ebook Occulta
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 542)

Occulta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
-41% 19.90 zł
30.87 złpremium: 20.58 zł Lub 20.58 zł
22.30 zł
25.73 zł Lub 23.16 zł
27.45 zł Lub 24.71 zł
25.71 zł
27.04 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Drugi tom serii kryminalnej „Incognito” Pauliny Świst, autorki takich bestsellerów jak „Anyway” czy „Fighter”. Kiedy na ziemię pada cień Kruka, nikt nie może czuć się bezpieczny. Anka, Artur i Szczepan muszą zmierzyć się z najstraszniejszymi mrocznymi tajemnicami, by zapobiec kolejnym ofiarom.

Kiedy na ziemię pada cień Kruka, nikt nie może czuć się bezpieczny.

Trzy miesiące po aresztowaniu Anioła Artur i Szczepan jeżdżą po Polsce z odczytami na temat seryjnych morderców. Kto jak kto, ale oni wiedzą o tym naprawdę dużo. Może nawet więcej, niż sami by chcieli. Anka – jak to Anka – goni za sensacyjnym materiałem: uczestniczy w zorganizowanej na jachcie Occulta orgii, w której biorą udział wysoko postawione osoby. Niektóre z nich nie cofną się przed niczym, żeby rola w skandalicznej sprawie na zawsze pozostała tajemnicą.

Przez chwilę wydaje się, że życie całej trójki wróciło na w miarę normalne tory…

Ale tylko przez chwilę. Znowu zaczynają ginąć ludzie, znowu każdy może okazać się sprawcą.

O e-booku Occulta blogerzy napisali:

Occultę czyta się jednym tchem i praktycznie połyka się w całości za jednym posiedzeniem. To, co uwielbiam najbardziej w twórczości autorki to ten niebanalny styl i wyjątkowy humor, który za każdym razem rozśmiesza mnie do łez. - Książka w autobusie - Magdalena Fraszczak vel Jószczak

Occulta już od pierwszego rozdziału wzbudza ogromne zainteresowanie, mające pokrycie w zaczątku fabuły. Dlatego czytelnik chce jak najszybciej poznać jak dalej ona przebiegnie i w tym samym czasie ma się z tyłu głowy, że z pewnością będą liczyć się detale. - Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Occulta od Paulina Świst możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zbrodnia doskonała istnieje… do momentu kiedy ktoś ją dostrzeże. Reszta to kwestia czasu i przede wszystkim motywacji tych, którzy postawią sobie za cel odkrycie kto jej dokonał. Rozgrywka wtedy wchodzi na wyższy poziom, przewagę zdaje się mieć ten pierwszy, ale często zdaje się zapominać, że ten drugi depcze mu po piętach!

Przypadki często chodzą po ludziach, ale kiedy w krótkim czasie zdarza się kolejny i to w bardzo podobnym rodzaju trzeba być czujnym i ostrożnym. Tyle, że Anka z tym ostatnim jakoś ma problem, zwłaszcza jeśli szuka odpowiedniego materiału do nowego artykułu. Po sprawie z Sonią, życie jej oraz Artura i Szczepana mniej więcej wróciła na stare tory, chociaż nie do końca tak jest, zwłaszcza po pewnej imprezie. Czasem trudno coś lub raczej kogoś „odzobaczyć”, a to wcale nie największe zmartwienie tej trójki. Spokój okazał się pozorny i przed nimi następna sprawa, nawet nie wydająca się być prosta. Od razu wiadomo, iż po raz kolejny mają do rozwiązania zabójczą zagadkę, nawet bez ryzyka trzeba sobie jasno powiedzieć o morderczej intrydze. Pytanie o co i kogo w niej chodzi? Odpowiedzi są więcej niż pożądane i trudno oprzeć się wrażeniu, że i tym razem niebezpieczeństwo nie jest hipotetyczne, ale aż za nadto realne. Z talentem Anki do przyciągania kłopotów oraz śledztwem muszą sobie poradzić wszyscy troje. Kto i dlaczego zabija? To również warto by wiedzieć, zwłaszcza po wyniku ostatniego dochodzenia… Czasem zło nadchodzi z najmniej spodziewanego kierunku!

