Włóczęga
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 18884)

Włóczęga
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  HI:STORY
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 34.71
Audiobook - najniższa cena: 39.74
wciąż za drogo?
50.39 złpremium: 33.59 zł Lub 33.59 zł
34.71 zł
41.99 zł Lub 37.79 zł
55.99 zł
41.96 zł
50.50 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Odkryj tajemnicę Świętego Graala w drugim tomie serii Bernarda Cornwella. Thomas z Hookton wyrusza wraz z ukochaną Eleonorą i księdzem Hobbem w niebezpieczną podróż, by odnaleźć legendarny kielich. Nie wie jednak, że na jego drodze stanie bezwzględny inkwizytor Bernard de Taillebourg, gotowy na wszystko, by stać się jego zdobywcą.

Październik 1346 roku. Anglicy po zwycięstwie w bitwie pod Crécy kontynuują marsz przez Normandię i Pikardię, napadając na kolejne miasta. Przerażeni Francuzi zwracają się o pomoc do Szkotów, chcąc odwrócić bieg wojny.

Thomasowi z Hookton pod Crécy udało się pomścić najbliższych. Teraz młody łucznik wraz z ukochaną Eleonorą i księdzem Hobbem wyrusza na wyprawę po Świętego Graala. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że legendarnym kielichem interesuje się również dominikanin Bernard de Taillebourg, który nie cofnie się przed niczym, by go zdobyć.

Czy Thomas zdoła odnaleźć Graala, zanim na jego drodze stanie bezwzględny inkwizytor?

O e-booku Włóczęga blogerzy napisali:

Bernard Cornwell znakomicie odmalowuje realia wojny stuletniej, w które wplecione są poszukiwania Świętego Graala. Polecam! -  Świat fantasy - Łukasz Marciniak

Włóczęga od Bernard Cornwell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Ludzie lubią tajemnice. Nie chcą wyjaśnień, ponieważ kiedy sprawy się wyjaśniają, znika wszelka nadzieja.
Akcja Włóczęgi rozpoczyna się krótko po bitwie pod Crécy. Thomas wraz z towarzyszami wraca do Anglii, gdzie czekają na nich nowe niebezpieczeństwa z wielu różnych stron. Łucznik nie zostanie jednak długo w swoim kraju i znów wyruszy na wojnę do Francji, by stawić czoło nowym i starym wrogom. Poszukiwania Graala nabierają rozpędu. Już nie tylko Thomas z królem Anglii i Guy Vexille pragną go odnaleźć, ale również król Francji oraz pewien młody angielski arystokrata, który zrobi wszystko, aby zdobyć upragnione bogactwo. Śledząc losy Thomasa poznajemy kolejne wydarzenia z wojny stuletniej, w tym tomie skupione wokół umacniania niedawno zdobytego przez Anglików La Roche-Derrien, co zostało opisane w Rycerzu, i później oblężenia tego miasta przez Karola de Blois.

Drugi tom serii o poszukiwaniach Świętego Graala znów mnie zachwycił i spowodował, że nie mogłem oderwać się od lektury. Na brak akcji nie można narzekać, pomimo że są momenty, w których pozornie nic się nie dzieje, a bohaterowie znajdują się w jednym miejscu. Bernard Cornwell znakomicie odmalowuje swoich bohaterów, jak również postacie poboczne i całe tło historyczne. Główny bohater Thomas w tym tomie zostanie poddany wielu próbom a los zdecydowanie nie będzie mu sprzyjał. Nie załamuje się, nie daje z wygraną, lecz walczy ze wszystkimi przeciwnościami i je przezwycięża, choć niekiedy ogromnym kosztem w postaci bliskich mu osób. Jestem bardzo ciekawy, gdzie dalej los poprowadzi tego młodego łucznika.

Włóczęga, czyli drugi tom serii o poszukiwaniu Świętego Graala, to bardzo dobra kontynuacja Rycerza i przygód Thomasa z Hookton. Bernard Cornwell znakomicie odmalowuje realia wojny stuletniej, w które wplecione są poszukiwania tytułowego Świętego Graala. Polecam!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć