Nie ma się czego bać
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 4699)

Nie ma się czego bać
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 29.93
wciąż za drogo?
35.91 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
33.92 zł Lub 30.53 zł
39.90 zł
29.91 zł
31.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jeden z bestsellerowych tytułów z listy „New York Times Best Books”. Czy istnieje sposób na pokonanie strachu przed śmiercią? Julian Barnes, laureat Nagrody Bookera, wyrusza w podróż, aby odpowiedzieć na to pytanie. Przyglądając się wspomnieniom własnym i swojego brata, zestawiając je z historiami związanymi z rodzinnymi pamiątkami, autor „Nie ma się czego bać” zastanawia się nad istnieniem Boga i szuka odpowiedzi na pytania dotyczące końca życia.

„Nie wierzę w Boga, ale odczuwam Jego brak”.

Jeśli strach przed śmiercią jest „najbardziej racjonalną rzeczą na świecie”, to jak sobie z nim radzić?

Autor rozważa argumenty za Bogiem i przeciw Bogu. Sięga do szuflady z rodzinnymi pamiątkami po zmarłych i porównuje własne wspomnienia ze wspomnieniami swego brata filozofa, raz po raz trafiając na jakąś sprzeczność lub nierozwikłaną zagadkę. Odpowiedzi na liczne pytania dotyczące nieuniknionego końca życia szuka w spuściźnie bliskich mu duchowo pisarzy, u kompozytorów, teologów i naukowców. W efekcie powstał tekst błyskotliwy i inteligentny; zarówno śmiertelnie poważny, jak i zaskakująco żartobliwy. Ebook „Nie ma się czego bać” to fascynująca podróż, której celem jest wszystko, co może nas czekać na końcu naszej drogi.

Smutne i jednocześnie dowcipne – prawdziwie mistrzowskie dzieło.

Nie ma się czego bać od Julian Barnes możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mądrość polega między innymi na tym, że już się niczego nie udaje, że odrzuca się sztuczki i podstępy.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć