ebook Zaklęcie dla czarownika
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 739)

Zaklęcie dla czarownika
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo SQN
Kategoria:  / /
E-book - polecana oferta: 31.90
Audiobook - najniższa cena: 31.90
wciąż za drogo?
40.49 złpremium: 26.99 zł Lub 26.99 zł
-8% 31.04 zł
-29% 31.90 zł
33.74 zł Lub 30.37 zł
37.79 zł Lub 34.01 zł
37.03 zł
37.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jagoda Wilczek wyrusza w podróż do Wielkiej Brytanii, by złamać klątwę, która pochłonęła życie wielu osób. W obcym otoczeniu musi opierać się na niepełnych informacjach i stawiać czoła wielu wyzwaniom. Czy uda jej się wygrać perfidną grę, w którą wciąga ją tajemniczy przeciwnik?

Każdą klątwę można złamać…

Żeby wypełnić obietnicę złożoną Calebowi Blythe’owi, Jagoda Wilczek przyjeżdża do Wielkiej Brytanii. Jej wiedza i moc mają pomóc w identyfikacji i unieszkodliwieniu uruchamiającej się co roku klątwy, która pochłonęła życie wielu osób zaangażowanych w pewną makabryczną i trudną sprawę sprzed lat.

W obcym otoczeniu Jagoda nie wie, komu ufać, musi opierać się na niepełnych informacjach, a na dodatek ma wrażenie, że stała się częścią rozgrywek, które nie do końca rozumie. Mimo to i mimo osobistych problemów Wilczek krok po kroku zbliża się do rozwiązania, które zaskoczy wszystkich.

Kto okaże się wrogiem, a kto sprzymierzeńcem? Czy Wilcza Jagoda upora się z klątwą?

Magdalena Kubasiewicz zaprasza czytelnika do poszukiwania odpowiedzi na pytania stawiane od pierwszego tomu.

O e-booku Zaklęcie dla czarownika blogerzy napisali:

Zaklęcie dla czarownika serwuje nam najwyższy ze wszystkich tomów poziom zagrożenia oraz magii, jest przy tym przesycone tajemnicami i skomplikowanymi więziami międzyludzkimi. To całkiem udane pożegnanie z nietypową wiedźmą klątw, które może dostarczyć solidnej porcji rozrywki. -  Głodna Wyobraźnia - Anika Radzka-Nowaczewska

Zaklęcie dla czarownika od Magdalena Kubasiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zaklęcie dla czarownika Magdaleny Kubasiewicz to czwarty i już ostatni tom cyklu urban fantasy o wiedźmie klątw Jagodzie Wilczek, który przenosi nas między innymi do magicznej wersji Londynu. A jak wypada zakończenie tej historii, dowiecie się z niniejszej recenzji.

Spełniając obietnicę daną czarownikowi o szemranej reputacji Calebowi Blythe'owi Wilcza Jagoda przylatuje do Wielkiej Brytanii, by mu pomóc. Jednak szybko przekonuje się, że nie ma do czynienia z pierwszą lepszą klątwą, bo została ona rzucona przez niesławnego Jacoba Reda na osoby zaangażowane w jego złapanie i skazanie go na śmierć. Nasza czarodziejka ma zaledwie dziesięć dni do potencjalnego zgonu kolejnej ofiary, ponadto nie jest rozeznana w układach pomiędzy lokalnymi magami, a co gorsza, wszyscy członkowie organizacji Ucznia Czarnoksiężnika patrzą na nią wilkiem.

Napięcie jest ogromne i rośnie z rozdziału na rozdział, a w związku z tym mamy okazję obserwować coraz bardziej skomplikowane zaklęcia i rytuały, bo zaawansowana magia dosłownie kipi z kart książki – jej miłośnicy z pewnością będą więc usatysfakcjonowani. Poza tym Jaga nadziewa się na złożone relacje międzyludzkie, poznając bliżej jedyną w swoim rodzaju i niezwykle utalentowaną ekipę z Madainn ùr pracującą dla Caleba Blythe'a. Te nowe postaci są z pewnością mocną stroną utworu, podobnie jak elementy irlandzkiego folkloru oraz satysfakcjonujące zakończenie opowieści o naszej protagonistce. Zdecydowanie lubię takie nietypowe happy endy, które znakomicie pasują do niestereotypowych postaci wykreowanych przez Magdalenę Kubasiewicz. Interesującym motywem był też magiczny Londyn z historycznymi budynkami i nietypowymi mieszkańcami niektórych z nich. Niestety, w tym tomie zabrakło mi bezpośredniego nawiązania do jakiejś konkretnej baśni (kilka zdań o Midasie to w moim odczuciu zdecydowanie za mało, by uznać je za istotny komponent powieści), a także szybko domyśliłam się, na czym polega tajemnica klątwy Reda, co ostudziło nieco moje czytelnicze emocje.

Reasumując, Zaklęcie dla czarownika Magdaleny Kubasiewicz serwuje nam najwyższy ze wszystkich tomów poziom zagrożenia oraz magii, jest przy tym przesycone tajemnicami i skomplikowanymi więziami międzyludzkimi. To całkiem udane pożegnanie z nietypową wiedźmą klątw, które może dostarczyć solidnej porcji rozrywki.

Jak zapewne pamiętacie, recenzując ostatnią część cyklu, zawsze robię jego krótkie podsumowanie. A zatem serię o Wilczej Jagodzie mogę polecić wszystkim miłośnikom urban fantasy, którzy lubią umiejętnie wplecione w fabułę elementy kryminalne i baśniowe, a także stawiają na niekonwencjonalnych bohaterów, których magiczne talenty budzą raczej strach niż podziw. Sporą przyjemność może tu sprawić obserwowanie, jak protagoniści próbują sobie z tym wszystkim radzić, lawirując z większym lub mniejszym powodzeniem w rozmaitego rodzaju interpersonalnych, rodzinnych i magicznych układach.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Głodna Wyobraźnia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć