Odpuść! Dlaczego czasem warto rezygnować i nie robić wszystkiego za wszelką cenę - audiobook
4.25 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 6)

Odpuść! Dlaczego czasem warto rezygnować i nie robić wszystkiego za wszelką cenę - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 44.93
Audiobook - polecana oferta: 47.92
wciąż za drogo?
53.91 złpremium: 35.94 zł Lub 35.94 zł
46.72 zł
46.79 zł
47.92 zł Lub 43.13 zł
59.90 zł
44.93 zł
47.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Błyskotliwy i wnikliwy przewodnik po mocno niedocenianej umiejętności wycofania się we właściwym czasie

Często zbyt długo trzymamy się złego kursu - nie rezygnujemy ze złej pracy, nie umiemy sprzedać słabych akcji lub zerwać toksycznej relacji. Psychologicznie mamy skłonność do robienia różnych rzeczy za wszelką cenę - szczególnie wtedy, gdy zaangażowaliśmy już w to znaczne środki. Jednak pozostawanie na niewłaściwym kursie to po prostu strata czasu, energii i pieniędzy, które można spożytkować lepiej. Podjęcie mądrej decyzji, kiedy zrezygnować, jest jedną z podstawowych umiejętności, która w dłuższej perspektywie odróżnia ludzi odnoszących sukcesy od tych, którym się to nie udaje.
Książka Annie Duke, bestsellerowej autorki i światowej sławy ekspertki w dziedzinie podejmowania decyzji, opiera się na przemyślanych przykładach, naukowych podstawach behawiorystyki oraz wnikliwych analizach wyjaśniających, dlaczego dobrze rozwinięta umiejętność rezygnacji jest integralną częścią sukcesu w każdej dziedzinie życia.
Autorka wyjaśnia:
- dlaczego rezygnacja we właściwym czasie często wydaje się przedwczesna;
- dlaczego tak trudno jest zrezygnować, gdy nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja;
- jak się przekonać, czy lepiej jest wytrwać, czy zawrócić;
- jak działają strategie proszenia innych o pomoc w rezygnacji.
Odpuść! to poradnik pełen przykładów zaczerpniętych z życia, pokazujący, jak założyciele start-upów, zawodowi sportowcy, wspinacze i artyści mówią (lub nie mówią) "Dość!" wtedy, gdy powinni. Porządkuje i wyjaśnia skłonności poznawcze, które powstrzymują nas przed wycofaniem się z przedsięwzięć skazanych na niepowodzenie, oraz oferuje praktyczne strategie zakończenia we właściwym czasie różnych przedsięwzięć - kariery, małżeństwa, inwestycji.
"Ta błyskotliwa i pełna humoru książka jest udokumentowaniem poważnego błędu w ludzkich działaniach i decyzjach: oporu przed rezygnacją. Dużo dowiedziałem się z tych intrygujących opowieści o porażkach i dużo nauczyłem się dzięki tym rozsądnym zaleceniom. Ty też możesz".
̶ Daniel Kahneman, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii,
autor bestsellera "New York Timesa" Pułapki myślenia

"Każda szkoła biznesu oferuje kurs tworzenia nowych firm, ale niewiele prowadzi kursy zamykania ich we właściwym czasie. Książka wypełnia tę lukę błyskotliwymi nowymi przemyśleniami i fantastycznymi historiami.
- Richard H. Thaler, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii,
współautor bestsellerowej książki Impuls

Annie Duke jest autorką bestsellerów Thinking in Bets oraz How to Decide. Jest również mówczynią i konsultantką korporacji w dziedzinie podejmowania decyzji. Niegdyś zawodowa pokerzystka, która wygrała w turniejach pokerowych ponad 4 miliony dolarów. W 2012 r. odeszła na "pokerową emeryturę". Jest współzałożycielką organizacji non profit The Alliance for Decision Education (Stowarzyszenie na rzecz edukacji w dziedzinie podejmowania decyzji), której misją jest poprawa jakości życia przez wyposażanie studentów w wiedzę i umiejętności z zakresu podejmowania decyzji.

Audiobooka interpretuje Ewa Wodzicka-Dondziłło.

Odpuść! Dlaczego czasem warto rezygnować i nie robić wszystkiego za wszelką cenę od Annie Duke możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć