Miasto nocą. Londyn
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 176)

Miasto nocą. Londyn
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.57
wciąż za drogo?
28.35 złpremium: 18.90 zł Lub 18.90 zł
24.57 zł
31.50 zł
31.50 zł Lub 28.35 zł
26.43 zł
31.50 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Przeżyj niezapomnianą przygodę, poznaj ludzi lekceważonych i niezauważalnych, którzy pracują pod osłoną nocy w stolicy Wielkiej Brytanii. „Sandhu odkrywa współczesny London at night, towarzysząc ludziom, którzy nie śpią, aby spać mógł ktoś inny: kierowcom, egzorcystom, łowcom lisów. Warto zarwać jedną lub dwie noce, by przejść wraz z nimi londyńskimi ulicami. I dać się zaskoczyć” – Maciej Robert

Sukhdev Sandhu odwiedził klinikę snu, w której ludzie leczeni są z bezsenności. Siedział u boku policji lotniczej podczas nocnych patroli. A także przyglądał się pracy szambonurków i wsłuchiwał się w szepty mniszek z Tyburn, które każdej nocy modlą się za dusze londyńczyków. Stworzył niekonwencjonalną i zapadającą w pamięć książkę, a właściwie medytację o ludziach lekceważonych i niezauważalnych, którzy pracują pod osłoną nocy w stolicy Wielkiej Brytanii.

O e-booku Miasto nocą. Londyn blogerzy napisali:

Sandhu pozwala czytelnikowi przeżyć oryginalną podróż do londyńskiego darknetu. Potrafi pisać o niej niezwykle sugestywnie, a przy tym bez epatowania sensacją. Odkrywając nieznane, intrygujące i poruszające oblicze miasta. - donos kulturalny - Krzysztof Komorek

Miasto nocą. Londyn od Sukhdev Sandhu możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Reportażem Sukhdeva Sandhu opisującym nocne życie Londynu, Wydawnictwo Książkowe Klimaty inauguruje serię Londinium, w której prezentować będzie książki z Londynem w roli głównej. Miasto nocą. Londyn” ukazało się w przekładzie Ewy Ledóchowicz.

Nocne życie miasta kojarzy się na ogół z zabawami, klubami. Sandhu zwraca się jednak ku mroczniejszej stronie miejskich nocnych godzin. Obrazowo przedstawiając ich oblicze we wstępie: „Trzecia nad ranem to wieczność. Trzecia nad ranem to piekło. To godzina wilka. Czas, kiedy zbierają się strach, smutek i żal i nie sposób zasnąć. Bezsenność i gorycz – a od nich prosta droga do histerii, niepohamowania i desperacji. […] O trzeciej nad ranem nic nie da się zrobić, można jedynie próbować przeczekać.”

Autor odkrywa przy tym przed czytelnikiem istnienie swoistych społeczności, połączonych oryginalnym zajęciem, czy nawet przeznaczeniem. Spotyka się z twórcami graffiti, egzorcystami, poławiaczami lisów, ale także z pracownikami kliniki snu i specjalnym nocnym, lotniczym odziałem policji. W każdym z dwunastu spotkań stara się osobiście – jak bardzo jest to tylko możliwe – przeżyć doświadczenia każdej z opisywanych grup.

W Londynie można znaleźć liczne oferty nietypowych wycieczek, dalekich od standardowej oferty turystycznej. Sukhdev Sandhu pozwala czytelnikowi przeżyć takie właśnie oryginalne wyprawy. Potrafi pisać o nich niezwykle sugestywnie, a przy tym bez epatowania sensacją. Zabierając nas w podróż do londyńskiego darknetu. Odkrywając nieznane, intrygujące i poruszające oblicze miasta.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć