ebook Morderstwo w Orient Expressie
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 156483)

Morderstwo w Orient Expressie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 12.75
Audiobook - najniższa cena: 15.32
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
15.80 złpremium: 10.19 zł Lub 10.19 zł
-16% 12.75 zł Lub 11.48 zł
13.25 zł Lub 11.93 zł
15.29 zł
16.99 zł
12.50 zł
13.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jeden z najsłynniejszych na świecie kryminałów! W luksusowym pociągu uwięzionym w zaspach zostaje zasztyletowany pasażer. Czy Poirot rozwiąże zagadkę jego śmierci, zanim ekspres ruszy w dalszą podróż?

W środku nocy Orient Express wpada w zaspy śnieżne. Na kilka dni pasażerowie zostają odcięci od świata. W zamkniętym od wewnątrz przedziale podróżni znajdują zasztyletowanego mężczyznę. Dlaczego wszyscy pasażerowie kłamią podczas przesłuchania? Prawda jest tak dziwna, że nawet Poirotowi trudno w nią uwierzyć...

Morderstwo w Orient Expressie od Agatha Christie możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Aby rozwiązać zagadkę, należy tylko wygodnie rozsiąść się w fotelu i pomyśleć.
Ale wydaje mi się, że ukrywając prawdę, marnujemy czas. Owijamy w bawełnę, miast mówić wprost, o co chodzi.
Niemożliwe nie może się zdarzyć, wobec tego pozornie niemożliwe musi być możliwe.
Herkules Poirot w akcji!

Nie dziwi fakt, iż Agatha Christie została okrzykniętą królową kryminału. Nie dziwi również, że wielu współczesnych twórców gatunku czerpie z jej źródeł. Książki Agathy Christie to domieszka kryminału oraz wciągającej gry między Herkulesem Poirot a mordercami. Autorka sprawnie operuje fabułą, czyniąc historię do cna wciągającą. Morderstwo w Orient Expressie to klasyk kryminału, który z pokolenia na pokolenie przechodzi do rąk czytelników, nie tracąc na swej wyjątkowości. Nie często zdarza się, by takie dzieła przetrwały ducha czasu. Pojawiające się nowości, trendy pisarskie sprawiają, że wiele książek ulega zapomnieniu. Z twórczością Agathy Christie jest odwrotnie. Zawsze były, są i śmiem twierdzić, że będą szlagierami na listach bestsellerów. Autorka jak mało kto zna przepis na, to by wciągnąć czytelnika, niezależnie od panujących trendów. Morderstwo w Orient Expressie to kryminał, którego nie zjadł ząb czasu, wręcz przeciwnie nadal zajadliwie czytany jest przez miłośników gatunku. Kreacja Herkulesa Poirot jest ponadczasowa. Śmiało można powiedzieć, iż jest On „największym żyjącym detektywem”.

Wydawnictwo Dolnośląskie w setną rocznicę premiery debiutanckiej książki Agathy Christie Tajemnicza Historia w Styles wręcza do rąk Jej miłośników wyjątkową kolekcję, „ekskluzywną edycję dziesięciu najlepszych kryminałów z detektywem wszech czasów w roli głównej”. To nie lada gratka dla czytelników kryminałów. W Morderstwie w Orient Expressie towarzyszymy Herkulesowi w rozwikłaniu kolejnej kryminalnej zagadki. Detektyw po rozwiązaniu kolejnego śledztwa wraca do Europy. Pociąg, w którym podróżuje utknął w śnieżnej zaspie. Na domiar złego jeden z pasażerów ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Zatem do akcji wkracza Poirot. Podejrzewa, że sprawca morderstwa znajduje się w tym samym wagonie. Każdy z pasażerów nie ma nic ze sobą wspólnego. Jednak sprawność detektywa powoduje, że znajduje on nici powiązań między nimi. Kto jest sprawcą? Każdy z pasażerów jest na liście podejrzanych. Pomysłowość detektywa nie zna granic, a co najważniejsze jest skuteczną metodą rozpracowania personaliów mordercy. Morderstwo w Orient Expressie to kryminał z duszą, z charakterem, a osobowość genialnego Herkulesa Poirot sprawi, że przeczytacie tę książkę expressowo. Tak nawet sobie myślę, że książka ta powinna być „poradnikiem” dla detektywów, z którego mogą wyciągnąć lekcję jak prowadzić śledztwa w prawdziwym życiu.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Hercules Poirot, który wraca z podróży po rozwiązaniu sprawy kryminalnej, ląduje w Orient Expressie. Pech chce, że tej podróży wcale nie będą towarzyszyły relaks i całkowita ucieczka od obowiązków. Wraz z ugrzęźnięciem pociągu w śnieżnej zaspie rozpocznie się kolejne śledztwo Poirota. Może nawet najtrudniejsze, z którym przyjdzie mu się kiedykolwiek zmierzyć. W nocy, w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jeden z pasażerów. Rany na jego ciele wskazują na bestialskie morderstwo, rany kłute wskazują na wielokrotne pchnięcia nożem. Najprawdopodobniej morderca znajdował się w tym samym wagonie, przecież niemożliwe jest, by do pociągu dostał się ktoś z zewnątrz. A może jednak...? Czy Hercules wykorzysta swoje wręcz nadludzkie umiejętności detektywistyczne i znajdzie mordercę? Sprawa nie jest łatwa. W Orient Expressie każdy jest podejrzany... każdy może być sprawcą...

Niemożliwe nie może się zdarzyć, wobec tego pozornie niemożliwe musi być możliwe.

Dlaczego sięgnęłam po ten tytuł? Bo zachwycił mnie film. Tak, tak... najpierw powinna być książka, a dopiero później film. Wiem o tym i żałuję, że w moim przypadku kolejność była odwrotna. Odebrało mi to aż dziewięćdziesiąt procent radości z lektury, która była niesamowita! Pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia, książka Agathy Christie po którą sięgnęłam. Zacznijmy od tego, że to autorka, którą znają wszyscy. Jeśli pytasz kogoś obeznanego w literaturze o dobry kryminał, to usłyszysz to nazwisko na bank. Do tej pory dziwiłam się, dlaczego tak jest? Teraz już wiem. Babka ma talent i tyle! Wymyślić coś ciekawego to jedno, ale zrobić to w niebywały sposób to drugie. Przyznam, że obawiałam się, że książka mnie przytłoczy i nie będzie tak tajemnicza jak film, więc moje zaskoczenie było ogromne. To czytało się tak lekko, tak szybko i z takimi wypiekami na twarzy, że nudny wykład z filozofii minął mi niesamowicie szybko! A to już sztuka... poważnie.

Chciałabym jednak wrócić do postaci Herculesa Poirota. I choć ten ma już swoje lata to rozkochał mnie w sobie na zabój. Tak, nowy książkowy mąż... (który z kolei?) Czym zachwyca? Nie tylko nienagannym wąsem, ale intelektem, godnymi podziwu zdolnościami, kulturą osobistą i tym, jaki potrafi być szarmancki. To detektyw, który według mnie stanowi sporą konkurencję nie tylko dla Malanowskiego, panów z "W11", "Zdrad", ale przede wszystkim dla Sherlocka Holmesa. Inni bohaterowie są również pełnokrwiści, autorka zadbała, by każdy z nich miał swoją własną (i nie tylko) historię. Każdemu bohaterowi poświęciła dokładnie tyle uwagi ile ten potrzebuje. Nie mniej, nie więcej. Wszystko jest wyważone bezbłędnie.

Pomysł, fabuła i wykonanie - rewelacja. Misternie uknute, wspaniale opowiedziane, trzymające w napięciu do końca. W życiu nie wpadłabym na to, że tak się to zakończy. Jak widać, nie byłabym dobrą kompanką Herculesa. A szkoda, wielka. No, więc Morderstwo w Orient Expressie to klasyk, którego może nie trzeba znać, ale faktycznie warto. Z pewnością książki Agathy Christie stanowiły podwaliny dla większości współczesnych kryminałów. Nie wyobrażam sobie tego, że mogę nie nadrobić książek, które wyszły spod jej pióra. Wiem, że się nie zawiodę, a Wam polecam gorąco. Zarówno książkę jak i film. Mam tylko jedną prośbę - zróbcie to w odpowiedniej kolejności.

Ocena: 5+/6
©Książkomaniacy Recenzje
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Fenonemalna. Klasyka a mimo to potrafi zaskoczyć jak żadna współczesna. Obowiązkowa lektura dla każdego fana kryminałów.

 • Awatar

  Klasyka kryminału i jednocześnie majstersztyk w budowaniu napięcia i tajemnicy. Króciutka, ale długo zostająca w zakamarkach mózgu, gdzie nie daje spokoju i zaskakująco często wysnuwa pytanie: "A może jednak to nie tak?".

 • Awatar

  Krótka i zaskakująca przygoda w pełnym po brzegi wagonie pociągu Orient Express, gdzie wśród zasp śnieżnych kawałek po kawałku odkrywamy tajemnicę dziwnego morderstwa. Książka, przy dobrych wiatrach na jedno popołudnie.

 • Awatar

  To chyba najbardziej klasyczny klasyk z udziałem Poirota.
  Orient Express to również jedna z najsłynniejszych linii kolejowych. Przejażdżka nią to raczej przygoda niż podróż. Tym razem zakońćzyła się nieszczęśliwie dla jednego z pasażerów, ale z jakiegoś powodu nikt nie chce ułątwić pracy biednemu Poirotowi. Wciągająca i wymagająca lektura. Zwłąszcza jeśli sami lubicie domyślać się, kto zabił.

 • Awatar

  "Morderstwo w Orient Expressie" to chyba najbardziej znany kryminał Agathy Christie. To jedna z powieści, w których występuje Herkules Poirot. Ta powieść to jedna wielka zagadka logiczna, którą rozwiązać można jedynie za pomocą dedukcji i logicznego myślenia. Polecam.

Warto zerknąć