ebook Na uwięzi
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 251)

Na uwięzi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
-44% 19.90 zł
32.31 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
23.34 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
26.70 zł
26.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Katarzyna Bonda tym razem nokautuje fanów powieści kryminalnych. Ebook „Na uwięzi” to studium perwersyjnej obsesji, które poruszy nawet tych czytelników, którzy mają mocne nerwy. Jakub Sobieski wciąż czeka na sprawę, która przyniesie mu uznanie i pieniądze. Pewnego wieczoru w jego biurze pojawia się kobieta, która prosi o pomoc w odnalezieniu 15-letniej córki. Sprawa zaginięcia tylko z pozoru wydaje się banalna. Jej finał wstrząśnie nawet samym detektywem Sobieskim.

Matka zaginionej dziewczyny twierdzi, że jej córka od miesięcy była prześladowana przez rówieśników i z tego powodu zniknęła.

Osobiste przeżycia sprawiają, że Sobieski podchodzi do sprawy niemal obsesyjnie. Ale zmowa milczenia i fałszywe poszlaki nie ułatwiają mu zadania. Wszyscy, nawet matka zaginionej, zdają się mieć swoje tajemnice…

Zebrane tropy prowadzą detektywa do jednego z podwarszawskich moteli. To tam trzy miesiące wcześniej doszło do perwersyjnego morderstwa.

Komu zależało, by o tak okrutnej sprawie nikt się nie dowiedział? Co łączy zamordowanego mężczyznę z zaginioną Stefanią Chrobak? „Na uwięzi” to nie tylko trzymający w napięciu kryminał, to studium perwersji i upadku moralności, które pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury!

Katarzyna Bonda w najnowszym kryminale nie oszczędza czytelnika, a motywami, jakimi kierują się sprawcy, wręcz przygniata.

Ebook „Na uwięzi” to historia z suspensem, który zszarga Wam nerwy!

O e-booku Na uwięzi blogerzy napisali:

Na uwięzi jest perfekcyjnym kryminalną historią, w jakiej fabuła ani na moment nie idzie przewidywalną drogą. Kolejne zakręty nie tylko podkreślają jak łatwo zgubić się na niej, lecz przede wszystkim, że niejeden wkracza na nią świadomie, wiedząc, co na niej spotka. - Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Wydarzenia przedstawione w Na uwięzi zostaną ze mną na długo, mocno wstrząsnęła mną ta historia - Bonda kolejny raz mnie nie zawiodła. -  Zakątek czytelniczy - Malwina

Na uwięzi od Katarzyna Bonda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Pochłaniam książkę za książką, ale czuję, że zastój czytelniczy się zbliża i zwyczajnie jestem "nasycona" książkami. Moja najświeższa lektura to Na uwięzi Katarzyny Bondy i czuję, że ta historia zostanie ze mną na długo.

Detektyw Sobieski dostaje zlecenie odnalezienia zaginionej 15-latki. Zdaje się, że jej matka nie kryje żadnych faktów przed Sobieskim, ale nic bardziej mylnego. Im bardziej detektyw szuka, tym więcej odkrywa kart, bardzo brudnych i brzydkich kart.

Studium perwersji i upadku moralności" - takie sformułowanie znajdziemy w opisie tej książki i ono idealnie oddaje to, co znajdziemy w środku. Ciężko rozwiązuje się tę zagadkę razem z detektywem, bo sięga ona naprawdę popapranych korzeni. Ta historia może budzić wiele skrajnych emocji - od politowania po obrzydzenie i odrazę. Tutaj jest mowa także o silnej potrzebie akceptacji przez rówieśników, poszukiwaniu zrozumienia i uwagi, ale też o tym, że często wydaje nam się, że znamy drugą osobę, a tak naprawdę znamy tylko jej wyobrażenie, jakie wykreowaliśmy sobie w głowie. Wydarzenia przedstawione w Na uwięzi zostaną ze mną na długo, mocno wstrząsnęła mną ta historia - autorka kolejny raz mnie nie zawiodła. Jedyne co to apelowałabym o więcej prywatnego życia pana detektywa.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Zło wcale nie jest czymś rzadkim, spotykającym obcych nam ludzi i mającym miejsce daleko od nas. Wprost przeciwnie, występuje nagminnie, a coraz mocniejsze oswojenie się z nim powoduje, że nie zauważamy go albo dostrzegamy dopiero w chwili gdy dopiero dosięga nas. Jednak wtedy jesteśmy najczęściej wpierw sparaliżowani strachem, później rodzi się pytanie dlaczego my? Gorączkowo także szukamy wyjścia z trudnej sytuacji, bywa, że jest już za późno lub tylko tak sądzimy…

Sprawa wcale nie jak inna. To od samego początku Jakub Sobieski wiedział, całą resztę musiał sam odkryć, praca detektywa bywa trudna, ale niektóre dochodzenia są trudniejsze niż inne. Kiedy znika nastoletnia Stefania rodzice starają się zrobić wszystko by ją odnaleźć. Prywatna agencja detektywistyczna ma im w tym pomóc skuteczniej niż policja. Co kryje się za zaginięciem dziewczyny? Z pewnością mają dużo do powiedzenia jej znajomi ze szkoły, lecz nie tak łatwo zburzyć mur milczenia i kłamstw. Co właściwie miało miejsce w życiu Stefy? Sobieski odkrywa kilka poszlak, żadna nie napawa optymizmem, pytanie gdzie go doprowadzą? Jeśli do tego dodać, że ślady wskazują na związek nie tak dawnym, brutalnym, morderstwem, zagrożenie dla zaginionej staje się aż nadto realne. Tajemnice w dochodzeniu nie są niczym niezwykłym, lecz w tym przypadku jest ich aż za dużo i mają je również ci, którzy nie powinni. Sprawa nastolatki okazuje się mieć dramatyczne kulisy i obejmuje szersze grono osób, jacy zrobią wszystko by ich nie powiązano z jakimkolwiek brudem!

Zaginięcie człowieka to zawsze niejeden znak zapytania, kiedy znika dziecka pojawia się ich jeszcze więcej. Jak zawsze liczy się czas, z każda godziną rośnie ryzyko, że finał będzie daleki od tego oczekiwanego. A jeśli okaże się, prawie na wstępie, że sprawa jest dużo bardziej skomplikowana niż zazwyczaj tego typu tematy i tak naprawdę wszystko, co wydawało się pewne, zostaje zanegowane bądź co najmniej poddane w wątpliwość? To znak, że szykuje się intrygująca lektura, która nie raz zwiedzie nas na manowce, nawet jeśli będziemy z ogromną uwagą śledzić akcję i wypatrywać haczyków. Na uwięzi jest kryminałem, w jakim oczywistość ani razu nie pojawia się, natomiast sieć kłamstw zaczyna oplatać każdego natychmiastowo, chociaż on nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę. Zresztą nie tylko ich, w tej historii zło ma niejedną twarz, niekiedy aż nazbyt znajomą, i jest bliżej niż większość sądzi. Katarzyna Bonda nie lukruje rzeczywistości, zamiast niedopowiedzeń jest łańcuch przyczynowo-skutkowy, którego każde ogniwo jest częścią prawdziwie morderczej+ zagadki, odsłaniającej najgorsze cechy ludzkiej natury. Na uwięzi jest perfekcyjnym kryminalną historią, w jakiej fabuła ani na moment nie idzie przewidywalną drogą. Kolejne zakręty nie tylko podkreślają jak łatwo zgubić się na niej, lecz przede wszystkim, że niejeden wkracza na nią świadomie, wiedząc, co spotka nie niej.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć