Psychoterapia bez makijażu. Rozmowy o terapeutycznych niepowodzeniach
3.33 / 5.00 (liczba ocen: 100)

Psychoterapia bez makijażu. Rozmowy o terapeutycznych niepowodzeniach
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.71
wciąż za drogo?
35.10 złpremium: 19.50 zł Lub 19.50 zł
33.15 zł Lub 29.84 zł
39.00 zł
39.00 zł Lub 35.10 zł
27.71 zł
29.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Książka Psychoterapia bez makijażu autorstwa Tomasza Witkowskiego zajmuje się głównie problematyką nadużyć w psychoterapii i krytyką pseudonaukowych praktyk w tej dziedzinie. Dr Tomasz Witkowski jest znany jako krytyk pseudonauki, szczególnie w kontekście psychoterapii w Polsce, a jego książka to rozbudowana krytyka tej praktyki. Książka to wywiady z pacjentami, którzy doświadczyli różnych form nadużyć podczas terapii, a także analiza tych przypadków przez niezwiązanych z nimi psychoterapeutów. Autor Witkowski porusza różne problemy i kontrowersje związane z psychoterapią, takie jak rodzaje terapii, których należy unikać, oczekiwania wobec terapii oraz wykrywanie nieprofesjonalnych zachowań​​.

W jakim stopniu psychoterapia może zmienić życie człowieka? Jaki los czeka pacjentów, których psychoterapia nie powiodła się? Na te i inne pytania odpowiada Psychoterapia bez makijażu.

Książka składa się z 14 wywiadów, ułożonych według jednego schematu: historia pacjenta (zawsze głęboko poruszająca a często ocierająca się o dramat) i wywiad ze specjalistą komentującym dany przypadek. To pierwsza na rynku książka ukazująca smutny obraz negatywnych konsekwencji psychoterapii, ginący w powodzi radosnych haseł marketingowych. Odsłania problem bezradności i niemożności uzyskania zadośćuczynienia przez skrzywdzonych w wyniku psychoterapii. Uniwersalizm tej pozycji polega na tym, że autor nie ulega jednej wizji świata a docieka prawidłowości, które rządzą niełatwym, bo opierającym się na ludzkiej psychice i emocjach, rynkiem usług psychoterapeutycznych.

Książka jest adresowana do bardzo szerokiego grona czytelników począwszy od wszystkich zainteresowanych problemami społecznymi współczesności, psychologią i psychoterapią a skończywszy na studentach, osobach aspirujących do tego zawodu i samych terapeutach. Jej lektura z pewnością nie pozostawi czytelników obojętnymi.

Opinie:

Tomasz Witkowski udowadnia po raz kolejny, że zdrowy rozsądek jest największym skarbem człowieka, a wiedza wciąż stanowi pewną lokatę. Bartosz Panek, Polskie Radio 2, Laureat Prix Italia w 2014 r. Wstrząsające opowieści o złowrogiej rzeczywistości, której na co dzień nie mamy możliwości zobaczyć. Non-fiction, choć chciałoby się wierzyć, że to tylko literacka fikcja. Konrad Szołajski – reżyser i scenarzysta Psychoterapia jest działalnością wyjętą w Polsce spod prawnych regulacji i społecznej kontroli. Na szczęście jest Tomasz Witkowski. W tej książce znowu tropi terapeutyczne nadużycia. Oddaje głos zarówno ich ofiarom, jak i wybitnym psychoterapeutom, z którymi krytycznie omawia każdy przypadek. Ktokolwiek chce uczciwie uprawiać psychoterapię – albo się jej poddać – musi skonfrontować się z tym, co na kartach tej książki opisano. Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista

O Autorze

Tomasz Witkowski jest znaną postacią w polskim świecie psychologii, ceniony za swój krytyczny i naukowy podejście do dziedziny psychoterapii. Posiada tytuł doktora psychologii, co świadczy o jego solidnym akademickim przygotowaniu i zrozumieniu złożoności dziedziny psychologii. Dr Tomasz Witkowski zyskał uznanie jako bezkompromisowy krytyk pseudonauki, szczególnie w kontekście psychoterapii w Polsce. Jego prace charakteryzują się głęboką analizą i krytycznym spojrzeniem na praktyki terapeutyczne. W swojej książce Psychoterapia bez makijażu Witkowski poddaje wnikliwej analizie przypadki nadużyć w psychoterapii, odważnie poruszając tematy, które często są pomijane lub ukrywane w dyskursie publicznym. Tomasz Witkowski, jako autor, wyróżnia się swoją zdolnością do dogłębnego badania i kwestionowania utartych praktyk, co czyni go ważnym głosem w dziedzinie psychologii klinicznej. Jego prace są nie tylko cenne dla specjalistów, ale również dostarczają istotnych informacji dla szerszej publiczności, pomagając w zrozumieniu i ocenie praktyk psychoterapeutycznych.

Psychoterapia bez makijażu. Rozmowy o terapeutycznych niepowodzeniach od Tomasz Witkowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć