ebook Niusia z listy Schindlera. Historia ocalenia
4.23 / 5.00 (liczba ocen: 13)

Niusia z listy Schindlera. Historia ocalenia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 31.90
wciąż za drogo?
46.79 złpremium: 31.19 zł Lub 31.19 zł
-17% 31.90 zł
38.99 zł Lub 35.09 zł
39.60 zł Lub 35.64 zł
51.99 zł
38.96 zł
47.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wstrząsająca i zarazem niezwykła historia jednej z ostatnich żyjących osób uratowanych przez Oskara Schindlera, bohaterki filmu „Lista Schindlera” Stevena Spielberga. Wspomnienia Niusi Horowitz-Karakulskiej, spisane przez Magdę Huzarską-Szumiec, przeplatają się w książce z literackim ujęciem losów bohaterki. Magda Huzarska-Szumiec zabiera nas w najmroczniejsze lata II wojny światowej, ukazując przeżycia Niusi jako dziecka w krakowskim getcie i w dwóch obozach koncentracyjnych. Ebook „Niusia z listy Schindlera” nie pozbawia nas jednak nadziei – to także historia o cudownym ocaleniu i powrocie do normalnego życia.

Ocalona przez Schindlera

To jest mój dalszy ciąg „Listy Schindlera”. To, co zaczął Spielberg, ja kontynuuję. Żeby historia nigdy się już nie powtórzyła.
– Niusia Horowitz-Karakulska

Fragment książki „Niusia z listy Schindlera. Historia ocalenia”:
– No i oni tak wszyscy szli, a gestapowcy zabijali te dzieci z kinderheimu. One strasznie krzyczały. Jeden z chłopców prowadzonych przez matkę, wiesz, Manci, chyba nawet podobny do twojego Olka, zatkał sobie ręką ucho. Ta kobieta podeszła do pierwszego z Niemców i zaczęła mu wyrywać karabin. Nie chciał jej dać, ale gdy zobaczył to inny bandyta, wręczył jej swój. Wycelowała najpierw do najmłodszego dziecka. Potem do tego drugiego. Starsi chłopcy prosili, żeby przestała, ale nic to nie dało. Zastrzeliła wszystkie swoje dzieci. Nawet gestapowcy zgłupieli. W końcu jeden zaczął się głośno śmiać, a reszta za nim. Odebrali kobiecie karabin i któryś strzelił do niej jak do kaczki. – Rachela złapała powietrze, jakby chciała coś jeszcze powiedzieć, ale w tym momencie opuściły ją siły. (ciąg dalszy ebooka w pełnej wersji książki)

Ebook „Niusia z Listy Schindlera. Historia ocalenia” to nie tylko świadectwo przeszłości. To również inspirująca opowieść o życiu, które triumfuje nad śmiercią, i o sile ducha, która pozwala przetrwać.

Niusia z listy Schindlera. Historia ocalenia od Magda Huzarska-Szumiec możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć