ebook I nie było już nikogo
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 501058)

I nie było już nikogo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.09
Audiobook - najniższa cena: 26.18
wciąż za drogo?
19.44 złpremium: 12.54 zł Lub 12.54 zł
16.09 zł Lub 14.48 zł
18.81 zł Lub 16.93 zł
20.90 zł
20.90 zł
16.24 zł
16.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najpopularniejsza powieść Agaty Christie, dawniej znana pod tytułem „Dziesięciu małych Murzynków”. W niej przejawia się w pełni kunszt literacki i wyjątkowa wyobraźnia artystyczna mistrzyni kryminału.

Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach.

I nie było już nikogo od Agatha Christie możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kolejne spotkanie z Christie
Czytałam już kilka książek Agathy Christie, jednak na blogu pisałam tylko o Kurtynie. Teraz postanowiłam wziąć na warsztat I nie było już nikogo, dlatego że zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Książka wcześniej mogła być Wam znana pod tytułem Dziesięciu małych Murzynków. Tytuł zmieniono na życzenie wnuka Christie ze względu na poprawność polityczną. Jest uważana za jedną z lepszych w dorobku autorki. Czy zasłużenie?

Jeden, dwa, trzy, a mordercą jesteś ty…
Historia zaczyna się od przedstawienia dziesięciu bohaterów, którzy dostali zaproszenie na spotkanie od tajemniczego Owena. Każdy przyjmuje zaproszenie, chociaż nie do końca jest pewien czy zna gospodarza. Tak oto wszyscy przybywają na Wyspę Żołnierzyków, gdzie mają nadzieję na miłe spędzenie czasu przy suto zastawionym stole, poznanie ciekawych ludzi, czy dorobienie kilku groszy do pensji. Jednak jak się okazuje żadna z osób nie ma czystego sumienia, co tylko potwierdza donośny głos wydobywający się nagle z gramofonu. Głos ten zarzuca każdemu morderstwo i stawia w stan oskarżenia. Wszyscy są w szoku, zdenerwowani, nie wierzą w to co usłyszeli. Bo i kto chciałby się przyznać do morderstwa? Jednak za chwilę ginie pierwsza osoba, później następna i kolejna. A zabójcy nie ma, albo też każdy mógł dokonać zbrodni. Co więcej z każdym trupem znika ze stołu porcelanowa figurka żołnierzyka, a przyczyna śmierci w dziwny sposób pokrywa się się z dziecięcą rymowanką „Dziesięciu żołnierzyków”.

Czy znajdą mordercę? Kto będzie następny? Rozpoczyna się wyścig o życie.

Budowanie napięcia, zagadki, to styl charakterystyczny dla Christie. Kolejny raz udaje jej się wspaniale wprowadzać czytelnika w błąd. Kiedy już byłam pewna, że odkryłam mordercę ta osoba ginęła. Do samego końca się myliłam i dopiero rozwiązanie na koniec otworzyło mi oczy. Wtedy wszystko stało się jasne, ale sama do tego bym nie doszła. Książka jest tak dobra, bo ma nie tylko wymiar kryminalny, ale również psychologiczny. Każda z postaci boryka się z wyrzutami sumienia. Życie w stresie, w poczuciu zagrożenia życia sprawia, że dają o sobie znać i wykańczają swoją ofiarę. Bohaterowie popełnili zbrodnie pośrednio, osobiście nie zabili nikogo. Jednak ich działania przyczyniły się do wszystkich zgonów. Czy każdy zrozumiał swoją winę?

Przyznam, że po lekturze I nie było już nikogo zastanawiałam się czy w sposób pośredni nikogo nie skrzywdziłam. Nie mówię oczywiście o zbrodni, ale czy nieumyślnie nie sprawiłam nikomu przykrości, czy ktoś nie cierpiał. Książka na pewno zostawia czytelnika z wieloma pytaniami. To jedno z mistrzowskich dzieł autorki. Jeśli nie czytaliście, to gorąco zachęcam.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Czytanie na śniadanie
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Doskonała książka, klasyk, od którego nie sposób się oderwać. W dodatki na tyle sugestywny, że po skończeniu, bałam się wstać z łóżka żeby zgasić światło, a każdy szmer wydawał mi się podejrzany. Zdecydowanie polecam!

  • Awatar

    Niesamowita atmosfera i ciekawa zagadka. Klasyka kryminału w czystej postaci - czyta się wyśmienicie, a na koniec żałuje, że to już koniec.

Warto zerknąć