Korea. Nowa historia południa i północy
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 197)

Korea. Nowa historia południa i północy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 33.54
wciąż za drogo?
33.54 zł
53.91 złpremium: 35.94 zł Lub 35.94 zł
-35% 38.93 zł Lub 35.04 zł
43.13 zł Lub 38.82 zł
59.90 zł
47.54 zł
51.15 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Historia dwóch Korei od końca XIX wieku aż do czasów współczesnych

Korea Południowa jest dobrze funkcjonują demokracją, dziesiątą gospodarką na świecie, liderem high tech i jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw azjatyckich. Jej kultura przeżywa prawdziwy rozkwit, o czym świadczy Oscar za najlepszy film dla Parasite, wysoka oglądalność seriali takich jak Squid Game czy Niezwykła prawniczka Woo i ogromna popularność światowego hitu Gangnam Styl oraz zespołów k-popowych (między innymi BTS i Blackpink).

Natomiast Korea Północna jest położonym w bogatym regionie biednym krajem rządzonym przez autorytarny reżim dyktatora Kim Dzong Una. Dysponuje arsenałem broni jądrowej i rakiet dalekiego zasięgu, który budzi niepokój na całym świecie.

Jakie okoliczności doprowadziły do tego, że jeden naród, połączony wyjątkową historią, żyje w tak różnych warun­kach? Czy kiedyś nastąpi kres tego podziału? Czy zjednoczenie dwoch Korei jest możliwe?

Korea. Nowa historia południa i północy od Victor D. Cha, Ramon Pacheco Pardo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć