wartość danych Open Source Intelligence od Rae Baker możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć