Golem XIV
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 489)

Golem XIV
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 10.00
Audiobook - najniższa cena: 23.39
13.41 złpremium: 8.94 zł Lub 8.94 zł
-37% 10.00 zł Lub 9.00 zł
10.80 zł Lub 9.72 zł
11.62 zł
12.72 zł
12.07 zł
13.34 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Śmiała intelektualna przygoda, do której przeżycia i przemyślenia zaprasza czytelników Stanisław Lem. Jak wyglądałaby historia człowieka, rozumu i kultury widziana z perspektywy superkomputera? Najpierw był wstęp do fikcyjnej książki, która miała nigdy nie powstać – a jednak powstała. Tekst opublikowany pierwotnie w zbiorze „Wielkość urojona” rozrósł się do rozmiarów osobnej historii opowiadanej przez superkomputer. Tytułowy Golem XIV, sztuczna, maszynowa inteligencja, rozum w czystej postaci, roztacza przed czytelnikami wizję ewolucji, która doprowadzić musi albo do zdegenerowania ludzkości, albo do wsparcia ułomnej fizyczności człowieka możliwościami, jakie daje nowoczesna technologia. Do czego doprowadzi takie skrzyżowanie? Czy pozwoli poznać obszary kosmosu i fizyki do tej pory niedostępne ludziom?

Golem XIV od Stanisław Lem możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Krótka książka, z długimi zdaniami :) (niestandardowe spojrzenie na "rozum")

  • Awatar

    Dzisiaj powiesci sci-fi o maszynach staja sie horrorami-postep technologiczny zmienia perspektywy na przyszlosc. A ta idealnie wpasowuje sie w ten trend.

Warto zerknąć