Maska
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 1011)

Maska
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 14.44
Audiobook - najniższa cena: 25.73
17.91 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
-20% 12.34 zł
14.44 zł Lub 13.00 zł
15.99 zł Lub 14.39 zł
16.99 zł
14.43 zł
17.81 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzynaście różnorodnych opowiadań – od żartobliwej groteski „Inwazji z Aldebarana”, przez mroczny koszmar „Ciemności i pleśni”, aż po wielowarstwową filozoficzną parabolę „Maski”. Stanisław Lem był pisarzem tworzącym nieprzerwanie kolejne fabuły, często diametralnie różne. W zbiorze „Maska” znalazły się opowiadania, które nie mają wspólnego bohatera ani wspólnych wątków i których powstanie dzielą lata. Jednak istnieją między nimi subtelne powiązania. I w „Szczurze w labiryncie”, i w „Inwazji” pojawiają się nieznane istoty – być może zagrażające ludzkości.W tomie znalazła się również historia komputera zawiadującego kosmicznym statkiem, który postanawia porwać kosmonautę podróżującego w rakiecie i zachować go tylko dla siebie, oraz opowieść o elektromózgu – bogu w stworzonych przez siebie i w sobie kosmosach. Tytułowa „Maska” zaś to wyrafinowana literacko opowieść o „maszynie katowskiej” walczącej o wolność i poznanie własnej istoty. Nic tak przecież nie fascynowało Stanisława Lema, jak poszukiwanie odpowiedzi na pytania o tajemnice istnienia i świadomości.

Maska od Stanisław Lem możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zbiór opowiadań Lema, tych niepowiązanych z innymi (to znaczy bez Trurla i Klapaucjusza, Iona Tichego i Pirxa). Dla samego - genialnego - "Przyjaciela" - warto. Dokładny spis treści można sprawdzić w darmowym fragmencie w którejś z księgarni :)

Warto zerknąć