Witaj, piękna
4.2 / 5.00 (liczba ocen: 234351)

Witaj, piękna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 29.99
wciąż za drogo?
29.99 zł
35.90 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
34.15 zł
36.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Książka, w której zakochali się Oprah Winfrey i Barack Obama. Ann Napolitano, autorka bestsellera „Drogi Edwardzie”, powraca z przejmującą historią rodzinną, w której zadaje pytanie: czy miłość może uzdrowić najgłębsze rany? „Powieść «Witaj, piękna» jest... piękna, wnikliwa, melancholijna. To historia o rodzinie i przyjaźni, i o tym, że ludzie, z którymi jesteśmy związani, mogą nas uwolnić. Oczarowała mnie” – Miranda Cowley Heller, pisarka

William Waters dorastał w cieniu tragedii. Odkąd zmarła jego siostra, rodzice nie byli w stanie na niego patrzeć, a tym bardziej go pokochać. William dorastał więc w przekonaniu, że jest nikim i nie zasługuje na miłość. Kiedy na pierwszym roku studiów spotyka pełną życia i ambitną Julię Padavano, ma wrażenie, jakby ktoś w jego otoczeniu po raz pierwszy zapalił światło.

Wraz z Julią w życiu Williama pojawia się jej rodzina. Julia i jej trzy siostry są bowiem nierozłączne: Sylvie to kochająca książki marzycielka, Cecelia – artystka i wolny duch, a Emeline – opiekunka domowego ogniska. Rodzina Padavano wypełnia świat Williama nieznanym dotąd szczęściem, miłością i... chaosem.

Jednak przeszłość Williama nie daje o sobie zapomnieć – niszczy nie tylko idealnie zaplanowaną przez Julię wspólną przyszłość, ale też siostrzane więzy. Rezultatem jest rozłam w rodzinie, który zmienia jej losy na pokolenia…

Ebook „Witaj, piękna” to głęboko poruszająca opowieść o prawdziwej miłości i o tym, co znaczy być częścią rodziny. O lojalności, potrzebie przynależności i kłamstwach, które są nieodłącznym jej elementem.

Rekomendacje e-booka Witaj, piękna:

Dawno nie czytałam książki, która by tak pięknie pokazywała, jak głębokie i nieoczywiste mogą być relacje między bliskimi sobie ludźmi. - Katarzyna Kazimierowska,  „Pismo. Magazyn opinii”

Słodko -gorzka opowieść o miłości, rozczarowaniu i woli życia. Warto się w niej zatracić. - Natalia Szostak, „Książki. Magazyn do czytania”

Cudowna saga! Bohaterowie są tak wspaniale nakreśleni, że uważasz ich za najlepszych przyjaciół i czujesz wdzięczność za to, że ich poznałeś. - Oprah Winfrey

Subtelny wyciskacz łez. Napolitano z niezwykłą precyzją dokumentuje życiowe wzloty i upadki. - „Washington Post”

Ta książka jest jak ciepły koc... Przypomina ci o kojącej sile literatury i sprawia, że odczuwasz wdzięczność za to, że wziąłeś ją do ręki. - „Vogue”

Wszyscy wielbiciele sag rodzinnych będą poruszeni losami rodziny Padavano. - „Harper’s Bazaar”

Powieść „Witaj, piękna” jest... piękna, wnikliwa, melancholijna. To historia o rodzinie i przyjaźni, i o tym, że ludzie, z którymi jesteśmy związani, mogą nas uwolnić. Zakochałam się w niej. - Miranda Cowley Heller, autorka bestsellera „Papierowy Pałac”

„Witaj, piękna” to portret miłości i żalu, w równych proporcjach. Proza Napolitano jest tak cudowna, tak niesamowicie wnikliwa, że nie byłam w stanie odłożyć tej książki. Wiele osób pokocha tę historię. - Mary Beth Keane, autorka powieści „Poproś jeszcze raz”

Ann Napolitano jest autorką powieści docenianych przez krytyków i czytelników. Pracowała jako redaktorka magazynu literackiego „One Story”, a obecnie prowadzi kursy kreatywnego pisania na amerykańskich uczelniach. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i dwójką dzieci. Jej powieści były nominowane do Joyce Carol Oates Literary Prize, znalazły się na listach najlepszych książek „Washington Post”, National Public Radio, Amazona czy Goodreads. „Witaj, piękna” to jej czwarta powieść, która od premiery zachwyca czytelników. Zakochali się w niej między innymi Oprah Winfrey i Barack Obama. Już w czerwcu (!) została uznana przez Amazon za najlepszą książkę 2023 roku.

