ebook 1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat
3.61 / 5.00 (liczba ocen: 14567)

1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 67.88
wciąż za drogo?
71.91 złpremium: 47.94 zł Lub 47.94 zł
-14% 67.92 zł Lub 61.13 zł
79.90 zł
79.90 zł
79.91 zł Lub 71.92 zł
67.88 zł
79.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Odkryj prawdę o wyprawie, która zmieniła bieg historii! 8 marca 1421 roku, największa flota, jaką ówczesny świat widział, wyruszyła z Chin. Pod dowództwem admirała Zheng He 107 potężnych okrętów miało dotrzeć do krańców Ziemi, odebrać trybut od „zamorskich barbarzyńców” i zjednoczyć cały glob w konfucjańskiej harmonii. Ebook „1421” zabiera nas w fascynującą podróż, ukazując, jak wielkich odkryć dokonali Chińczycy. Z książki Gavina Menziesa dowiemy się również, dlaczego marzenia o morskim imperium legły w gruzach.

Ta książka pisze historię na nowo!
Fascynująca historyczna opowieść detektywistyczna poparta niepodważalnymi dowodami.

• Chińczycy pierwsi odkryli Amerykę 70 lat przed Kolumbem!
• Chińczycy odkryli Australię 350 lat przed Cookiem!
• Chińczycy dotarli do Cieśniny Magellana 100 lat przed Magellanem!
• Chińczycy jako pierwsi opłynęli kulę ziemską!

8 marca 1421 roku największa flota, jaką widział ówczesny świat, wyruszyła z Chin. 107 wielkich okrętów pod dowództwem admirała Zheng He odwoziło do domu władców, zgromadzonych na uroczystościach ogłoszenia stolicą Chin założonego właśnie Pekinu – Zakazanego Miasta. Admirał miał również do wypełnienia misję cesarza Yongle: dopłynąć do krańców Ziemi, odebrać trybut od „zamorskich barbarzyńców” i zjednoczyć cały świat w konfucjańskiej harmonii.

Zheng He wypełnił rozkaz: w dwa i pół roku opłynął kulę ziemską. Uczestniczący w wyprawie kartografowie uwiecznili trasy na mapach. Ale kiedy Zheng He w 1423 roku powrócił do Pekinu, cesarz Yongle nie sprawował już władzy. Marzenia o morskim imperium legły w gruzach. Zamiast ogłosić światu swoje wielkie dokonanie, Chiny zamknęły się w izolacji na blisko 600 lat. Relacje z podróży zniszczono, flotę rozwiązano. Wydawało się, że bezcenne mapy przepadły na zawsze. Jednak zostały ocalone. Z ich kopii korzystali Kolumb, Dias, da Gama, Magellan i Cook.

Intrygująca i barwna książka! – prof. sir John Elliot, Oxford University.

Jestem zachwycony tą książką! – prof. dr hab. Konrad Hirschler, Universität Hamburg.

• Statki chińskiej floty mierzyły ponad 150 metrów i były największymi okrętami, jaki zbudowano przed XX wiekiem!
• Chińska flota to było prawdziwe pływające miasto, liczące ponad 30 000 ludzi!

GAVIN MENZIES – oficer Royal Navy Submarine, członek Royal Geographical Society – odwiedził 120 krajów oraz ponad 900 muzeów i bibliotek na całym świecie. Odnalazł mapy ukazujące lądy, do których dotarła chińska flota. Były to: Ameryka Północna i Południowa, Arktyka i Antarktyda, Indie i Afryka, Australia i Nowa Zelandia, wyspy Atlantyku, Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego. Zgromadził wiele dowodów na to, że Chińczycy opłynęli świat jako pierwsi. Wtedy wysunął śmiałą hipotezę: gdyby Chiny nie pogrążyły się w izolacji po upadku cesarza Yongle, dziś rządziłyby światem!

1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat od Gavin Menzies możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć