Piaski Diuny
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 534)

Piaski Diuny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.95
wciąż za drogo?
29.95 zł
53.91 złpremium: 35.94 zł Lub 35.94 zł
-35% 38.93 zł Lub 35.04 zł
46.71 zł Lub 42.04 zł
46.72 zł
46.56 zł
47.54 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Uczta dla miłośników kultowej serii „Kroniki Diuny”, która od wydania „Diuny” w 1965 roku opanowuje wyobraźnię kolejnych pokoleń fanów SF. Ebook „Piaski Diuny” zawiera siedem opowiadań z uniwersum stworzonego przez Franka Herberta. Kontynuując dzieło genialnego amerykańskiego pisarza-wizjonera, Brian Herbert i Kevin J. Anderson raz jeszcze zabierają nas do wszechświata Diuny i rzucają światło na jego mniej znane, ciemne zakątki.

Ebook „Piaski Diuny” to niezwykły prezent dla polskich czytelników. Zbiór zawiera siedem opowiadań osadzonych w słynnym uniwersum Diuny. Dla miłośników kultowej serii „Kroniki Diuny”, której korzenie sięgają 1965 roku, utwory napisane przez Kevina J. Andersona i Briana Herberta to prawdziwa uczta. Autorzy, kontynuując dzieło Franka Herberta, przenoszą nas z powrotem do wszechświata Diuny, odsłaniając jego mroczne, mniej znane zakątki.

Ebook „Piaski Diuny” to lektura obowiązkowa dla fanów science fiction,

O e-booku Piaski Diuny blogerzy napisali:

To dzieło na miarę mistrzów gatunku. Doskonałe historie, fantastyczne opisy świata, do którego wkraczamy oraz wyjątkowość stylu Briana Herberta i Kevina J. Andersona sprawiają, że ta książka trafia na półkę z adnotacją, aby jeszcze raz sięgnąć po ten tytuł. -  Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Piaski Diuny od Kevin J. Anderson, Brian Herbert możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W zbiorze znalazło się 7 opowiadań: Ostrze krysnoża, Krew saudarkarów, Wody kanly, Dwór imperialny, Czerwona zaraza, Ślubny jedwab oraz Skarb w Piasku. Pierwsze z nich opowiada o Szadout Mapes, która została zamordowana na kartach Diuny Franka Herberta, a dzięki temu opowiadaniu mamy okazję lepiej ją poznać, jak również zobaczyć jak Arrakis przeszła we władanie Harkonnenów. Z kolei Krew saudarkarów opowiada o pułkowniku sardaukarów, który w przebraniu wojsk Harkonnenów atakuje miasta rodu Atrydów, a przy okazji poznajemy jego związek z Leto Atrydą. W Wodach kanly obserwujemy losy Gurney'a Hallecka, który walczy ze znienawidzonym rodem i próbuje jak najbardziej zaszkodzić w wydobyciu przyprawy. Akcja opowiadaniu Dwór imperialny dzieje się kilka lat po wydarzeniach z Nawigatorów Diuny i przedstawia od jak dawna ród Atrydów i Harkonnenów walczą ze sobą, nie szczędząc środków i sposobów, aby pokonać znienawidzony ród. Czerwona zaraza rozgrywa się kilkadziesiąt lat po klęsce myślących maszyn i pokazuje jak powoli kształtowała się Gildia Kosmiczna. Ślubny jedwab to w zasadzie krótka scena wycięta z Paula z Diuny opisująca wyprawę na planetę Ekaz w związku z planowanym ślubem Leto Atrydy z córką arcyksięcia Armanda Ekaza. Ostatnie zaś opowiadanie rozgrywa się po wydarzeniach z książki Kapitularz Diuną.

Jak w każdym zbiorze, również w tym, niektóre opowiadania będę dobrze wspominał, inne natomiast były po prostu poprawne - gdyby ich nie było, nie czułbym wielkiej straty. Takim opowiadaniem jest Ślubny jedwab - ot pokazuje jedną z przygód młodego Paula i pewne egzotyczne zwierzęta w dżungli na planecie Imperium. Jednak zdecydowana większość opowiadań przedstawiała nowe dla mnie informacje, rozwijała historię bohaterów, czy samego uniwersum Diuny. Szczególnie bardzo zaintrygowało mnie opowiadanie Skarb w piasku, jak i Dwór imperialny, ponieważ rozgrywają się pomiędzy wydarzeniami opisanymi w książkach, których nie miałem jeszcze okazji przeczytać. Pomimo pewnych spojlerów, co do tych historii zawartych w tych dwóch powieściach, to czuję się bardzo zaintrygowany i na pewno będę chciał niedługo znów zanurzyć się w świecie Diuny. Odradzałbym jednak czytanie tego zbioru, bez znajomości chociażby Diuny Franka Herberta, ponieważ wtedy większość opisywanych tutaj historii nie będzie miała dla nas sensu, albo ich zwyczajnie nie zrozumiemy.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Miłośnicy science fiction mają powód do radości, do świętowania. Bo oto do księgarń trafiła książka Briana Herberta i Kevina J. Andersona. Piaski Diuny to wyjątkowy zbiór siedmiu opowiadań, które zabierają nas do świata Diuny. Jeśli jesteście złaknieni fantastycznych doznań, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Już od pierwszego opowiadania, od pierwszej strony, wkroczycie do wyjątkowego świata, który powiedzie Was do historii, których nie sposób wymazać z Waszej pamięci. One zostaną z Wami już na zawsze.

Biorąc do ręki tę książkę, trzymacie zaproszenie do wszechświata Diuny. Świata, któremu początek dał Frank Herbert. Jego syn Brian wraz z Kevinem J. Andersonem kontynuują tę podróż, ku uciesze miłośników klasyki science fiction. Co więcej, te wyjątkowe opowiadania opatrzone są rysunkami mieszkającego i tworzącego we Francji Wojciecha Siudmaka. Dzięki temu nasza czytelnicza wyobraźnia jeszcze mocniej, bardziej, intensywniej wchłania tę fantastyczną czytelniczą przygodę. Bo bez wątpienia obcowanie ze światem Diuny jest dla nas czytelników wyjątkową ucztą, którą warto celebrować.

Ostrze krysnoża, Krew sardaukarów, Wody kanly, Dwór imperialny, Czerwona zaraza, Ślubny jedwab, Skarb w piasku – każde z tych opowiadań pociąga nas swym wyjątkowym wymiarem. Nie sposób wskazać te najlepsze i najciekawsze, ponieważ każde z nich ma w sobie tę wyjątkową cząstkę, która pociąga naszą wyobraźnię, do fantastycznych zakamarków.

Brian Herbert i Kevin J. Anderson sprawią, że czytając te opowiadania niczym Mapes poczujecie radość w sercu. Wyjątkowa atmosfera towarzysząca nam podczas odkrywania tych historii sprawi, że nasze czytelnicze serce zabije jeszcze mocniej. A ja jeszcze bardziej przekonuję się w przeświadczeniu, że Herbert i Anderson, to nazwiska, które w świecie science fiction są gwarancją wysokiej jakości. Myślę, że nie jestem odosobniony w tym przekonaniu, ponieważ każdy fan tego gatunku już dawno docenił kunszt tworzenia tych autorów.

Bez wątpienia Piaski Diuny pochłonął Was bez reszty. Zresztą co tu się rozpisywać na temat wyjątkowości tych opowiadań. Koniecznie przeczytajcie tę książkę i przekonajcie się sami, że Piaski Diuny to dzieło na miarę mistrzów gatunku. Doskonałe historie, fantastyczne opisy świata, do którego wkraczamy oraz wyjątkowość stylu Briana Herberta i Kevina J. Andersona sprawiają, że ta książka trafia na półkę NIK – Najlepszych Interesujących Książek, z adnotacją, aby jeszcze raz sięgnąć po ten tytuł. Dzięki temu ponownie doznamy emocji sięgających zenitu. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć