Tajwan. Nocne targi, herbata z tapioką i e-demokracja
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Tajwan. Nocne targi, herbata z tapioką i e-demokracja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.00
wciąż za drogo?
53.99 złpremium: 30.00 zł Lub 30.00 zł
46.79 zł
50.99 zł Lub 45.89 zł
59.99 zł
59.99 zł Lub 53.99 zł
30.00 zł
48.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Pozwól autorce oprowadzić się po inspirującym Tajpej, wejdź na najwyższy szczyt Azji Wschodniej – Jadeitową Górę – i wybierz się na widowiskowe obchody Nowego Roku Księżycowego.

REPUBLIKA CHIŃSKA – TAJWAN

POZNAJ PAŃSTWO, KTÓREGO NIE MA (?)

- Tajwan, gdzie zaskakuje niezależność gospodarcza i społeczna tolerancja

- Tajwan, gdzie przysmakiem są jajka herbaciane i śmierdzące tofu

- Tajwan, gdzie czci się tradycje i bóstwa 22 religii

Oficjalne stosunki dyplomatyczne z Tajwanem utrzymuje obecnie 13 państw. Jednocześnie Tajwan jest zagłębiem technologii, kultury i wzorcem społeczeństwa obywatelskiego.

Pozwól autorce oprowadzić się po inspirującym Tajpej, wejdź na najwyższy szczyt Azji Wschodniej –Jadeitową Górę – i wybierz się na widowiskowe obchody Nowego Roku Księżycowego.

Nocne targi słyną z pysznego street foodu i tanich zakupów. Nie dość, że są gwarne i tłumne, to mieszają się tam aromaty słodkie, kwaśne, ostre, zapach smażonego oleju, bambusowych koszyków używanych do parowania pierogów, czosnku, kolendry, ostrej papryki i słodkiego brązowego cukru. Kwintesencja tajwańskości. - Dorota Chen- Wernik

Dorota Chen-Wernik: jest absolwentką Zakładu Sinologii Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1996 roku mieszka poza Polską, najpierw w USA i Wielkiej Brytanii, a od 2002 roku na Tajwanie. Zimy jednak od wielu lat spędza w zaśnieżonej Japonii.

Przez ponad 10 lat pracowała jako konsultantka w Biurze Edukacji Urzędu Miasta Tajpej. Jest tłumaczką z języków angielskiego i chińskiego. Prywatnie jest miłośniczką współczesnej literatury tajwańskiej, żoną Tajwańczyka i mamą trójki wielojęzycznych dzieci: dorosłych już Zosi i Jasia oraz młodszej Ani. Jest współautorką książki pt. Moja rodzina to międzynarodowa szkoła, wydanej po chińsku na Tajwanie i w Chinach.

Prowadzi profil @miedzy_tajwanem_a_japonia.

Tajwan. Nocne targi, herbata z tapioką i e-demokracja od Dorota Chen-Wernik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć