ebook Morderca bez twarzy
3.74 / 5.00 (liczba ocen: 53729) Ilość stron (szacowana): 306

Morderca bez twarzy

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Pierwsza część cyklu o szwedzkim komisarzu – powieść, dzięki której czytelnicy pokochali Wallandera i skandynawskie kryminały. W niewielkim mieście ginie para staruszków. Kto chciał ich śmierci?

W niewielkiej mieścinie na południu Szwecji z rąk sadystycznych morderców ginie para staruszków. Prowadzący śledztwo komisarz Kurt Wallander nie znajduje motywów okrutnej zbrodni – małżonkowie nie mieli wrogów, z domu nic nie zginęło, a jedynym śladem jest powtarzane przez umierającą kobietę słowo „cudzoziemcy”. Informacja przedostaje się do prasy, wywołując tragiczne w skutkach, rasistowskie akty odwetu, za którymi stoi organizacja neonazistowska. Wallander podejmuje ten trop; dowiaduje się również, że zamordowany staruszek dorobił się w czasie wojny majątku, współpracując z Niemcami. Niestety i te ślady prowadzą donikąd...
Mankell znakomicie łączy pasjonującą, pełną napięcia historię kryminalną z przenikliwą diagnozą polityki władz szwedzkich wobec imigrantów. Obnaża niekompetencje instytucji powołanych do nadzoru nad azylantami, nieprecyzyjne kryteria selekcji i wrogość części szwedzkiego społeczeństwa do obcych. Książka uznana została za najlepszą szwedzką powieść kryminalną 1991 r. oraz za najlepszą powieść kryminalną w krajach nordyckich.

Morderca bez twarzy od Henning Mankell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
No to zostanie nam przynajmniej przekonanie, że mimo wszystko poznaliśmy prawdę - odparł Rydberg. - Praworządność polega nie tylko na tym, żeby ludzie, którzy popełnili przestępstwo, ponieśli za to karę. W równej mierze polega też i na tym, żeby się nie poddawać, nigdy nie rezygnować z dochodzenia do prawdy.
Dla niego życie było ciągle zmieniającą się grą rozmaitych praktycznych problemów, domagających się rozwiązania. Gdzieś poza tym znajdowało się to, co nieuniknione, czego nie da się zmienić, żeby nie wiem jak długo zastanawiać się nad sensem, który i tak nie istnieje.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nad ranem dzwonek telefonu zbudził komisarza Kurta Wallandera. Czego oni chcą o tej porze? Ja mam inne zmartwienia, zostawiła mnie żona, jestem za gruby i za dużo piję… W taki sposób zapoznajemy się w pierwszej powieści z cyklu Komisarz Wallander z jego głównym bohaterem. Z rozmowy telefonicznej wynika, że komisarz wzywany jest do morderstwa popełnionego na małej farmie, gdzie bestialsko zabito starszego mężczyznę a jego żona jest w takim stanie, iż najprawdopodobniej także nie przeżyje. W ten sposób rozpoczyna się śledztwo, do którego dojdzie jeszcze zabity strzałem w głowę Somalijczyk i podpalenia w ośrodkach dla uchodźców. Prowadzone dochodzenie ciągle staje w martwym punkcie a chaos, jaki panuje w życiu inspektora, nie przyczynia się do jego rozwiązania. Pomimo wszelkich nieszczęść napotykających inspektora, śledztwo trafia w końcu na właściwy tor, lecz nie za sprawą supergliniarzy lecz czujnego społeczeństwa.
    Kiedy czytam powieści Mankella Henninga, zawsze odczuwam spokój, który pomimo nieszczęść i kłopotów snuje się ze stronic. Sprawia to, że z chęcią zaglądam do kolejnych przygód doświadczanego życiem komisarza Wallandera. Jest mi łatwiej zrozumieć jego problemy, gdyż sposób, w jaki jest przedstawiany, pozwala na identyfikowanie się z nim.

Warto zerknąć