Źródło
3.57 / 5.00 (liczba ocen: 183)

Źródło
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.50
Audiobook - najniższa cena: 36.88
wciąż za drogo?
34.11 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
23.50 zł
29.18 zł Lub 26.26 zł
32.90 zł
34.87 zł Lub 31.38 zł
29.16 zł
30.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W wąwozie w Beskidzie Sądeckim pasterz znajduje ciała słynnego podróżnika i jego żony. Do doliny Popradu zostaje ściągnięta komisarz Nina Warwiłow. Nad potokiem na miejscu zbrodni brakuje plecaka i aparatu Łazęgi – tak w okolicy nazywają podróżnika. Co zaś oznaczają szarfy na drzewach w wąwozie położonym między schroniskiem a wsią Rytów?

Śledztwo sięga od zaułków Nowego Sącza po dawne opuszczone hale pasterskie. Nieuchronnie prowadzi Ninę do samego Rytowa, osady położonej wysoko w górach, gdzie osiedliła się nietypowa społeczność.

Tu wiedzie najszybsza droga, jaką mógł podążyć sprawca po morderstwie. Wiejska zasłona milczenia kryje starą prawdę, że zabójca zawsze wraca na miejsce zbrodni. Zwłaszcza gdy u źródła zostawił po sobie szczególny ślad…

O e-booku Źródło blogerzy napisali:

Chciałoby się wyruszać śladami Niny. Bo zawsze zbrodnia do rozwikłania jest umieszczona w miejscu z historią, z tłem. Polecam Wam Źródło bardzo gorąco! - CzytAśka - Joanna Onysk

Źródło od Jędrzej Pasierski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Przeczytałam wszystkie tomy cyklu z Niną Warwiłow, ale nie opisałam do tej pory żadnego. W wolnej chwili nadrobię poprzednie recenzje, bo książki są jak najbardziej warte polecenia, ale zacznę od najnowszego.

Tom siódmy, pod tytułem Źródło zabiera czytelników wraz z oddelegowaną tam służbowo komisarz Niną Warwiłow w Beskid Sądecki. Tam, nieopodal Piwnicznej, popełniono okrutną i krwawą zbrodnię na małżeństwie popularnych podróżników, co zdziwiło wszystkich przy zwłokach matki siedział ich półtoraroczny syn, cały i zdrowy.

Dlaczego ściągnięto do tej sprawy Ninę? Bo wykazała się umiejętnościami zwracania uwagi na nieistotne dla innych szczegóły, kojarzenia i wiązania ze sobą zdarzeń i faktów. Umie rozmawiać z ludźmi, słuchać lokalnych opowieści i niezwykła intuicja jej nie zawodzi.

Jędrzej Pasierski fantastycznie opisuje miejsca, w których umieszcza akcję swoich powieści. Czytelnik wraz z bohaterami widzi otaczające krajobrazy, niezwykłe widoki, górskie szlaki czy beskidzkie hale, klimatyczne miejsca w uzdrowiskach czy miejski ruch. Ja zawsze przy lekturze odpalam google maps i poszukuję miejsc, szlaków, zdjęć, widoków. I zawsze mam ochotę ruszyć śladami Niny, choć same zbrodnie, które w opisanych miejscach się zdarzają, zazwyczaj przerażają i mogłoby się zdawać, że zniechęcą. Otóż nie.

Chciałoby się wyruszać śladami Niny. Bo zawsze zbrodnia do rozwikłania jest umieszczona w miejscu z historią, z tłem.

Tym razem oprócz lokalnych zwyczajów, zanikającej kultury pasterskiej, ginącego rzemiosła opartego na produktach pozyskiwanych od owiec, dostajemy też sprawy sprzed lat, starannie pomijane w rozmowach tajemnice małej społeczności, czy nieoczywiste relacje. Historie jakie być może kryją się wszędzie. A tu rozwiązanie zagadki zaskakuje niezwykle, po wskazówkach rzucających cień na rozmaitych potencjalnych sprawców, ten prawdziwy zdziwił mnie niepomiernie.

Polecam Wam bardzo gorąco!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć