ebook Wciąż o tobie śnię
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 18945)

Wciąż o tobie śnię
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-17% 27.93 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
31.03 zł
32.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Moc wzruszeń, szczypta tajemnicy i niejeden szkielet w szafie, dodajmy do tego potęgę zwykłej ludzkiej dobroci i ponadczasową mądrość. Wielbiciele literatury obyczajowej, której sednem jest pozytywne przesłanie – już domyślają się, że przed nami kolejna książka Fannie Flagg – autorki słynnych „Smażonych zielonych pomidorów”. Powieść „Wciąż o tobie śnię” (ebook w formacie epub, kindle mobi) to istna skarbnica endorfin i zastrzyk witalności. Dodaje skrzydeł, bawi do łez, koi jak plaster miodu.

Życie jest piękne, nie marnuj go na smutki.
Nawet jeśli masz 16 mocnych powodów, żeby… skoczyć do wody.
Nigdy nie jest za późno na szczęście, a miłość nie zna wieku!

Stare dobre czasy, kiedy Maggie Fortenberry z dumą reprezentowała stan Alabama w konkursie Miss Ameryki, to już zamknięty rozdział w jej życiu. Wciąż jednak jest piękna i podziwiana. Odniosła też wiele zawodowych sukcesów. Mimo to w głębi serca czuje żal. Co stało się z jej marzeniami o kochającym mężu, gromadce dzieci i pięknym domu? Jako agentka nieruchomości sprzedaje je innym.

Po śmierci Hazel Whisenknott, najdroższej przyjaciółki, a zarazem mentorki i pracodawczyni, Maggie chce zacząć wszystko od nowa. Ale na niektóre rzeczy jest zbyt młoda, na inne – zbyt stara. Powiedziała więc sobie: dość! i wymyśliła, jak wyjść z tego z wdziękiem. Teraz metodycznie realizuje swój genialny pomysł: odwołuje prenumeratę ulubionego pisma, każe odłączyć telefon, zamyka konto w banku i pisze ostatni list…
Na szczęście plany, nawet te doskonale, nie zawsze dochodzą do skutku. A życie potrafi zaskakiwać także wtedy, gdy myślisz, że to, co najlepsze, jest już za Tobą!

Wciąż o tobie śnię od Fannie Flagg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mówi się, że zazdrość to rozżarzony węgielek z piekła rodem…
Szczęściem należy się dzielić – tylko wtedy wraca do ciebie.
Wciąż o tobie śnię to kolejna wznowiona przez Wydawnictwo Literackie powieść kultowej autorki – Fannie Flagg. Czytelnicy cenią ją przede wszystkim za tworzenie niepowtarzalnego klimatu małego miasteczka, gdzie wszyscy są dla siebie dobrzy i życzliwi. To wyidealizowany świat, będący doskonałą ucieczką od rzeczywistości. Fannie Flagg jak zwykle pokazuje, że po każdej burzy zawsze wychodzi słońce, a smutek też da się oswoić. Kreuje bohaterów, którzy wręcz ociekają życzliwością i naturalną słodyczą. Czy zatem Wciąż o tobie śnię można porównać do jej najlepszych powieści, takich jak Smażone zielone pomidory, Babka stacja czy Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba? Przekonajmy się!

Wciąż o tobie śnię – opowieść o małym człowieku z ogromnym sercem!

Hazel Whisenknott była jedną z najmniejszych osób, jakie stąpały po Ziemi, ale jej serce było większe niż czyjekolwiek wcześniej! Uwielbiała czynić dobro: dawała pracę tym, którzy tego potrzebowali, bez względu na kompetencje czy umiejętności, uczyła wiary w samego siebie i nikomu nie skąpiła jednocentówek, która – jak uważała – przynoszą szczęście. Chciała, aby każdy je miał, więc każdego obdarowywała monetami. Była miła, uczynna, zabawna i posiadała ogromny dystans do samej siebie. Nic więc dziwnego, że kiedy odeszła, jej najbliżsi nie byli w stanie zapełnić tej pustki w sercu.

Maggie to właśnie jedna z tych osób, która nie potrafiła sobie poradzić z odejściem Hazel – była Miss Alabamy, która – choć nadal piękna – czasy świetności ma już dawno za sobą. Maggie czuje się w życiu nieszczęśliwa mimo sukcesów, które odniosła w swoim życiu. Czegoś jednak jej brak i co raz częściej czuje, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest zostawienie wszystkiego za sobą. Kiedy udaje jej się obmyślić plan niemalże doskonały, jak z tego wszystkiego wyjść i kiedy zaczyna go krok po kroku realizować – zamyka konta w banku, wyprzedaje garderobę, odłącza telefon, odwołuje prenumeratury – staje się coś niezwykłego. Tak to już w życiu bywa – ono najbardziej zaskakuje wtedy, kiedy najbardziej się na nie obrażamy!

Co takiego zdarzyło się w życiu Maggie, że zdecydowała się odłożyć realizację swojego planu w czasie? Czy będzie miała wystarczająco dużo siły i odwagi, by doprowadzić go do końca?

Fannie Flagg – autorka na dobre i złe dni

Fannie Flagg to autorka, której czytanie przynosi ukojenie w trudne dni i błogość w te dobre. Na jej książki zawsze jest odpowiednia pora: są wyjątkowo ciepłe, mądre, zabawne i błyskotliwe. Nie inaczej jest w przypadku “Wciąż o Tobie śnię” – już po przeczytaniu paru linijek czytelnik zatapia się w tym niepowtarzalnym klimacie, który potrafi stworzyć tylko Flagg. Ta atmosfera małego miasteczka, gdzie wszyscy znają się od podszewki, jest wręcz klaustrofobiczna, ale jednocześnie zsyła – zarówno na bohaterów, jak i czytelników – spokój i poczucie bezpieczeństwa. W tej powieści autorka pokazuje, jak odnaleźć się w sytuacji, kiedy zaczyna brakować jednej z najważniejszych osób w naszym życiu. Razem z główną bohaterką daje nam do zrozumienia, że smutek i ból po stracie również można oswoić, a czas – choć brzmi to banalnie – naprawdę leczy rany. W sposób charakterystyczny tylko dla niej, Fannie Flagg z lekkością pisze o sprawach ważnych i podniosłych, unikając patosu i przesady. Nie brakuje elementów komediowych, które stworzyłyby fantastyczny scenariusz filmowy!

Pomimo tego muszę przyznać, że to najsłabsza książka Fannie Flagg, jaką czytałam. Choć jest zabawna i błyskotliwa, wielokrotnie wydawała mi się też trywialna. Doskonale wiemy, że cała historia musi zakończyć się happy endem – co innego nie było by w stylu Flagg – a to, w mojej opinii, bardzo spłyca całą opowieść.

Nie jest to powieść tak klimatyczna, jak Smażone zielone pomidory, czy tak zabawna i wzruszająca jak Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba. Byłej Miss Alabamy brakuje również takiego wdzięku, jaki miała Daisy Fay z Daisy Fay i cudotwórca. Na jej korzyść przemawiają jednak fantastycznej drugoplanowe wątki i bohaterowie, których tutaj nie brak. Kto lubi twórczość tej autorki, na pewno się nie zawiedzie, nawet jeśli będzie czuć niedosyt, jak ja.

Ocena: 3+/6
©Jej Wysokość Literatura
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć