Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.35 / 5.00
liczba ocen: 2588
cena od: 20.93
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 20.93 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
28.29 zł
29.47 zł
32.80 zł
35.94 zł
Pozostałe księgarnie
20.93 zł
20.93 zł
35.94 zł
26.91 zł
26.91 zł
31.00 zł
32.35 zł
35.49 zł
35.94 zł
Opis:

Im problem bardziej zawiły, tym Sherlock Holmes bardziej podekscytowany. Wiedzą o tym wszyscy fani popularnego detektywa! Oto pełen zbiór historii, które dokumentują jego imponującą działalność! Nie ma takich tajemnic, z którymi doktor Watson i Sherlock Holmes by sobie nie poradzili. W ich przypadku nie chodzi już nawet o rozwiązanie zagadki, ale o sam sposób postępowania! Im problem jest bardziej zawiły, tym bardziej czują się podekscytowani. Czytelnicy przez lata śledzili przygody detektywa w kolejnych tomach opowiadań. Ta publikacja da ich pełen przegląd. To pierwsze polskie wydanie zawierające wszystkie powieści, opowiadania i nowele o detektywie wszech czasów, m.in.: „Pies Baskerville’ów”, „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Powrót Sherlocka Holmesa”, „Dzienniki Sherlocka Holmesa” i „Księga przypadków Sherlocka Holmesa”.

CYTATY:
... jakże często wyobraźnia jest matką prawdy.
Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych.
[...] nawet człowiek o najśmielszej fantazji nie jest w stanie wyobrazić czy nawet wymyślić sobie tak osobliwych i dziwacznych przypadków, jakie niesie życie.
Cierpliwe czekanie w cierpieniu jest samo w sobie najcenniejszą lekcją dla tego niecierpliwego świata.
Miłość w moim życiu byłaby jak piach w delikatnym instrumencie.
Na świecie nie ma znaczenia to, czego się dokonało. Chodzi tylko o to, by ludzie myśleli, że się czegoś dokonało.
..kiedy wszystkie inne ewentualności zawodzą, cokolwiek pozostaje, nieważne jak nieprawdopodobne, musi być prawdziwe.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Dla wszystkich książek w jednym miejscu warto się przemęczyć i przeczytać tak grubą książkę.
  Brakowało mi jednak odrobiny komentarza od wydawcy, czy może czegokolwiek więcej na temat sposobu pracy nad opowiadaniami i o samym Conanie Doylu.

 • Awatar

  Co tu duzo mowic? Rewelacja.
  Na poczatku moze przerazac objetosc ale czego sie tu spodziewac, kiedy opowiadan bylo tak wiele? Nie trzeba byc fanem gatunku zeby sie wciagnac w czytanie.

 • Awatar

  Hosanna na wysokości !! Przeczytałem !!
  Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa” jest ogromna i grubaśna. Ponad tysiąc stron i format A4 robi wrażenie. Nie wyobrażam sobie czytania jej w wersji papierowej. Niedowład rąk chyba murowany. Na szczęście istnieją wersje elektroniczne i ja taką mogłem nacieszyć swoje oko. Dla miłośników epoki i dawnych kryminałów to pozycja obowiązkowa. Ten, kto niezbyt dobrze zna postać Sherlocka Holmesa, może z tego zbioru dowiedzieć się wiele o tej, wydawać by się mogło autentycznej postaci. Jak się okazuje najsłynniejszy detektyw na świecie był zadufanym w sobie narkomanem, który w trakcie prowadzonych śledztw, często naigrywał się z nieporadności funkcjonariuszy policji. Bywało i tak, że różnego rodzaju niemiłe docinki spotykały także samego doktora Watsona, którego detektyw cały czas zwał swoim najwierniejszym przyjacielem. Nie przeszkadzało mu to także w traktowaniu doktora jako swojej osobistej zabawki, przedmiotu potrzebnego do rozwiązania kolejnego śledztwa. Doktor Watson sam to zauważał i czasami się na to uskarżał. Słynny Sherlock, kiedy tylko mógł, przechwalał się swymi dokonaniami, choć autor często próbował upozować go na pokornego i skromnego dżentelmena.
  Jak wspomniałem, ogrom tej księgi poraża i w moim odczuciu nie jest zbyt dobrym pomysłem usiłowanie przeczytania wszystkiego za jednym podejściem, bez przerw na inne książki. Zawartość jest tak ogromna, że po kilku opowiadaniach odczuwałem znużenie i rzucała mi się w oczy schematyczność w działaniu i postępowaniu Sherlocka i jego wiernego przyjaciela, doktora Watsona. Przerwy w lekturze opowiadań są jak najbardziej wskazane. Opinie piszę z perspektywy czytelnika, który bodajże trzy razy czytał tę cegłę po kilkanaście godzin na dzień. Na szczecie, w trakcie wypadł mi także urlop, na którym czytanie było dość mocno reglamentowane i to miało zbawienny wpływ na nadszarpniętą cierpliwość przy poznawaniu kolejnych przygód znamienitych bohaterów.
  Jednak. dla fanów powieści detektywistycznej jest to nie lada gratka. Tutaj nie liczy ilość trupów i krwistość poczynań czarnych charakterów. Najważniejszą sprawą są sposoby dedukcji i błyskotliwość Sherlocka Holmesa. Jego tok rozumowania jest wręcz powalający i zdumiewający. Ważnym aspektem opowiadań są także opisy XIX wiecznej Anglii. Przedstawione obrazy samego Londynu i innych miejsc, w których działał detektyw Holmes pobudzają pokłady wyobraźni i umacniają w przekonaniu, że pasjonowanie się epoką wiktoriańską i powieścią detektywistyczną jest bardzo dobrym wyborem.
  Teraz, kiedy jestem już po lekturze chyba do końca życia nie zapomnę tych odzywek:
  „Ach, ależ z pana łotr!” , „Na Jowisza”, czy „Do pioruna”. Wyobraźmy sobie współczesnych detektywów, posługujących się takim językiem podczas pościgów za łotrami z dzisiejszych czasów.
  Na uwagę zasługuje też cierpliwość małżonki doktora Watsona. Pani Morstin, chyba przegrała w starciu z Sherlockiem Holmesem i nawet autor przestał o niej całkowicie wspominać. Miałem wrażenie, że doktor Watson zaniedbuje nie tylko swoją żonę, ale także praktykę lekarską, która mocno musiała ucierpieć, kiedy detektyw z przyjacielem prowadzili czasochłonne śledztwa.
  Kończąc moje wynurzenia, dotyczące tej ogromnej księgi, stwierdzam, że co by nie było, i tak było warto.

 • Awatar

  Lubisz Sherlocka? To dobrze. Widziałeś tą książkę w wydaniu papierowym? Jak nie to może i lepiej. Zbiór większości Sherlockowych przygód w jednej wielkiej księdze. Zdecydowanie warte kupienia!

 • Awatar

  Wszystko o Sherlocku H. w jednym miejscu. Jeśli wydaje ci się, że znasz wszystkie historie o słynnym detektywie, ta książka udowodni ci, jak bardzo się myliłeś. Jedyną wadą wersji papierowej są jej znaczne gabaryty - nadaje się do czytania w fotelu i pod kocem, ale nie do noszenia jej w torebce/plecaku i czytania po kawałku chociażby w komunikacji miejskiej.

Inne proponowane
Warto zerknąć