ebook Helikopter w ogniu
4.28 / 5.00 (liczba ocen: 43103)

Helikopter w ogniu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 13.45
wciąż za drogo?
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
13.45 zł Lub 12.11 zł
17.06 zł
13.95 zł
15.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Wszystko zaczęło się od misji miłosierdzia, której celem było nakarmienie głodujących w Somalii. Skończyło się zaś konfliktem zbrojnym w Mogadiszu, szeroko komentowanym na całym świecie... Mark Bowden nie jest historykiem ani wojskowym, jednak aby napisać „Helikopter w ogniu”, wykonał gruntowną pracę, której nie powstydziłby się żaden poważny reporter. Dotarł do wielu materiałów takich jak nagrania komunikatów radiowych z bitwy czy taśmy ze śmigłowców obserwacyjnych. Przeprowadził wywiady z uczestnikami walki. Wszystko to zaowocowało rzetelną relacją z operacji i zarazem porywającą opowieścią o absurdzie władzy, wojny i ambicji, która może doprowadzić do śmierci wielu osób.O jakim konflikcie mowa? O operacji amerykańskich sił specjalnych w Mogadiszu w 1993 r., która przerodziła się w trwającą całą dobę bitwę z lokalnymi bojówkami i mieszkańcami tego somalijskiego miasta. Ów rajd wojskowy stał się największą od czasów wojny wietnamskiej potyczką na bliski dystans w wojskowej historii Stanów Zjednoczonych. Pociągnął za sobą wiele ofiar zarówno po stronie Amerykanów, jak i Somalijczyków. Ich tragedię ukazał nie tylko Bowden, lecz również Ridley Scott. Na kanwie powieści światowej sławy reżyser zrealizował film pod tym samym tytułem, nagrodzony Oskarami za montaż i najlepszy dźwięk.

Helikopter w ogniu od Mark Bowden możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Nie było jak na filmie. Było tragicznie. Hollywood umie zrobić ze śmierci widowisko. 6/6
  #przeczytane

 • Awatar

  Bardzo dobra, wciągająca, przejmująca opowieść o wojnie. Bez zbędnego jej upiększania czy gloryfikowania. Polecam.

 • Awatar

  Reportaż i sensacja w jednym? Zdecydowanie tak! Zapewne każdy oglądał "Helikopter w ogniu" przecież już tyle razy był w TV. Więc może najwyższa pora na zapoznanie się z prawdziwą historią a nie tą "filmową"? Książka godna polecenia, przeczytasz ją jednym tchem!

 • Awatar

  Jedna z lepszych książek, jakie czytałem w ostatnim czasie. Szybkość akcji jest niesamowita - pod tym względem książka jest o niebo lepsza od filmu. Czytając książkę, miałem wrażenie, że jestem w środku akcji, w przypadku filmu przyglądałem się tylko z boku, bez większych emocji. To jedna z tych książek, której nie odłożysz, dopóki nie opadnie pył z ulic Mogadiszu.

 • Awatar

  Znakomita robota historyczno-reporeterska

Warto zerknąć