ebook Człowiek z Marsa
3.19 / 5.00 (liczba ocen: 269)

Człowiek z Marsa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 11.92
19.99 zł Lub 17.99 zł
11.92 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kiedy ludzie stwarzali pierwsze maszyny, nie podejrzewali, że ich twory wymkną się im spod kontroli i podejmą z nimi walkę. Konsekwencje postępu technologicznego bywają jednak nieprzewidywalne... „Człowiek z Marsa” to debiutanckie opowiadanie Stanisława Lema i zarazem pierwszy utwór, w którym pojawia się temat nawiązania kontaktu z Innymi.W hermetycznie zamkniętym laboratorium rozgrywa się „wojna światów” toczona między ludźmi a cyborgiem przybyłym z Marsa. Ziemianie poddani są ciężkiej próbie inteligencji i charakteru, zwłaszcza że cyborg – choć pozbawiony swej mocy – góruje nad nimi opanowaniem i wewnętrzną autonomią.Sceny te, choć dość kameralne, pełne są pomysłów, które rozwinięte zostały wiele lat później w utworach Lema należących już do kanonu – m.in. w „Edenie”, „Solaris”, „Niezwyciężonym”, „Fiasku”.

Człowiek z Marsa od Stanisław Lem możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dobry moment w historii ludzkosci na siegniecie po te ksiazke. Czy naprawde nasze wlasne wytwory moga stac sie dla nas zagrozeniem? Jesli ktos jeszcze nie spotkam sie z Lemem, moze potraktowac te ksiazke, jako probnik-jesli ta Ci sie spodoba, bierz sie za kolejne, jesli nie-chyba nie ma sensu dalej sie meczyc. Moim zdaniem jest po prostu reprezentatwna dla jego tworczosci.

Warto zerknąć