ebook Helikopter w ogniu
4.28 / 5.00 (liczba ocen: 43116)

Helikopter w ogniu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 13.53
wciąż za drogo?
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
13.53 zł Lub 12.18 zł
17.06 zł
14.03 zł
15.36 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wszystko zaczęło się od misji miłosierdzia, której celem było nakarmienie głodujących w Somalii. Skończyło się zaś konfliktem zbrojnym w Mogadiszu, szeroko komentowanym na całym świecie... Mark Bowden nie jest historykiem ani wojskowym, jednak aby napisać „Helikopter w ogniu”, wykonał gruntowną pracę, której nie powstydziłby się żaden poważny reporter. Dotarł do wielu materiałów takich jak nagrania komunikatów radiowych z bitwy czy taśmy ze śmigłowców obserwacyjnych. Przeprowadził wywiady z uczestnikami walki. Wszystko to zaowocowało rzetelną relacją z operacji i zarazem porywającą opowieścią o absurdzie władzy, wojny i ambicji, która może doprowadzić do śmierci wielu osób.O jakim konflikcie mowa? O operacji amerykańskich sił specjalnych w Mogadiszu w 1993 r., która przerodziła się w trwającą całą dobę bitwę z lokalnymi bojówkami i mieszkańcami tego somalijskiego miasta. Ów rajd wojskowy stał się największą od czasów wojny wietnamskiej potyczką na bliski dystans w wojskowej historii Stanów Zjednoczonych. Pociągnął za sobą wiele ofiar zarówno po stronie Amerykanów, jak i Somalijczyków. Ich tragedię ukazał nie tylko Bowden, lecz również Ridley Scott. Na kanwie powieści światowej sławy reżyser zrealizował film pod tym samym tytułem, nagrodzony Oskarami za montaż i najlepszy dźwięk.

Helikopter w ogniu od Mark Bowden możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Nie było jak na filmie. Było tragicznie. Hollywood umie zrobić ze śmierci widowisko. 6/6
  #przeczytane

 • Awatar

  Bardzo dobra, wciągająca, przejmująca opowieść o wojnie. Bez zbędnego jej upiększania czy gloryfikowania. Polecam.

 • Awatar

  Reportaż i sensacja w jednym? Zdecydowanie tak! Zapewne każdy oglądał "Helikopter w ogniu" przecież już tyle razy był w TV. Więc może najwyższa pora na zapoznanie się z prawdziwą historią a nie tą "filmową"? Książka godna polecenia, przeczytasz ją jednym tchem!

 • Awatar

  Jedna z lepszych książek, jakie czytałem w ostatnim czasie. Szybkość akcji jest niesamowita - pod tym względem książka jest o niebo lepsza od filmu. Czytając książkę, miałem wrażenie, że jestem w środku akcji, w przypadku filmu przyglądałem się tylko z boku, bez większych emocji. To jedna z tych książek, której nie odłożysz, dopóki nie opadnie pył z ulic Mogadiszu.

 • Awatar

  Znakomita robota historyczno-reporeterska

Warto zerknąć