Wilczy księżyc
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 24)

Wilczy księżyc
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.94
Audiobook - najniższa cena: 31.49
wciąż za drogo?
33.84 złpremium: 22.56 zł Lub 22.56 zł
25.94 zł
28.95 zł Lub 26.06 zł
37.60 zł
37.60 zł Lub 33.84 zł
28.93 zł
28.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom sagi „Kobiety z Rodziny Wierzbickich”. Kiedy młody księżyc wyłania się na niebie, młode wilki opuszczają swoje stado i wyruszają w poszukiwaniu własnego miejsca. Tak też stało się z Bietką, córką Malwiny, która zniknęła ze swoim chłopcem. Lea trafia do Auschwitz, a Urszula żyje „na ptasich prawach” – w drodze, niespokojna, samotna. W tym czasie Biały Dwór żegluje przez morze historii jak arka Noego, dając schronienie potrzebującym…

Młody księżyc nazywają tu wilczym księżycem. Powiadają, że w tym czasie młode wilki opuszczają swoje stado i wyruszają w poszukiwaniu własnego miejsca.

Bietka, córka Malwiny, znika ze swoim chłopcem. Lea trafia tam, gdzie nikt nie chciałby się znaleźć, i próbuje przeżyć w Auschwitz. Tylko Urszula dalej żyje „na ptasich prawach” – w drodze, niespokojna, samotna.

Biały Dwór żegluje przez morze historii jak arka Noego, dając schronienie potrzebującym – a dokoła szaleje wojna…

O e-booku Wilczy księżyc blogerzy napisali:

Wilczy księżyc dał mi dokładnie to samo, co Psia gwiazda. Zadumę, wzruszenie, emocje i refleksję nad życiem. Autorka tak buduje historię, że ciężko się od niej oderwać - czyta się ją jednym tchem. Angażująca narracja, silne kobiecie postacie, fantastycznie poprowadzona fabuła... Dla mnie ta książka nie ma wad. -  Zakątek czytelniczy - Malwina

Autorka swym stylem potrafi wywołać w nas wiele emocji, które dają radość, smutek, nostalgię. I właśnie to jest piękne w literaturze, że potrafi wyzwolić w nas wiele różnych przeżyć. A bez wątpienia Katarzynie Ryrych się to udało. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Wilczy księżyc od Katarzyna Ryrych możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Życie ma to do siebie, że kończy się, musi się skończyć, i nigdy nie ma na to właściwej pory.
Ze wszystkich stworzeń człowiek najmniej udał się Bogu.
Wilczy księżyc to drugie spotkanie z kobietami z rodziny Wierzbickich. To historia, w której Katarzyna Ryrych uświadamia nam, że upór w dążeniu do wyznaczonego celu dodaje sił, którymi można wręcz przenosić góry. A my sięgając po tę książkę, przenosimy się do świata, którego nie będziemy chcieli opuścić. Jeszcze długo po zakończeniu lektury, będziemy wracać wspomnieniami do historii zapisanej na kartach drugiej części sagi Kobiety z rodziny Wierzbickich.

Najnowsza powieść autorki chwyta za serce. To niezwykle wzruszająca historia o sile, która zostaje wystawiona na próbę w najgorszym, najtrudniejszym czasie. W czasie wojny. I nie da się ukryć, że bohaterzy Wilczego księżyca wykazują się ogromną siłą, determinacją, odwagą, której można pozazdrościć. Choć przyznam szczerze, że nie chciałbym żyć w ich czasach, aby wobec mojej odwagi powiedzieć – sprawdzam! Natomiast jeśli chcecie sprawdzić, czy moje słowa zachwytu wobec książki Katarzyny Ryrych są prawdziwe, to zdecydowanie zachęcam Was, abyście sprawdzili! Zapewniam Was, że tak samo jak, ja będziecie zadowoleni z lektury książki, którą warto umieścić na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Fabuła tej części sagi zabiera nas w lata 1918-1944. Niestety wojenna rzeczywistość nie omija również Białego Dworu, miejsca, w którym schronienie znajdzie każdy potrzebujący. Jeśli Wasze czytelnicze serce potrzebuje emocjonującej lektury, to bez wątpienia Wilczy księżyc jest właśnie dla Was. Na kartach tej historii poznajemy wielu bohaterów, doświadczamy wiele emocjonujących chwil.

Nie ukrywam, że historia Dyzi mocno zapadła mi w pamięć – jej charakter, siła, odwaga, nieugiętość zasługują na uznanie. I przyznam szczerze, że nieraz zazdrościłem jej tego hartu ducha. Natomiast historia Urszuli wstrząsnęła mną do głębi. Poznając ją, czułem, że moje serce drga niesione napływem poruszających emocji. A jeśli zaś o Annę Majorską chodzi, to przyznam szczerze, że byłem ciekaw, jaką tajemnicę skrywa? Czy Wy również jesteście ciekawi? Myślę, że tak – dlatego też czym prędzej zasiądźcie do lektury najnowszej powieści Katarzyny Ryrych.

Pragnę podkreślić, że Wilczy księżyc to powieść, która nie tylko porusza do łez, lecz również sprawia, że uśmiech pojawi się na twarzy. Co ważne autorka swym stylem potrafi wywołać w nas wiele emocji, które dają radość, smutek, nostalgię. I właśnie to jest piękne w literaturze, że potrafi wyzwolić w nas wiele różnych emocji. A bez wątpienia Pani Katarzynie się to udało. Za co z całego serca dziękuję. I z niecierpliwością czekam na kolejną trzecią część sagi Kobiety z rodziny Wierzbickich.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Chętnie sięgam po takie książki. Budzi we mnie ogromny szacunek ilość pracy, jaką autor/ka włozył/a w research, by jak najlepiej oddać opisywane realia. Dodatkowych emocji dodaje fakt, że to nie fikcja, a wydarzenia, które naprawdę miały miejsce, co często wywołuje u mnie nostalgię.

Gdy przeczytałam pierwszy tom tej serii - Psią gwiazdę - długo nie mogłam się otrząsnąć. Byłam zachwycona prostotą przekazu i ukazania ludzkich relacji. Przeżywałam losy kobiet z rodziny Wierzbickich długo i ogromnie się cieszę, że jestem patronką drugiego tomu.

Wilczy księżyc dał mi dokładnie to samo, co Psia gwiazda. Zadumę, wzruszenie, emocje i refleksję nad życiem. Autorka tak buduje historię, że ciężko się od niej oderwać - czyta się ją jednym tchem. Angażująca narracja, silne kobiecie postacie, fantastycznie poprowadzona fabuła... Dla mnie ta książka nie ma wad.

Tym razem przenosimy się w lata czterdzieste dwudziestego wieku, kolejna wojna nie jest już tylko widmem, lecz rzeczywistością. Wilczy księżyc to rewelacyjny obraz ówczesnego społeczeństwa, nastrojów wówczas panujących i różnych losów ludzi, zależnych od ich pochodzenia czy miejsca zamieszkania.

Niezmiennie ta historia to kopalnia złotych myśli, prawdziwych aż do bólu, wywołujących nostalgię i wzruszenie, zmuszających do zatrzymania się i refleksji.

Z ogromną niecierpliwością czekam na finałowy tom i wiem, po prostu wiem, że się nie zawiodę. Ta historia to majstersztyk. Wierzę, że pokochacie ją równie mocno, jak ja.

Wilczy księżyc to dzisiejsza premiera, zwróćcie na nią uwagę przy przeglądaniu książkowych nowości.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć