ebook Janion. Transe - Traumy - Transgresje. 1: Niedobre dziecię
3.58 / 5.00 (liczba ocen: 290) Ilość stron (szacowana): 180

Janion. Transe - Traumy - Transgresje. 1: Niedobre dziecię
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.90
wciąż za drogo?
19.86 złpremium: 12.81 zł Lub 12.81 zł
14.90 zł
20.00 zł Lub 18.00 zł
24.99 zł Lub 22.49 zł
25.00 zł
14.90 zł
18.57 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Legenda polskiej nauki, guru wiedzy o romantyzmie i Królowa Matka polskiego feminizmu w rozmowie z Kazimierą Szczuką opowiada o swojej młodości, pracy, wierze w socjalizm i współczesnej Polsce.

– Owszem, prawda jest taka, że i ja, za romantykami, kreśliłam apologię polskiego, romantycznego szaleństwa. I ja idealizowałam Polaków jako naród jednolicie bohaterski. I ja widziałam w naszym mesjanizmie przede wszystkim słuszną gloryfikację polskiego cierpienia – mówi żywa legenda polskiej nauki, guru wiedzy o romantyzmie, znawczyni wampirów i guseł, żydowskich bohaterów polskiej historii i zapomnianych legend słowiańszczyzny, rewizjonistka polskich tradycji i Królowa Matka polskiego feminizmu.
Profesor Maria Janion w rozmowie z Kazimierą Szczuką opowiada o dorastaniu w okupowanym Wilnie, młodości spędzonej w bibliotekach, o wierze w socjalizm. A także o wielkich przyjaźniach, tytanicznej pracy – i o nieznośnym „wieńcu męczeńskim na skroni”, za którym nie mogą przestać tęsknić współcześni Polacy.

Janion. Transe - Traumy - Transgresje. 1: Niedobre dziecię od Maria Janion, Kazimiera Szczuka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć