Furia
3.49 / 5.00 (liczba ocen: 43434)

Furia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
-23% 19.90 zł
35.99 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
-34% 26.39 zł
33.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

To jest opowieść o zabójstwie. A może to nie do końca prawda. Bo przecież jest to historia miłosna, czyż nie? Ebook „Furia” to nowy thriller autora głośnej „Pacjentki”. Znajdziecie w tej książce wszystko, co najlepsze w klasycznych kryminałach Agathy Christie i filmach Alfreda Hitchcocka.

Lana Farrar, osamotniona gwiazda filmowa, która chwile sławy ma już za sobą, zaprasza najbliższych przyjaciół na swoją prywatną grecką wyspę, aby spędzić tam z nimi beztroski weekend. Szybko okazuje się, że stare przyjaźnie skrywają gwałtowne namiętności i urazy czające się pod powierzchnią.
Za czterdzieści osiem godzin jedna osoba będzie martwa. A to dopiero początek…
Było nas, uwięzionych na tej wyspie, siedmioro. Ktoś z nas był zabójcą.

Trzecia książka Alexa Michaelidesa „Furia” jest perfekcyjna. To powieść o niezwykle oryginalnej formie. Obfitująca w zwroty akcji, których wystarczyłoby na dwie powieści. Wielbiciele erudycyjnych kryminałów rozgrywających się w odizolowanym środowisku, opowiadanych niezwykle stylowo i z teatralnym rozmachem, znajdą w Furii wszystko to, co kochają. - DAVID BALDACCI

Wspaniale odmalowani bohaterowie z motywem, dla którego można zabić, osadzeni w przestrzeni, dla której można dać się zabić. Aż do szokującego finału nie domyślamy się rozwiązania. Błyskotliwa i piekielnie wciągająca. - CHRIS WHITAKER

Alex Michaelides to wielki mistrz współczesnego kryminału. Furię czyta się jak Hitchcocka obdarzonego sercem lub Agathę Christie biegającą w amoku po smaganej wichurą greckiej wyspie. Opowieść o dawnych przyjaciołach i zagrzebanych emocjach na skraju wybuchu rozgrywa się na idyllicznej wyspie opisanej z taką perfekcją, że czuje się woń jaśminu, ouzo i Morza Egejskiego. „Furia” dosłownie cię porwie. Genialna lektura. - TONY PARSONS

Furia od Alex Michaelides możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wszyscy jesteśmy nierzetelnymi narratorami własnego życia.
Jest to coś nietypowego. Coś, co przykuwa uwagę, choć wcale nie musi się podobać. Coś, co sprawia, że treść odróżnia się od innych książek. Jednak czy nie jest to przerost formy nad treścią?

Takie myśli towarzyszyły mi na początku lektury Furii Alexa Michaelidesa. Nie czytałam bestsellerowej „Pacjentki”, tak więc nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po piórze autora. Jednak nie dość, że przyciągnęła mnie okładka, to motyw uwięzionych na wyspie siedmiorga przyjaciół sprawił, że pomyślałam o tej książce jak o ciekawej i luźnej lekturze na jeden, góra dwa wieczory.

I co prawda rzeczywiście spokojnie można z Furią rozprawić się szybko, jednak nie jestem przekonana, czy można ją określić jako „ciekawą”. Właściwie można, ale nie wiem, czy tego rodzaju ciekawej lektury szukałam.

Michaelides przenosi nas na malutką wysepkę, która jest własnością gwiazdy filmowej Lany Farrar. To właśnie tam aktorka postanawia zaprosić przyjaciół i spędzić z nimi dobry czas. Narratorem powieści jest jeden z zaproszonych, który - zwracając się do nas bezpośrednio - zarówno relacjonuje wydarzenia tych dni, jak i wspomina to, co miało miejsce wcześniej. Od początku wiemy, że na wyspie doszło do zabójstwa, a ów narrator za rękę prowadzi nas przez całą sprawę, kierunkując naszą uwagę na konkretne osoby.

Ciekawym można nazwać sposób narracji. Nieczęsto zdarza mi się być wywoływaną, a tu miałam wrażenie, że rzeczywiście Elliot siedzi tuż obok mnie i zagaja historią. Może nawet byłabym nią bardzo zaciekawiona, gdyby nie fakt, że była tak totalnie odjechana, iż trudno mi było czytać. I jestem pewna, że wielu czytelnikom może się to spodobać. Ja mniej więcej od połowy zastanawiałam się już tylko nad tym, jak bardzo jeszcze autor chce skomplikować tę powieść. I nie powiem, że jest ona jednoznacznie zła czy nieciekawa. Dla mnie po prostu w pewnym momencie stała się nużąca.

Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Spadło mi z regała
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć