Nielat
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 710)

Nielat
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 18.00
Audiobook - najniższa cena: 28.79
wciąż za drogo?
-54% 18.00 zł Lub 16.20 zł
35.99 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
30.79 zł Lub 27.71 zł
31.19 zł
34.90 zł
30.77 zł
31.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dwie szokujące sprawy kryminalne, które rozegrały się we wrocławskiej scenerii lat 90. XX wieku. Komisarz Nawrocki, zwany „Chartem”, staje przed najtrudniejszym śledztwem w swojej dotychczasowej karierze. Czy uda mu się połączyć te pozornie niezwiązane ze sobą morderstwa? Jaką rolę odegrał w nich nastoletni Michał? Ebook „Nielat” to kolejny rasowy kryminał Piotra Kościelnego, autora znanego m.in. z bestsellerowych powieści z serii „Mikun” i „Komisarz Sikora”, a także z mrocznych książek „Szymek”, „Układ”, „Dom” i „Decyzja”.

Kolejna znakomita powieść Piotra Kościelnego, która pozostanie z nami jeszcze długo po lekturze.

Wrocław, lata dziewięćdziesiąte. Szara rzeczywistość i bieda. Nastoletni Michał musi poświęcić wiele, by przetrwać w otaczającym go świecie.

Policjanci z wydziału zabójstw komendy miejskiej we Wrocławiu prowadzą sprawę zabójstwa znanego aktora. Mężczyzna został znaleziony w melinie w centrum miasta. Komisarz Nawrocki zwany „Chartem” nie ma pojęcia, że będzie to najtrudniejsze śledztwo w jego dotychczasowej karierze. Równocześnie wydział prowadzi śledztwo w sprawie znalezionych zwęglonych zwłok nastolatka.

Co łączy te dwie sprawy?
Jaką tajemnicę zabrał do grobu aktor?
Co sprawiło, że Michał musiał podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję?

O e-booku Nielat blogerzy napisali:

Nielat to historia, która z całą mocą dosadnie trafia do naszej psychiki. To bez wątpienia tytuł dla czytelników o mocnych nerwach, dla ludzi, którzy mają mocny i silny kręgosłup emocjonalny. To najmocniejsza książka Piotra Kościelnego, którą przeczytałem, choć wcześniejsze również dotykały mojej wrażliwością mocą przekazu. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Nielat niezwykle wiarygodnie wrzyna się w wyobraźnię, wielokrotnie wypełnia myśli brutalnymi scenami, napawając ją widocznym zatrwożeniem. I chociaż przedstawiona akcja nie rozgrywa się współcześnie, naruszone tematy dla wielu zdają się być nadal tematem nietykalnym, kwintesencją tabu – czymś, o czym nie chce się głośno mówić. -  Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Nielat od Piotr Kościelny możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Mocna intryga kryminalna i zaszyty w niezwykle wiarygodnie wrzyna się w wyobraźnię, wielokrotnie wypełnia myśli brutalnymi scenami, napawając ją widocznym zatrwożeniem. I chociaż przedstawiona akcja nie rozgrywa się współcześnie, naruszone tematy dla wielu zdają się być nadal tematem nietykalnym, kwintesencją tabu – czymś, o czym nie chce się głośno mówić.
niej dramat młodego człowieka – tytułowego Nielata. Piotr Kościelny świadomie porusza się po obszarach trudnych, nierzadko szokujących i niechcianych, to właśnie w nich doszukuje się odpowiedniego tła dla swoich powieści. Najnowszy tytuł niezwykle wiarygodnie wrzyna się w wyobraźnię, wielokrotnie wypełnia myśli brutalnymi scenami, napawając ją widocznym zatrwożeniem. I chociaż przedstawiona akcja nie rozgrywa się współcześnie, naruszone tematy dla wielu zdają się być nadal tematem nietykalnym, kwintesencją tabu – czymś, o czym nie chce się głośno mówić.

Autor przenosi czytelnika do późnych lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, do domu pogrążonego w biedzie i uzależnieniach, do matczynej patologii i zanurzonego w alkoholu przyzwolenia na zbrukanie życia własnego dziecka. Nastoletni Michał samodzielnie relacjonuje doświadczane traumy, pozwalając odbiorcy zobaczyć ten koszmar dosłownie od podszewki, wręcz fotograficznie, niejednokrotnie akcentując zrozumiałą niewiedzę bohatera w zakresie dziecięcej prostytucji. Zastosowana tu narracja pierwszoosobowa, choć wydaje się momentami zbyt delikatnie wyeksponowana w zakresie emocjonalnym, z pewnością tworzy wymowny zabieg, staje się też drastycznym fundamentem dla prowadzonego śledztwa. Szczególnie fragmenty odnoszące się do nieuchronnej sprzedaży własnego ciała, do rozdzierającego smutku, do swego rodzaju bezwzględności władzy wobec dworcowego handlu. Czytelnik ma tu bardzo dużą przewagę nad policjantami z wydziału zabójstw, doskonale przecież wie, że poprzedzająca akcję kryminalną, naprzemiennie wpleciona w tekst, wypowiedź młodego chłopaka – dokładnie ucieczka w zbrukaną, aczkolwiek w jego kruchej perspektywie jedyną możliwą działalność zarobkową – nie jest tu przypadkowa, te zdarzenia stanowią elementy tej samej układanki. W odczuciu niezwykle wzruszającej i angażującej, z pewnością też nieoczywistej i mocno intrygującej. Ogromnym atutem okazuje się także skondensowany klimat – szary, alarmujący, naznaczony presją medialnej wrzawy, niezaprzeczalnie świetnie oddający ówczesne realia społeczne oraz wiarygodny portret rzeczywistości śledczej.

Niezwykle przenikliwy, brudny, odczuwalnie duszący obraz lat dziewięćdziesiątych – to codzienność w cieniu uzależnień, to narzucony matczyną dysfunkcją dramat młodego człowieka, to bezradność wobec wymuszonej intymności, to konieczność zbrukania siebie w celu ratowania młodszej siostry. Piotr Kościelny zagnieżdża fabularną intrygę w mocno poruszającej scenerii – sugestywnie przemierza motyw zagubienia moralnego i sprzedaży własnego ciała, przekonująco wdziera się w ogniwa policyjnej działalności śledczej, intryguje, jednocześnie boleśnie chwytając za serce. Nielat to absolutnie wstrząsająca powieść kryminalna – dobitna, brutalna w treści, z pewnością wiarygodna.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
To, że twórczość Piotra Kościelnego jest mocna, wie każdy, kto choć raz sięgnął po książkę autora. To, że pisarz dosadnie ilustruje zło tego świata, ludzkiej psychiki, wie każdy, kto poznał twórczość najlepszego pisarza wśród prywatnych detektywów i najdoskonalszego prywatnego detektywa wśród pisarzy.

Nielat to najnowsza książka Piotra Kościelnego, której historia z całą mocą dosadnie trafia do naszej psychiki. To bez wątpienia tytuł dla czytelników o mocnych nerwach, dla ludzi, którzy mają mocny i silny kręgosłup emocjonalny. Co ważne ta historia bulwersuje, jej poznawanie sprawia, że przecieramy oczy ze zdziwienia, zaciskamy pięści ze zdenerwowania na zło tego świata, zło zadawane człowiekowi przez człowieka. Piotr Kościelny pracując jako prywatny detektyw, nieraz zetknął się ze złem tego świata, ze złem w najgorszej postaci. Teraz ilustruje je na kartach swych książek.

Nielat to najmocniejsza książka Piotra Kościelnego, którą przeczytałem, choć wcześniejsze również dotykały mojej wrażliwością mocą przekazu. Autor na kartach tej książki przenosi nas do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. To tutaj we Wrocławiu komisarz Nawrocki zwany „Chartem” podejmuje się najtrudniejszego dochodzenia w swej policyjnej karierze. Sprawa zabójstwa znanego aktora, znalezione w jednej z wrocławskich melin, mocno da się we znaki. Dodatkowo w wydziale prowadzone są zakrojone na szeroką skalę działania zmierzające do rozstrzygnięcia śledztwa związanego ze znalezieniem w pustostanie zwęglonych zwłok nastoletniego Michała. Czy obie te sprawy mają wspólny mianownik? Czy śledczy znajdą punkty zaczepienia, które scalą te dwie sprawy w jeden obraz? Czy jesteście gotowi, aby ujrzeć to, co przedstawia? Jeśli tak, to bądźcie pewni, że doznacie szoku, a przez Wasze ciało przejdą elektryczne impulsy wywołujące gęsią skórkę. Jednym słowem emocje gwarantowane.

Piotr Kościelny w tej książce pochyla się nad tematem prostytucji dziecięcej. Temat, który wielu wrzuca pod dywan, chcąc zignorować go, zatrzeć, wymazać ze świadomości. Dziś autor uświadamia nam, że niestety ten problem istnieje. W Nielacie młodzi chłopcy oddają się, aby uzyskiwać korzyści majątkowe. Mafia pedofilska, która dociera do kręgów świata artystów, zbiera ogromne żniwa ze swego procederu. Do czasu, gdy dochodzi do tragedii…

Co ważne pisarz nie tylko dosadnie ukazuje nam tę patologię, lecz ukazuje rzeczywistość społeczną lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Bez wątpienia Nielat dotyka naszych emocji mrocznym klimatem historii, która bulwersuje, otwiera oczy, zadaje pytania, na które odpowiedzi poszukuję do teraz, jeszcze długo po zakończeniu lektury.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć