ebook Mężczyzna, który się uśmiechał
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 17056) Ilość stron (szacowana): 390

Mężczyzna, który się uśmiechał

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Tragiczny wypadek samochodowy, a potem morderstwo, które doprowadza komisarza Wallandera do innych zagadkowych zabójstw. Kim jest tajemniczy finansista uważnie obserwujący poczynania policjanta?

Na bezdrożach Skanii ma miejsce tragiczny wypadek samochodowy, w którym ginie znany prawnik. Jego syn Sten Torstensson jest przekonany, że doszło do morderstwa, i opowiada o swoich przypuszczeniach komisarzowi Wallanderowi. Ten jednak nie chce mu pomóc, pogrążony w depresji po tym, jak na służbie zabił człowieka. Kiedy Torstensson zostaje zastrzelony, policjant decyduje się jednak poprowadzić śledztwo. Wkrótce wychodzi na jaw, że ze sprawą wiążą się inne zagadkowe zabójstwa, a każdy krok komisarza śledzi tajemniczy potentat finansowy.
Podobnie jak w swoich wcześniejszych powieściach szwedzki mistrz kryminału stopniowo buduje napięcie, perfekcyjnie kreśląc narodziny zła.

Mężczyzna, który się uśmiechał od Henning Mankell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie składa się z wielu różnych linii granicznych, które dostrzegamy, dopiero stojąc tuż obok.
Kiedy strach osiąga pewien pułap, zmienia się w swoje przeciwieństwo.
Życie ciska nami we wszystkie strony. Czy mamy na cokolwiek jakiś wpływ?
Przyjaźń rodzi się często ze spotkania , od którego nikt nie oczekuje cudu. Ale przyjaźń to jest cud, tego mnie nauczyło życie.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    "Mężczyzna, który się uśmiechał" jest kolejnym udanym kryminałem, opowiadającym o przygodach komisarza Kurta Wallandera. Fanom tego policjanta, przechodzącego kryzys wieku średniego, tej pozycji książkowej zapewne nie trzeba polecać. Tym, którzy chcą doświadczyć pierwszy raz spotkania z tym śledczym, mogę powiedzieć, że jest to proza szczególna i zapadająca w pamięć na długie lata. Szczególny bowiem jest sam komisarz, który w moim przekonaniu jest jednym w swoim rodzaju. Przekonajcie się sami.

Warto zerknąć