Priscilla. Elvis i ja
4 / 5.00 (liczba ocen: 19964)

Priscilla. Elvis i ja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.99
Audiobook - najniższa cena: 25.99
wciąż za drogo?
23.99 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
35.99 zł
36.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Priscilla Presley opowiada w swojej książce o wielkiej miłości, ale i zdradach męża, jego nałogach i słabościach. O toksycznej relacji, skandalach, zamknięciu w złotej klatce. Mówi o rozwodzie oraz więzi, która łączyła ich aż do tragicznej śmierci Elvisa. A w końcu o emancypacji i wyjściu z cienia ikony seksu. Fakty, które ujawnia szokują i budzą kontrowersje. Ebook „Priscilla. Elvis i ja” to lektura obowiązkowa – nie tylko dla fanów Elvisa.

Na podstawie książki powstał film Sofii Coppoli z brawurowymi rolami Cailee Spaeny i Jacoba Elordiego

Baśń przykryta toną różu i brokatu… z czasem zmienia się w złotą klatkę. – portal Immersja.com

W szczerej do bólu książce Priscilla Presley zdradza sekrety małżeństwa z królem rock n' rolla.

Blisko pół wieku po śmierci Elvis nadal ma miliony fanów na całym świecie. Potrafimy zanucić niejeden jego przebój, ale czy wiemy, jaki był, gdy gasły światła reflektorów?
Czy to możliwe, że seksowny i czarujący piosenkarz pod cekinowymi strojami skrywał niebezpieczne oblicze maniaka?

Nikt nie był z nim tak blisko jak żona. Zakochali się w sobie, gdy Priscilla miała 14 lat, młodzieńcza fascynacja szybko zakończyła się bajkowym ślubem w Las Vegas, a uwieńczeniem gorącego romansu było przyjście na świat Lisy Marie.

Idylla nie trwała jednak długo. Im dłużej byli razem, tym bardziej Priscilla traciła kontrolę nad własnym życiem. Elvis mówił jej, jak ma się ubierać, malować, jak chodzić. Traktował jak lalkę, którą może ukształtować według swojego gustu. Otoczona tłumami, skandującymi fanami i blaskiem legendy kobieta przez lata walczyła z samotnością…

O e-booku Priscilla. Elvis i ja blogerzy napisali:

Całość czyta się błyskawicznie, interesująca opowieść, w mrocznym tego słowa znaczeniu. Mimo upływu czasu, Priscilla wciąż wypowiada się o mężu z szacunkiem, lecz nie tworząc laurki, nazywając rzeczy po imieniu. Jednocześnie nie chce, aby postrzegano ją jako ofiarę — sporo miejsca poświęca ukazaniu swojej przemiany, w kobietę silną, choć nadal pełną sentymentów. -  Majuskuła - Erna Eltzner

Priscilla. Elvis i ja od Priscilla Beaulieu Presley, Sandra Harmon możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Gdy zostaniemy poproszeni o wymienienie przynajmniej jednej ikony popkultury, to sądzę, że mnóstwo osób przytoczy konkretne nazwisko, jaśniejące od wielu, wielu lat — Presley. Charakterystyczne ruchy, wpadające w ucho piosenki, a do tego bardzo oryginalny sceniczny wizerunek. Elvis nadal wydaje się kontrowersyjną postacią, choć od jego przedwczesnej śmierci minęło niemal pół wieku. Temat wraca niczym bumerang, media rozpisują o pikantnych plotkach z przeszłości, powstają kolejne filmy, książki, za każdym razem wzbudzające takie samo zaciekawienie. Aczkolwiek myślę, iż warto oddać głos samym zainteresowanym, a w tym przypadku, Priscilli Presley.

Wspomnienia byłej małżonki naszego bohatera ukazały się w połowie lat osiemdziesiątych, teraz możemy sięgnąć po polskie wznowienie, wydane z okazji premiery filmu zatytułowanego po prostu „Priscilla”. Kanwą historii jest właśnie ta autobiografia, od bardzo dawna chciałam ją przeczytać. Cóż, w końcu mi się udało! To niezwykle intymny pamiętnik, zapewniający nam, czytelnikom, dostęp do głębszego spojrzenia na relację burzliwą, opartą na wzajemnej fascynacji, lecz również na skrywanych problemach, które musiały znaleźć niezbyt przyjemne ujście.

Nie ma żadnej tajemnicy w fakcie, że Elvis poznał Priscillę, kiedy ta miała zaledwie czternaście lat. Dorosły mężczyzna, wychowywany niegdyś w tradycyjnej rodzinie, stwierdził, iż tak młodziutka dziewczyna okaże się świetną gliną, którą można ulepić. Otoczył ją troską, kształtując jej zachowanie, sposób ubierania, malowania, czesania, stopniowo zamykając w złotej klatce. Bezgranicznie zakochana Priscilla z radością temu uległa, ale każde dziecko finalnie dorasta, zauważając, że w jego życiu nie dzieje się dobrze. Tym bardziej, gdy ma już pod opieką własne potomstwo, czyli córkę, Lisę Marie.

Całość czyta się błyskawicznie, interesująca opowieść, w mrocznym tego słowa znaczeniu. Mimo upływu czasu, Priscilla wciąż wypowiada się o mężu z szacunkiem, lecz nie tworząc laurki, nazywając rzeczy po imieniu. Jednocześnie nie chce, aby postrzegano ją jako ofiarę — sporo miejsca poświęca ukazaniu swojej przemiany, w kobietę silną, choć nadal pełną sentymentów. Nawet dzisiaj krążą o niej różne opinie, zwłaszcza wśród zagorzałych fanów Elvisa, ale chyba możemy zgodzić się, że to właśnie ona odpowiednio zadbała o pozostawiony przez Presleya dorobek, nie tylko ten muzyczny. Teraz, po śmierci Lisy Marie, dalej musi walczyć, dla swoich wnuczek.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Majuskuła
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Cudowna!

  • Awatar

    Trudno uwierzyc, ze wszystko czym Priscilla podzieliła się ze swoimi czytelnikami aż 35 lat temu to prawda. Od samego początku do końca czytałam tę książkę z rodziawioną buzią, bo inaczej się po prostu nie da tego ogarnąć umysłem. Kiedy Cilla poznaje Presleya ma zaledwie 14 lat! I niezmiennie trwa przy nim, czeka na niego, wzdycha i jest jego cieniem aż do 30 roku życia kiedy postanawia się uwolnić zresztą pod wpływem innego mężczyzny, który ją z tego życia w złotej klatce uwolnił. Baardzo wciągająca i szczera do bólu. Zdecydowanie warto.

  • Awatar

    Pięknie napisana autobiografia kobiety, która dla miłości była w stanie poświęcić wszystko - siebie, życie, ambicje, lata młodości, a nawet wygląd i swój własny styl. Nie wątpię, że jest w tej książce szczera, ale szczera na tyle, na ile pozwala jej dozgonna miłość do Elvisa, którą czuć nawet kiedy opowiada o najtrudniejszych momentach ich wspólnego życia. Niesamowite jak człowiek może byc oślepiony zakochaniem.

Warto zerknąć