Witaj, piękna od Ann Napolitano możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ann Napolitano to amerykańska pisarka i nauczycielka kreatywnego pisania. Jest autorką kilku książek, które zdobyły uznanie czytelników i krytyków. Jej najbardziej znana powieść, Dear Edward, została wydana w 2020 roku i szybko zyskała popularność. W najnowszej powieści Witaj, piękna zakochali się Oprah Winfrey i Barack Obama.

Czy ta książka rozpaliła we mnie aż tak żarliwe uczucie? Odpowiedź znajdziecie w podsumowaniu.

Kilka słów o fabule

Witaj, piękna to historia czterech sióstr (w tym dwóch bliźniaczek), które łączy bardzo mocna więź. Są niezwykle zżyte ze sobą. Każda o każdej wszystko wie, konsultują na bieżąco swoje decyzje, a próba rozluźnienia więzi budzi wręcz strach i bunt. Ta sielanka trwa do czasu. Na nieskazitelnej bryle o nazwie „siostry Padavano” pojawiają się pierwsze rysy, a z czasem głębokie szczeliny. Osobą, która naruszy mir w rodzinie, będzie William, za którym ciągnie się długi cień przeszłości nasączony głębokim smutkiem. Od tego momentu to, co było poukładane, burzy się niczym domek z kart. Dlaczego, skoro rodzina miała solidne fundamenty? Jaka siła potrafi dokonać takich szkód? Czy uda się poskładać rozsypane elementy? Jeśli tak to, co będzie spoiwem?

Kilka słów o wrażeniach

Na Witaj, piękna można patrzeć jak na przedstawicielkę literatury obyczajowej albo literatury pięknej. Jeśli miałabym tę powieść ocenić jako dzieło mające walory literatury pięknej, z eksplorowaniem ludzkich emocji, relacji, idei życiowych, z głęboką charakterystyką postaci i budzącą refleksje, to Witaj, piękna w mojej ocenie do tego gatunku nie należy. Za to idealnie wpasowuje się w kanon literatury obyczajowej, z rodziną, małżeństwem, codziennością, społecznymi normami, relacjami międzyludzkimi jako mocno bijącym sercem tej powieści. Poza tym jest klarowna w przekazie, przystępna językowo i stylistycznie.

Słowem podsumowania

Wracając do postawionego pytania – czy zakochałam się w Witaj, piękna? Niestety nie. Patrząc na to, jakie wątki autorka wplotła w fabułę (nie chcę nic zdradzać, ale są to tematy trudne, wielowymiarowe i wielowarstwowe, niejedno a kilka), to niestety uległy one spłyceniu. Myślę, że można było zrobić z nich studium przypadku naszpikowane emocjami i będące początkiem do długich dyskusji. Może nie o to autorce chodziło? Życie sióstr było niezwykle ciekawe, barwne, jednak kilkukrotnie łapałam się na tym, że nie dowierzałam wymyślonej przez autorkę fabularnej ścieżce. A może to iście amerykańska droga?

Reasumując – jeśli nastawiłabym się na obyczaj bez pokuszenia się o głębszą analizę trudności i problemów, które zaistniały w życiu sióstr, to w porządku. Zabrakło mi wnikliwości, a co za tym idzie, emocji, żeby móc powiedzieć, że to jest moja książka.

Polecam jako powieść obyczajową i miły element leniwego czytania.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Fantastyczna książka!

Warto zerknąć