Operacja Mir
3.14 / 5.00 (liczba ocen: 794)

Operacja Mir
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.45
Audiobook - najniższa cena: 27.45
wciąż za drogo?
44.91 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
35.90 zł
37.43 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
40.92 zł Lub 36.83 zł
27.45 zł
34.36 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugie spotkanie z bohaterami bestsellerowego thrillera Remigiusza Mroza, który przeniósł nas do tajemniczego kompleksu Riese. Parker budzi się w nieznanym mu świecie, nie mając pojęcia, jak się do niego dostał. Tutejsza Natalia nie przypomina jego Nataszy, on sam zaś zostaje wrzucony w życie innej wersji siebie – życie, którego nie zna i z którym nie chce mieć nic wspólnego. Co tak naprawdę wydarzyło się w Górach Sowich? Czy Parker znajdzie drogę powrotu do znanej mu rzeczywistości? Czy ktoś z ocalałych z katastrofy odkryje sposób na opanowanie rozprzestrzeniającego się chaosu?

Kontynuacja bestsellerowego „Projektu Riese”.

Riese. Największy projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Niegdyś być może podziemne miasto, arka przetrwania lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową – dziś atrakcja turystyczna w Górach Sowich.
Odwiedzić postanawia ją pięcioro ludzi, zupełnie nieświadomych tragedii, która ma ich spotkać.

Po kataklizmie, który unicestwił tajemniczy kompleks, Parker zaczyna poszukiwać drogi powrotnej do znanej mu rzeczywistości, podczas gdy Natasza robi wszystko, by go odnaleźć. Napotyka jednak w tunelach Riese osoby, które nie powinny się tam znajdować. A zaraz potem cały świat obraca się w entropiczny chaos…

O e-booku Operacja Mir blogerzy napisali:

Remigiusz Mróz pokazał swój twórczy charakter w pełnym wymiarze, w każdy calu wbijając na karty tej książki swój znak rozpoznawczy. Dzięki tej książce świat, w którym byliście przed rozpoczęciem lektury zmienia się nie do poznania. A gdy już poznacie całą historię zawartą na kartach tej książki, powrót do świata realnego naszpikowany będzie wieloma pytaniami. -  Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Operacja Mir od Remigiusz Mróz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
To, że Remigiusz Mróz jest najbardziej rozchwytywanym pisarzem współczesnej literatury w naszym kraju wie każdy. To, że autor potrafi zakręcić fabułą, wie ten, kto choć raz sięgnął po książkę z jego nazwiskiem. Każdy zatem wie, że nazwisko MRÓZ na okładce książki jest gwarancją nieoczekiwanych zwrotów akcji, która zarazem zgotuje jak i zmrozi Wasze czytelnicze emocje. To dwa jakże skrajne doznania, które płyną z lektury najnowszej książki najpopularniejszego pisarza naszych czasów.

Operacja MIR, bo o tej książce mowa, to druga część cyklu Projekt Riese. Pierwsza tytułowa część, spotkała się z moim niegasnącym zachwytem. I proszę mi wierzyć druga odsłona również, rozpaliła moje emocje do czerwoności. Zawrotna akcja, która często ulega przemianom (co jest znakiem rozpoznawczym Remigiusza Mroza), intrygująca fabuła, która wbija się w naszą psychikę oraz zagadka, która nie pozwala nam oderwać się od lektury, to jedne z wielu mocnych punktów tej książki. Książki, która wyrywa się wszelkim normom, a czytelnicze doznania, które płyną z jej lektury, są jak granat, który rozsadza nasze emocje na jak najmniejsze kawałki. Dlatego też z nieskrywaną i największą dozą ekscytacji zachęcam Was do sięgnięcia po najnowszą książkę Remigiusza Mroza.

Nie da się ukryć, że autor w Operacji MIR pokazał swój twórczy charakter w pełnym wymiarze, w każdy calu wbijając na karty tej książki swój znak rozpoznawczy. Dzięki tej książce świat, w którym byliście przed rozpoczęciem lektury zmienia się nie do poznania. A gdy już poznacie całą historię zawartą na kartach tej książki, powrót do świata realnego naszpikowany będzie wieloma pytaniami – co tu się wydarzyło? Jak do tego doszło? Oraz tym najważniejszym – kiedy doczekamy się kontynuacji? Bo ja przyznam szczerze, że czekam na część trzecią.

To, czego doświadczył Parker, budząc się w nieznanym mu dotychczas świecie przechodzi wszelkie ludzkie wyobrażenia. Taką historię mógł wyobrazić sobie tylko Remigiusz Mróz. I bardzo dobrze, że się z nami nią podzielił, spisując ją na karty i co ważne nie chowając pod klucz w domowej szufladzie, lecz wydając na świat swe kolejne dzieło. Jeśli jesteście gotowi na emocje, jakie towarzyszyły Rejewskiemu, Zygalskiemu i Różyckiemu podczas łamania kodu „Enigmy” to koniecznie sięgnijcie po najnowszą książkę Remigiusza Mroza. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Operacja Mir to rozwinięcie wydarzeń, które poznaliśmy w powieści Projekt Riese. Przypomnijmy, że to utwór wykorzystujący tzw. teorię wieloświatów. Jeśli ktoś nie czytał pierwszego tomu, to od niego powinien zacząć, bo w przeciwnym razie czeka go chaos. Chaos jest też doświadczeniem bohaterów tej powieści. W kompleksie Riese w Górach Sowich ukryty jest Die Glocke, czyli dzwon. Całą sieć podziemnych korytarzy i komnat zbudowali podczas wojny Niemcy. Po co?

Kapsuła istniejąca w kompleksie Riese pozwala przemieszczać się do równoległych światów. Niektóre z nich znacznie się różnią od tego, co uznajemy za swoją rzeczywistość, inne tylko trochę. Wśród postaci, które wykreował Mróz, są takie, które pragną to połączenie raz na zawsze zamknąć. Inni zaś uważają je za pożyteczne zjawisko, które można wykorzystać dla dobra ludzi. W tych różnych światach różnie też rozgrywały się wydarzenia historyczne. Zaglądając do równoległych rzeczywistości, zawsze bohaterowie widzą Polskę, ale to czasem zupełnie inna Polska.

Być może się czepiam, ale Operacja Mir obarczona jest według mnie poważnym błędem logicznym. Otóż jedna z istniejących równolegle linii czasu to Polska Ludowa, w której nigdy nie doszło do zmiany rządów. Partia komunistyczna trzyma się mocno i rządzi trzymając społeczeństwo w żelaznych kleszczach władzy. I to ten świat jest najbardziej zaawansowany technicznie. Znajdziemy tam wszystko to, co dziś powoli się zaczyna pojawiać w najbardziej rozwiniętych krajach. Sztuczna inteligencja w każdym domu, wszelkie cyfrowe nowinki i zaawansowane społeczeństwo postindustrialne. Ta narracja się nie broni. Logika podpowiada, że żaden komunistyczny kraj nigdy nie stał się liderem technologicznej rewolucji.

Wszystkie aspekty zaawansowanego społeczeństwa technologicznego wiążą się z kapitalizmem. Wszystkie wiążą się ze wzrastającym dobrobytem. Tymczasem obsesyjna kontrola społeczeństwa nie wiąże się z rozwojem. Rozumiem oczywiście nawiązanie do powieści Orwella, ale to się nie klei. Każda dyktatura jest dyktaturą po to by żyło się dobrze sprawującym władzę. Mimo tej krytyki jest to powieść trzymająca w napięciu.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć