ebook Czarna Chmura
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 4440)

Czarna Chmura
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.90
Audiobook - najniższa cena: 33.90
wciąż za drogo?
35.99 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
29.90 zł
29.99 zł
31.19 zł Lub 28.07 zł
31.40 zł Lub 28.26 zł
31.17 zł
35.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Prowokacyjna powieść błyskotliwego naukowca. Ebook „Czarna Chmura” to obowiązkowa lektura dla fanów SF. Kiedy astronomowie odkrywają, że do Układu Słonecznego zmierza gigantyczny obłok międzygwiazdowy, rząd brytyjski w porozumieniu z innymi krajami gromadzi w Nortonstowe międzynarodową społeczność wybitnych naukowców, aby zdobyć informacje o zbliżającym się obiekcie i zminimalizować szkody. Czy uda im się odkryć prawdę o pochodzeniu i naturze Czarnej Chmury i uchronić Ziemię przed katastrofą?

Jedna z najlepszych książek science fiction, (…) dorównująca najwybitniejszym dokonaniom Isaaca Asimova i Arthura C. Clarke’a. – Richard Dawkins

Astronomowie w Wielkiej Brytanii i USA dokonują przerażającego odkrycia – do Układu Słonecznego zmierza gigantyczny obłok międzygwiazdowy. Według obliczeń owa Czarna Chmura przejdzie między Ziemią i Słońcem, co wywoła niewyobrażalne zmiany na naszej planecie. W obliczu nadchodzącej katastrofy rząd brytyjski w porozumieniu z innymi krajami gromadzi w Nortonstowe międzynarodową społeczność wybitnych naukowców pod wodzą niekonwencjonalnego astronoma Christophera Kingsleya. Ich zadaniem jest zdobycie informacji o zbliżającym się obiekcie i zminimalizowanie szkód.

Kiedy naukowcy odkrywają prawdę o pochodzeniu i naturze Czarnej Chmury, zmuszeni są zrewidować obowiązujące dotąd poglądy o życiu i wszechświecie…

O e-booku Czarna Chmura blogerzy napisali:

Sięgając po tę książkę, przenosicie się do świata, w którym Wasza czytelnicza wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Styl, język oraz bohaterowie czynią tę historię wyjątkową. Bez wątpienia ta historia to doskonały materiał na filmową adaptację. Chętnie zobaczyłbym ją na dużym ekranie, aby przez swój pryzmat wyobraźni stworzonej przez autora spojrzeć na obraz tej historii oczami filmowych twórców. -  Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Czarna chmura to bardzo dobrze napisana i przemyślana książka, będąca połączeniem naukowego thrillera z ciekawymi dyskusjami na temat pochodzenia życia i naszego miejsca we wszechświecie. Polecam nie tylko dla fanów science fiction. -  Świat fantasy - Łukasz Marciniak

Czarna Chmura od Fred Hoyle możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czarna chmura to książka stosunkowo krótka, w której jednak bardzo dużo się dzieje. Została napisana przez astronoma z zawodu, który znakomicie wykorzystał swoje doświadczenie podczas pisania tej powieści. W trakcie lektury dokładnie poznamy jak pracuje się w wielkich obserwatoriach, jak dokonuje się pomiarów nieba, jak kiedyś robiło się zdjęcia nieba i wiele innych rzeczy, co dodaje całej historii ogromnego uroku. Oczywiście współcześnie wygląda to już inaczej, w końcu jest to książka sprzed ponad 60 lat, ale poznanie jak kiedyś pracowano w obserwatoriach, było dla mnie osobiście bardzo ciekawym doświadczeniem. Co ważne, autor nie przytłacza mnogością terminów przy opisie pracy astronomów, ani nie używa zbyt wielu skomplikowanych zwrotów, nie stara się też zarzucić czytelnika ogromem trudnych słów, lecz wszystko dokładnie i rzeczowo wyjaśnia, co tego wyjaśnienia wymaga.

Książka Hoyle'a ma bardzo ciekawą konstrukcję - z początku poznajemy kilkoro bohaterów, obserwujemy ich codzienną pracę, jak zauważają ciemną plamę na zdjęciach nieba, jak orientują się, że ta chmura (zdecydowanie lepszy byłby obłok, bo w kosmosie nie ma chmur) zbliża się do Ziemi, aż po jej przybycie do układu słonecznego wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami. Napięcie rośnie więc stopniowo, wraz z każdą kolejną informacją odkrytą przez naukowców, którzy nieustannie badają tytułową czarną chmurę. Są to ludzie o różnych poglądach i spojrzeniu na świat, którzy muszą stawić czoło niejednemu wyzwaniu w czasie kilkunastu miesięcy od odkrycia do przybycia czarnej chmury. Bardzo interesujące w tym wszystkim są dyskusje, jakie prowadzą bohaterowie, z których dowiadujemy się o ich postępach w odkrywaniu prawdy o czarnej chmurze, teoriach na jej temat, ale również jak muszą zrewidować swoje poglądy wobec nowych informacji.

Czarna chmura to bardzo dobrze napisana i przemyślana książka, będąca połączeniem naukowego thrillera z ciekawymi dyskusjami na temat pochodzenia życia i naszego miejsca we wszechświecie. Polecam nie tylko dla fanów science fiction.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Myślę, że niejednokrotnie czytaliście książki której głównym tematem jest nadciągający kataklizm, zagrażający naszej cywilizacji. Lecz proszę mi wierzyć, że dawno nie mieliście przyjemności sięgnąć po książkę, która tak realnie oddaje grozę zbliżającej się katastrofy. Fred Hoyle w swej powieści Czarna Chmura uczynił to w mistrzowskim stylu, serwując nam doskonałą lekturę spod znaku science fiction najwyższych lotów. Jeśli jesteście fanami tego gatunku, to nie może zabraknąć tej książki w Waszej domowej biblioteczce. Dodam więcej, powinna znaleźć się ona w zaszczytnym miejscu na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Książka Czarna Chmura ukazała się w serii Wehikuł czasu. A Wy drodzy czytelnicy, sięgając po tę książkę, znajdziecie się w magicznym urządzeniu, które zabierze Was w podróż w czasie. Podróż, której nie zapomnicie, do której często powracać będziecie we wspomnieniach. A za każdym razem zerkając na Czarną Chmurę przypominać będziecie sobie tę wyjątkową ucztę, którą zaserwował Wam Fred Hoyle.

Pewnego dnia grupa brytyjskich i amerykańskich astronomów dokonuje przerażającego odkrycia, które stawia naukowców na równe nogi. Otóż do Układu Słonecznego zmierza ogromna chmura międzygwiazdowa, która tworzy „dysk o całkiem wysokiej inklinacji względem ekliptyki”. Brzmi interesująco? Oczywiście, że tak, dlatego też warto skłonić się ku lekturze tej książki.

Nasze czytelnicze emocje sięgają zenitu, gdy dowiadujemy się, że wszelkie obliczenia jasno wskazują, że materia przejdzie między Ziemią a Słońcem, co może doprowadzić do niewyobrażalnych, katastroficznych zmian na naszej planecie. Doprowadzić ma to do zasłonięcia Słońca, co przyczyni się do nieodwracalnych zmian klimatu. Czy istnieje sposób, aby zmienić kierunek Czarnej Chmury? Aby odwrócić jej bieg? Dlatego też brytyjski rząd dąży do stworzenia specjalnej grupy naukowców, którzy w Nortonstowe pod okiem astronoma Christophera Kingsleya, pracować będą nad zebraniem informacji na temat obiektu zagrażającemu naszej cywilizacji.

Czarna Chmura to powieść, która mocno czerpie z definicji gatunku. To science fiction w najlepszym wydaniu. Fred Hoyle z dbałością o każdy szczegół wrzuca nas w ten wyjątkowy świat nauki, tworząc obrazy, które już na zawsze pozostają w naszej wyobraźni. Sięgając po tę książkę, przenosicie się do świata, w którym Wasza czytelnicza wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Styl, język oraz bohaterowie czynią tę historię wyjątkową. Bez wątpienia ta historia to doskonały materiał na filmową adaptację. Chętnie zobaczyłbym ją na dużym ekranie, aby przez swój pryzmat wyobraźni stworzonej przez autora spojrzeć na obraz tej historii oczami filmowych twórców.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka niby dość krótka, ale nawet taka potrafi być naprawdę nudna. Ja lubię naukowe sf, ale tutaj wystarczyłoby przeczytać sam początek i koniec - by zaoszczędzić sobie tę przagadaną oraz oraz pisaną w dość już jak na dzisiejsze czasy - muzealnym stylu, fabułę i czytelnik nie stracił by zupełnie nic.

Warto zerknąć