Czy świerzbiły mnie place by po kilku stronach sprawdzić jaki będzie koniec? Ależ oczywiście, ależ tak. Nie mogło być inaczej i to nie powodu kiepskiego początku, lecz wprost przeciwnie. Dlaczego? Tak dla spokojności, nie sumienia, a poziomu stresu co do tego, co się wydarzy już za moment i dalej, niewiedza w tym przypadku wcale nie pomaga. Paulina Świst w pierwszej części nowej serii pokazała się od mroczniejszej strony, jednocześnie podnosząc przysłowiową poprzeczkę bardzo wysoko. Tak, więc Occulta już od pierwszego rozdziału wzbudza ogromne zainteresowanie, mające pokrycie w zaczątku fabuły. Dlatego czytelnik chce jak najszybciej poznać jak dalej ona przebiegnie i w tym samym czasie ma się z tyłu głowy, że z pewnością będą liczyć się detale. Pozostaje jeszcze kwestia głównych bohaterów, tych znanych i dopiero wchodzących na scenę. No i tu mamy prawdziwy majstersztyk budowania napięcia tego spod znaku kryminału i tego z kategorii przyjaźń czy jednak coś więcej lub raczej o wiele więcej. Dodając do siebie te elementy oraz mistrzowski talent do prowadzenia wątków w zaskakującym kierunku oraz postaci po krętych, wyboistych, ścieżkach, na jakich czeka niejedna pokusa i równocześnie zagrożenie, dostajemy właśnie Occultę i zabawa zaczyna się na całego. Dosłownie, bo autorka nie uznaje jakichkolwiek półśrodków, a w tej konkretnej książce mamy z tym do czynienia na każdym kroku. Przyjacielski trójkąt brzmi jak oksymoron? Naturalnie, że nie, jeśli wykreuje się takie kluczowe bohaterowie jak Anka, Artur i Szczepan, pomiędzy którymi iskrzy się nie tylko humorem, lecz i z powodu coraz mocniej nakręcanej zmysłowej. Plus dziennikarsko-prokuratorsko-policyjne śledztwo, nie będące w żadnym wypadku nic nie znaczącym dodatkiem, lecz jak najbardziej wątkiem głównym oraz prawdziwie zabójcza zagadka, toczące się w klimacie thrillera. W Occulcie znajdziemy rasowy kryminał i wszystko, to co uwielbia się w książkach Pauliny Świst, lecz z trochę innej perspektywy. Pytanie co czeka na czytelników w kolejnej części, bo ta i wcześniejsza podniosły niesamowicie oczekiwania, a niektóre pytania wciąż czekają na odpowiedź, której chyba aż strach się bać, ale na jaką i tak będzie się oczekiwać z niecierpliwością.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Jak ja nie mogłam doczekać się tej książki. Po elektryzującym Incognito spotykamy się ponownie z niesamowicie interesującym miłosnym trio — Anką, Arturem i Szczepanem. Po sprawie Sonii Aniołowicz wracają do prozaicznego życia. Prokurator Artur oraz Szczepan jeżdżą po całej Polsce z wykładami dotyczącymi ujętej ostatnio seryjnej morderczyni. Jedynie Anna Sawicka cierpi na zastój pisarski i usilnie szuka kolejnego genialnego tematu artykułu. Niestety to nie wszystko, jeżeli nie odda gotowego tekstu na miarę sensacji, to będzie musiała pożegnać się z ulubioną posadą, a zostanie jej okazjonalne bazgranie w rubryce towarzyskiej. Presja i chęć ponownego sukcesu, sprawiają, że młodej Sawickiej udaje się wpaść na pewien trop. Jeżeli tylko jej przypuszczenia się potwierdzą, to może być prawdziwa bomba, która może wstrząsnąć całą Polską. Tylko aby poprzeć swoją tezę dowodami, musi udać się w pewne tajemnicze miejsce. Nauczona jednak doświadczeniem z poprzednich wydarzeń nie chce pójść tam sama, prosi o pomoc Cienia, który zdecydowanie jej odmawia. Na jej szczęście drugi pomysł w postaci Szczepana wypala. Razem wieczorem wybierają się ze specjalnym zaproszeniem na pewien tajemniczy i luksusowy statek. A jak wiadomo tam, gdzie są pieniądze i władza to często ludzie zapominają o swoich granicach…. To, co dzieje się na pokładzie Occulty nie może jednak wyjść poza, a to, kogo tam spotykają, szokuje nawet ich. W tym samym czasie daje o sobie znać — ON — mężczyzna, przez którego na ciele pojawiają się ciarki — bezwzględny psychopata, dla którego Anka staje się daniem głównym…

Occulta to kolejna książka w dorobku Pani Pauliny, którą czyta się jednym tchem i praktycznie połyka się w całości za jednym posiedzeniem. To, co uwielbiam najbardziej w twórczości autorki to ten niebanalny styl i wyjątkowy humor, który za każdym razem rozśmiesza mnie do łez. Nie wspomnę nawet o tym, że nie które „teksty” niekiedy mam ochotę sobie zapisać na później do codziennego użytku. Autorka z niezwykłą łatwością tworzy fajnych, inteligentnych i charakternych bohaterów, których nie sposób nie polubić. Przyznam, że w przypadku tej historii o mało nie nabawiałam się zawału. Chciałam czytać i zarazem nie chciałam poznać zakończenia, gdyż myślałam, że „Cień”, a warto podkreślić, że zdecydowanie należę do jego fanklubu i trzymam za niego mocno kciuki, rozpłynie się niczym mgła i więcej go nie spotkamy. Moje czytelnicze serducho, chyba by tego nie przetrzymało. Dodatkowo w całej opowieści nie znajdziemy żadnych zbędnych opisów a jedynie akcję, która cały czas nabiera rozpędu aż po samą finałową scenę. Otrzymaliśmy fajny wciągający kryminał z wyjątkowym mordercą, który jest bliżej, niż nam wszystkim się wydaje. Zakończenie natomiast nadal pozostaje otwarte i już nie mogę się doczekać następnej części. Nie pozostaje mi nic innego jak szczerze Wam ją polecić.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć