Siła samodyscypliny. O panowaniu nad sobą w każdej sytuacji
4.3 / 5.00 (liczba ocen: 10529)

Siła samodyscypliny. O panowaniu nad sobą w każdej sytuacji
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 32.45
Audiobook - najniższa cena: 23.60
wciąż za drogo?
32.45 zł Lub 29.21 zł
42.90 zł
31.27 zł
32.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Chcesz mieć ogromne imperium? Rządź samym sobą. Publiliusz Syrus

Życie nie jest sprawiedliwe. Talenty nie są rozdzielane jednakowo wszystkim ludziom. Każdy jednak może wykorzystać swoją szansę na życiowy sukces. Wystarczy zapanować nad pragnieniami i emocjami, aby dokonywać słusznych wyborów i radzić sobie z pokusami i trudnościami. Wystarczy odkryć sekret umiaru i równowagi w życiu, poznać różnicę między wolnością a swawolą, a następnie zacząć kultywować w sobie jedną z czterech kardynalnych cnót stoickich: dyscyplinę.

Ta książka jest jednym z bestsellerów mówiących o praktykowaniu stoicyzmu. Pokazano w niej, jak codziennie ćwiczyć wolę, umiar i samokontrolę w życiu. Dzięki niej zrozumiesz, że istotą umiaru nie jest wyrzeczenie się przyjemności, ale traktowanie siebie z szacunkiem i wprowadzenie do swojego życia uważności i harmonii. Przekonasz się, że bez samokontroli nawet najpozytywniejsze cechy mogą się stać wadami. Zainspirujesz się też przykładami samodyscypliny stosowanej przez baseballistę Lou Gehriga, królową Elżbietę II, boksera Floyda Pattersona, cesarza Marka Aureliusza i pisarkę Toni Morrison. Otrzymasz szereg praktycznych wskazówek, rad i ćwiczeń, które pomogą Ci w kultywowaniu dyscypliny i doprowadzą Cię do celu.

Dyscyplina to baza. Bez samokontroli daleko nie zajdziesz. Jeśli nie będziesz praktykować cnoty umiaru, porażka i rozczarowanie staną się nieuniknione. Dzięki tej książce ta trudna droga okaże się łatwiejsza. Ryan Holiday jest amerykańskim pisarzem, nowoczesnym stoikiem, strategiem public relations, właścicielem księgarni Painted Porch Bookshop i gospodarzem podcastu The Daily Stoic. Kiedyś pracował w American Apparel. Jego książki sprzedały się w ponad trzech milionach egzemplarzy. Wraz z rodziną mieszka niedaleko Austin w Teksasie.

(...) nie ustępuj i stawiaj opór! Epiktet

Siła samodyscypliny. O panowaniu nad sobą w każdej sytuacji od Ryan Holiday możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć