ebook Anatomia zła
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 2017)

Anatomia zła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 58.44
wciąż za drogo?
58.44 złpremium: 35.06 zł Lub 35.06 zł
62.90 zł
67.43 zł
71.92 zł Lub 64.73 zł
89.90 zł Lub 80.91 zł
62.86 zł
70.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Fascynująca podróż w głąb najbardziej przerażających umysłów.

Od narcyzmu do agresji – kiedy w umyśle rodzi się zło?

CHARLES MANSON, TED BUNDY, JEFFREY DAHMER – to tylko kilku z kilkuset seryjnych morderców, których przypadki zbadał dr Michael H. Stone i na których powołuje się w tej książce. Psychiatra analizuje dwie istotne cechy osobowości, narcyzm i agresję, typowe u przestępców zarówno popełniających zbrodnie w afekcie, jak i sprawców najgorszych potworności: sadystycznych tortur i morderstw.

Zastanawia się, CZY ZŁO MA SWOJE ŹRÓDŁA W GENACH, WYCHOWANIU CZY MOŻE ISTNIEJĄ INNE CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA ROZWÓJ SKŁONNOŚCI PRZESTĘPCZYCH. CZY ZŁO JEST NIEUNIKNIONE, CZY ISTNIEJĄ SPOSOBY NA JEGO ZROZUMIENIE I PRZECIWDZIAŁANIE? Co psychologia, psychiatria i neuronauka mówią nam o umysłach tych, których czyny można opisać jako prawdziwe zło? I co to oznacza dla nas? Studium zła dr. Michaela H. Stone’a rzuca nowe światło na naturę ludzkiego okrucieństwa, psychopatię, socjopatię oraz inne zaburzenia osobowości. To próba zrozumienia, CZY WSZYSCY JESTEŚMY POTENCJALNIE ŹLI I CO SKRYWA SIĘ ZA FASADĄ ZŁA.

O e-booku Anatomia zła blogerzy napisali:

Anatomia zła jest czymś więcej niż zwykłą książką. To encyklopedia zła rozbierająca je na czynniki pierwsze – pod względem psychologicznym, socjologicznym czy też biologicznym. Ta książka zainteresuje nie tylko psychologów, lecz każdego, kto uwielbia poznawać ludzką naturę. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Anatomia zła od Michael H. Stone możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zło! Czym jest? Jak się objawia? Jak powstaje? Jaka jest tego natura? Tego wszystkiego dowiemy się z lektury książki Anatomia zła. Dr Michael H. Stone, wkraczając w głąb najbardziej przerażających umysłów, rozbiera zło na czynniki pierwsze, analizuje je, przygląda mu się z bliska. Również Ty wkrocz do tego świata i dowiedz się wszystkiego co związane jest z najmroczniejszą naturą naszych umysłów. Ta książka to niewątpliwie encyklopedia zła, bogata w wiele ważnych informacji, podanych w intrygujący sposób. A objętość tej książki wskazuje na jedno – zła jest wiele i wiele możecie wynieść z tej lektury.

Co ważne ta książka nie jest propagowaniem zła, lecz jak podkreśla jej autor, jest próbą zrozumienia najciemniejszych zakamarków ludzkiej natury. Dr Michael H. Stone podjął próbę (udaną) wiodącą do poznania definicji zła. Jak zatem określić granicę, na której jest kres czegoś bardzo złego, a gdzie znajdziemy początek „prawdziwego zła”? Jak wskazuje autor książki Anatomia zła, zło odnosi „się do sytuacji lub określonych czynów, które przerażają lub szokują każdego będącego ich świadkiem, bądź słuchającego o nim”. Dzięki tej książce dowiemy się również, jaka jest esencja zła. Składa się na nią wiele elementów – zło musi być potworne do tego stopnia, że zapiera dech w piersiach, musi być dokonane z premedytacją i cechować się „szaleńczym wygórowaniem”.

Dr Michael H. Stone zapoznaje nas z licznymi przykładami złych czynów, które wręcz jeżą włos na głowie, przechodzą nasze ludzkie wyobrażenia o tym, jak złe uczynki mogą być dokonywane przez człowieka. Możemy poznać wiele zbrodni czynionych pod wpływem impulsu. Czy wówczas takie zło może liczyć na usprawiedliwienie, na taryfę ulgową w naszej ocenie? Czym takie zbrodnie różnią się od tych dokonywanych w określonym celu przez psychopatów? W jakiej skali gradacji zła umieścić można seryjnych morderców, karmiących się torturowaniem swoich ofiar? Czym różni się mord dokonany w afekcie od tego dokonanego pod wpływem sadystycznych impulsów? Czy cechy osobowości mają znaczenie na rozmiar zła? Tego wszystkiego dowiemy się z lektury książki Anatomia zła.

Dr Michael H. Stone dokonuje dogłębnej analizy osobowości narcystycznej oraz ludzi zawładniętych agresją. Charles Manson, Jeffrey Dahner, Ted Bundy, to seryjni mordercy, którzy w historii ludzkości zapisali się krwawymi zgłoskami. Autor nie przechodzi obojętnie wobec tych historii. Na kartach swej książki dogłębnie analizuje te przypadki, poprzez naukę próbuje spojrzeć złu w oczy. Ukazuje nam istotę genów zła, które „uważa się za zwiększające zagrożenie rozwojem określonego schorzenia”. Czy zatem niektórzy z nas rodzą się przesiąknięci złem do szpiku kości? A może zło jest wynikiem niewłaściwej socjalizacji? Czy złe doświadczenia z dzieciństwa kreują nasze socjopatyczne zachowania? Czy zło rodzi zło?

Bez wątpienia Anatomia zła jest czymś więcej niż zwykłą książką. To encyklopedia zła rozbierająca je na czynniki pierwsze – pod względem psychologicznym, socjologicznym czy też biologicznym. Ta książka zainteresuje nie tylko psychologów, lecz każdego, kto uwielbia poznawać ludzką naturę. Jeśli kryminały czy thrillery są Waszym chlebem powszednim, to książka dr Michaela H. Stone’a musi zawitać do Waszych domowym biblioteczek. I to na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek. Zdecydowanie polecam Wasze czytelniczej uwadze.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć