ebook Napoleon I Bonaparte oczami Polaków: pamiętniki, dzienniki, relacje, listy
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Napoleon I Bonaparte oczami Polaków: pamiętniki, dzienniki, relacje, listy
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 31.34
wciąż za drogo?
49.99 zł
31.34 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"Napoleon I Bonaparte oczami Polaków" to wybór pamiętników, wspomnień, relacji i listów pisanych nie tylko przez oficerów i żołnierzy, ale także osoby cywilne, które przekazują nam ówczesny obraz Napoleona lub też wyrażają opinie o nim. Prezentowany materiał ukazuje różnorodność postrzegania, stosunku oraz oceny Bonapartego.

Znajdziemy w nim wiele elementów, które stały się podwaliną pod "białą" i "czarną" legendę Napoleona w polskiej kulturze. Dla wielu czytelników mogą być szczególnie interesujące fragmenty mniej znanych pamiętników, jak choćby Marii Walewskiej czy polskich dam, z Litwy w 1812 roku, "sensacyjnego" powrotu z Rosji czy z początków kontaktów między Polakami a Bonapartym.

Wybór został podzielony na dziesięć części w układzie przedmiotowym oraz uzupełniony kalendarium wydarzeń epoki napoleońskiej istotnych z polskiej perspektywy oraz kalendarium pobytów Napoleona na ziemiach dawnej i obecnej Rzeczypospolitej. Całości dopełnia bogaty materiał ikonograficzny (około 250 ilustracji), przypisy oraz noty biograficzne o autorach i ważniejszych postaciach.

Napoleon I Bonaparte oczami Polaków: pamiętniki, dzienniki, relacje, listy od Andrzej Pochodaj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć